A kiesés ellen menekülő Cádiz legyőzte az Atlético Madridot

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.09. 18:12
A Cádiz játékosai joggal örülhetnek, két góllal legyőzték az Atlécio Madridot (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) a Cádiz az Atlético Madrid 2–0-s legyőzésével megszakította szeptember óta tartó rossz sorozatát, míg a Valencia egy góllal nyert a Getafe ellen.

Az első szombati mérkőzésen a Valencia a Getafét fogadta. A találkozó egyetlen gólját a hazaiak szerezték, Sergi Canós a félpályáról indította volna csapattársát, aki lesen volt, a mögötte kiugró Hugo Duro azonban nem. A 24 éves spanyol a kimozgó kapust átemelve talált a hálóba a 40. percben, ami győzelmet jelentett a Valenciának.

A Cádiz a rendes játékidőben legutóbb 2023 szeptember elsején nyert meg tétmérkőzést. Az Atlético Madrid ellen Juanmi a 24. percben vezetést szerzett. Ezt követően Samuel Lino került helyzetbe, majd egy kézre pattanó labdát követően reklamáltak a vendégek, a bíró sípja azonban néma maradt.

A második félidőben ugyan többet birtokolta a labdát Diego Simeone csapata, ám igazán veszélyes gólhelyzetet nem tudott kialakítani. Sőt, egy védelmi megingásnak köszönhetően Juanmi ismét betalált a 64. percben. Az Atlético szépíteni sem tudott, 2–0 lett a végeredmény, a Cádiz 23 bajnoki után tudott ismét nyerni.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
SZOMBATI PROGRAM
Valencia–Getafe 1–0 (Hugo Duro 40.)
Cádiz–Atlético Madrid 2–0 (Juanmi 24., 64.)

KÉSŐBB
Granada–Real Sociedad 2–3 (Uzuni 21. – 11-esből, 45+3., ill. Sadiq 33., Le Normand 80. André Silva 86.)
21.00: Girona–Osasuna (Tv: Spíler2)