A Györe-csapat pólós csodája

2002.07.06. 22:28
DöntőGörögország–Magyarország9–7(3–1, 2–2, 0–3, 4–1)MAGYARORSZÁG: Jankovics –Tóth L. 2, Molnár A., VARGA A. 2, Kisteleki D. 1, GAZDAG 2, Hőnig. Csere: Poszkoli, Waszlavszki, Brávik, Zsámbok, Báthori. Szövetségi kapitány: Györe LajosGól – emberelőnyből: 10/4, ill. 8/3Még nem közölt eredmények. Elődöntő: Görögország–Spanyolország 6–5. A 3. helyért: Spanyolország –Oroszország 10–9. Az 5. helyért: Hollandia–Németország 10–8. A végeredmény. Európa-bajnok: Görögország, 2. Magyarország (Báthori Dorottya, Bodor Barbara, Brávik Fruzsina, Gazdag Erika, Hőnig Ágnes, Jankovics Eszter, Kisteleki Dóra, Molnár Anett, Papp Tímea, Poszkoli Rita, Szabolcsi Dóra, Tóth Lilla, Varga Andrea, Waszlavszki Krisztina, Zsámbok Lili), 3. Spanyolország, 4. Oroszország, 5. Hollandia, 6. Németország"Pedig majdnem megvolt…”–kezdte szomorúan a beszámolót a magyar női juniorválogatott edzője, Valkay Ferenc. Mindebből rájöhettek: sajnos nem sikerült a bravúr, az Európa-bajnokság fináléjában kikaptak a mieink. Az aranycsatában Görögország volt az ellenfél, és kísértetiesen úgy kezdődött a mérkőzés, amint a csoportban.Villámrajtot vett a rivális, elaludt a magyar hölgykoszorú… Györe Lajos szövetségi kapitány tanítványai a második negyedben már ébredeztek, a harmadikban pedig szárnyaltak. Ugyanúgy, mint az oroszok elleni elődöntő harmadik periódusában, beindult a gépezet: Jankovics Eszter egy időre lehúzta a rollót, a védelem összeállt, és a támadások is hatékonyabbak voltak. Varga Andrea és Gazdag Erika irányításával az utolsó negyed előtt 6–5-re vezettek a mieink!Az utolsó hét perc azonban maga volt a rémálom. A tapasztaltabb vetélytárs sokkal keményebbre vette a figurát, nem engedte kibontakozni Hőnigéket. Mindeközben mégis megvolt a lehetősége a magyaroknak, ám ziccerben és kettős fórban (!) is megremegett a kéz (Gazdag, majd Varga, tehát a két legjobb hibázott), így az utolsó percben a mindegy mindegy alapon játszó mieink ellen a végső kegyelemdöfést is megadta a görög válogatott. Mindentől függetlenül maximális dicséret illeti a csapatot! Tavaly az ifi Eb-n a hatodik helyen végzett, azaz rengeteget lépett előre. Ez az ezüstérem fantasztikus eredmény, tovább segítheti a magyar női vízilabda előrelépését, magyarán a vasárnap késő este, a frankfurti repülőgéppel hazaérkező lányok nagyon-nagyon megérdemlik az ünneplést.MestermérlegGyöre Lajos: – Kár az utolsó negyedért, ám összeségében elégedett és boldog vagyok. Gratulálok a görögöknek, mindenekelőtt azonban nagyon szépen köszönöm a lányoknak ezt a szép eredményt.