Bundesliga: Thomas Müller duplázott, a Bayern gálázott Berlinben

T. Z.T. Z.
2024.04.20. 20:26
Schäferék nem bírtak a Bayernnel (Fotó: Koncz Márton)
A Bayern München idegenben 5–1-re megverte az Union Berlint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójának szombati találkozóján.

A hétközben a Bajnokok Ligájában a legjobb négy közé jutó, de a bajnokságban már különösebb tét nélkül futballozó Bayern München az első félidőben megalapozta győzelmét a kiesés elől menekülő Union Berlin (amelyben Schäfer András a kezdők között kapott helyet, de az 59. percben lecserélte edzője) vendégeként: a 29. percben Leon Goretzka nyitotta meg a müncheni gólok sorát, majd még a félidő vége előtt a vendégek angol gólgyárosa, Harry Kane is betalált, így a szünetben mindenféle megerőltetés nélkül két góllal vezetett a Bayern München.

Az első félidőben is nagy különbség volt a felek között, de a fordulás után még inkább kinyílt az olló: az 53. percben Thomas Müller 3–0-ra alakította az eredményt, a 62. percben pedig Mathys Tel is betalált, s máris 4–0-ra vezetett a bajor együttes.

Ezzel azonban még nem értek véget a berlini megpróbáltatások, mert pár percre Tel találatára ismét Müller szerzett gólt, megszerezve saját maga második, csapata ötödik gólját. A teljesen felszabadultan futballozó Bayern a folytatásban is hatalmas mezőnyfölényben játszott, szinte folyamatosan a berlini tizenhatos előtt adogattak a vendégek, akik azonban újabb gólt már nem szereztek. Sőt, a 91. percben az Union kihasználta a bajor védelem figyelmetlenségét, és Yorbe Vertessen révén megszerezte a becsületgólt. 1–5

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Union Berlin–Bayern München 1–5 (Vertessen 90+1., ill. Goretzka 29., Kane 45+1., T. Müller 53., 66., Tel 62.)
KORÁBBAN
Heidenheim–RB Leipzig 1–2 (Dovedan 69., ill. Sesko 42., Openda 85.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 4–3 (Weghorst 36., Promel 58., Kabak 66., Stach 90+1., ill. Hack 39., 78., 89.)
1. FC Köln–Darmstadt 0–2 (Klarer 67., Vilhelmsson 90+1.)
Wolfsburg–Bochum 1–0 (Wind 43.)

VASÁRNAP
15.30: Werder Bremen–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)
17.30: Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
19.30: Freiburg–Mainz (Tv: Arena4)
PÉNTEK
Eintracht Frankfurt–Augsburg 3–1 (Saibi 55., Ekitike 61., Marmus 90+5., ill. R. Vargas 13.)