Serie A: ha nem is könnyen, de legyűrte a Lazio a kiesés elől menekülő Empolit

B. D. K.B. D. K.
2024.05.12. 14:31
Megszenvedett, de nyert a Lazio (Fotó: Getty Images)
A Lazio hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Empolit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Hiába volt jóval többet a labda a Laziónál, sokáig az Empoli játszott veszélyesebben. Nagyjából tíz perccel az első félidő vége előtt Guendouzi hibája után a vendégek részéről Caputo lőhetett közelről, de Mandasz bravúrral hárított. Ezt követően felpörögtek az események, végül a hosszabbítás harmadik percében egy sarokrúgás után Patric góljával megszerezte a vezetést a Lazio (1–0).

A második játékrészből már nem jegyezhettünk fel sok helyzetet, majd a hajrában Matías Vecino lezárta a mérkőzést (2–0). Az utolsó másodpercekben Romagnoli felelőtlenül kisárgázta magát az Internazionale elleni következő bajnokira. A meccs hőse a hazaiak kapusa, Mandasz volt, aki több nagy védést is bemutatott, a legvégén egy szabadrúgást is kitornázott.

Győzelmével a – már biztos valamelyik európai kupasorozatban induló – Lazio tovább küzd a Bajnokok Ligáját jelentő 5. helyért, míg az Empoli továbbra sem lélegezhet fel, és adott esetben a kiesőzónából is várhatja az utolsó előtti fordulót.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Lazio–Empoli 2–0 (Patric 45+3., Vecino 89.)
Később
15.00: Genoa–Sassuolo
15.00: Hellas Verona–Torino (Tv: Sport2)
18.00: Juventus–Salernitana (Tv: Sport2)
20.45: Atalanta–Roma (Tv: Sport2)

HÉTFŐN
18.30: Lecce–Udinese
20.45: Fiorentina–Monza

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Bologna 0–2 (Ndoye 9., Posch 12.)
Milan–Cagliari 5–1 (Bennaszer 35., Pulisic 59., 87., Reijnders 74., Rafael Leao 83., ill. Nández 63.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Frosinone–Internazionale 0–5 (Frattesi 19., Arnautovic 60., Buchanan 77., Lautaro Martínez 80., M. Thuram 84.)