Döntőbe jutott a női junior válogatott

2002.07.05. 20:21
ElődöntőMagyarország–Oroszország7–6(0–2, 0–1, 5–2, 2–1)MAGYARORSZÁG: JANKOVICS –Tóth L., MOLNÁR A. 2, Varga A., Kisteleki D. 1, GAZDAG 2, HÔNIG 1. Csere: Poszkoli, Waszlavszki, Brávik, ZSÁMBOK 1, Báthori, Papp. Szövetségi kapitány: Györe LajosA Spanyolország–Görögország mérkőzést lapzártánk után játszottákFantasztikus sikert ért a magyar női juniorválogatott! Györe Lajos csapata mindennemű várakozást felülmúlva legyőzte a rendkívül erős orosz együttest, és szombaton döntőt játszhat a portugáliai Európa-bajnokságon!Pedig milyen rosszul indult…Az első két negyedben ugyan a védekezéssel nem volt gond, ám elöl nem sokra mentek a mieink. A támadásokat rendre lenyelte a rivális védelme, és az orosz kapus is bravúrosan védte kapuját. Tizennégy percet követően 3–0-ra vezetett Oroszország –ekkor nem sokan fogadtak volna a magyar csapatra. Különösen annak tudatában, hogy a csoportmérkőzések során egyszer már legyőzték az oroszok a mieinket…Na de ami a harmadik és negyedik negyedben történt! Utolsó erőtartalékait mozgósítva talpra állt a szépreményű hölgykoszorú: Jankovics Eszter továbbra is remekelt a kapuban, és elöl is beindult a nagyüzem. Gazdag Erika, Molnár Anett, Hőnig Ágnes, Zsámbok Lili és Kisteleki Dóra lőtte a gólokat, de senkire sem lehetett panasza a kapitánynak. Talán a rivális is megszeppent a meccs második felében remeklő magyar csapattól, amely 3–3 után már nem engedte át egyszer sem a vezetést. A végén az oroszok megkapták a sanszot, ám emberhátrányban Tóth Lilla szerelt csodálatosan, így a tavalyi, ifi Eb-n hatodik helyen végző válogatott idén finálét játszhat a juniorok között! "Csodálatosan játszottak a lányok, látszott, a szívük vitte őket előre” –lelkendezett a magyar delegáció vezetője, Subasitz Mihály, akinek szavaihoz az edző, Valkay Ferenc csak ennyit fűzött hozzá: "Öröm ezekkel a lányokkal együtt dolgozni.”A döntőben a lapzártánk után játszott spanyol–görög derbi győztese lesz a mieink ellenfele.MestermérlegGyöre Lajos: – Nagyon boldog vagyok, csak keresem a szavakat…Rosszul kezdtünk, de a harmadik negyedtől kezdve olyan jól játszottunk, ami még engem is meglepett. Köszönöm a lányoknak ezt a nagyszerű napot. Bármi is lesz a döntőben, taktikus, csodálatos produkciót nyújtott a csapat ezen az Eb-n.