Miami Heat–Milwaukee Bucks 82–91
A nap legnagyobb meglepetése. A nemrég hármas vereségszériába „csöppenő” floridaiak Dwyane Wade nélkül is nagyon összeszedték magukat utóbbi hazai rangadóikra, ám a feljövőben lévő kiscsapat, azaz a Bucks ellen már szépen kieresztettek. LeBron James és Chris Bosh ezen az estén igyekeztek legjobbjukat adni, de a második negyedben kicsúszott a mérkőzés a vendéglátók kezéből. Abban a szakaszban három nagyon érdekes technikai hibát fújtak a Heat ellen, amely nem is annyira a számszerű különbségben éreztette hatását, hanem a mindig dinamikus Miami támadásait vetette vissza, a 23 pontos Jennings húzta vendégeket pedig csak feltüzelte.
Ahogy a derbi az utolsó percekhez ért, annál inkább kezdte elhinni a Milwaukee, hogy valóban megnyerheti a találkozót, majd a hajrában már minden sikerült Scott Skiles fiainak, így teljesen megérdemelten diadalmaskodott a Bucks a keleti nagyhatalom otthonában. Érdekesség, hogy a legutóbb büntetésből nem játszó Stephen Jackson csak a padról állt be, ahogy a sérülése után legutóbb már visszatérő Mike Dunleavy is.
Az előző este méltattuk a Miami Heat kiegészítő embereinek remeklését, ám most a 28 pont mellett 13 lepattanót szerző James és a 23-at szóró (továbbá nyolc eladott labdát összehozó) Chris Bosh mellett csak Mario Chalmers nyújtott értékelhető produkciót, de 12 pontját hat eladott labdával és borzasztó dobószázalékkal „enyhítette”, így ez nem a Heat mérkőzése volt.
A Heat legjobb dobói: L. James 28, Bosh 23, Chalmers 12
A Bucks legjobb dobói: Jennings 23, Ilyasova 16, Bogut 13
A nap hőse: Roy Hibbert orrtörés után is a pályán maradt, 18 pontos, nyolc lepattanós estével ajándékozta meg a Pacers szurkolóit, no meg győzelemre vezette az Indianát a Los Angeles Lakers otthonában. |
A nap lúzere: JaVale McGee – A Washington nagyon tehetséges és végtelenül jó adottságokkal bíró nagyembere ezen az estén saját brillírozásával volt elfoglalva, nemegyszer kapott úgy kosarat a Wizards, hogy a center önmaga szép jeleneteit ünnepelte… |
Los Angeles Lakers–Indiana Pacers 96–98
Óriási hullámvasutazást mutattak be a felek az első három játékrészben, majd a negyedik etapban fantasztikusan kiélezett harc következett, amelyben a Lakers hibái döntöttek, Kobe Bryant hagyta ki azt a nagyon távoli triplakísérletet, amivel még egyenlíthetett volna a Los Angeles-i gárda, de nem, így megszületett a nap kisebbik meglepetése. A jelenlegi Pacers remek, de ha az első negyedben orrtörést szenvedő Roy Hibbert nem folytatta volna a játékot, vajmi kevés sansza maradt volna a vendégeknek kétszámjegyű hátránynál az első félidő derekán. Ám a szépen fejlődő óriás maradt, és ha már a Staples Centerben tett látogatást, akkor egy 18 pontos, nyolc lepattanós teljesítménnyel le is tette a névjegyét az impozáns sportkomplexumban, no meg az Andrew Bynum elleni párharcot is megnyerte.
Kobe Bryant megint rengeteg labdát használt el, 30 mezőnykísérletéből 33 pontot tudott összehozni, ami dicséretes, de a Bynum, Gasol párosnak így összesen csak 24 lehetőség maradt, ami önmagában nem is kevés, ám az arányt tekintve nem egészséges. Harmadik vereségét szenvedte el ezen a pályán a Lakers, igaz, statisztikailag csak a második hazai bukásuk volt ez Mike Brown fiainak, s az idénynyitó óta csupán az első, hiszen egy házi rangadót úgy veszített el az aranysárga-lila mezes alakulat, hogy hivatalosan a Clippers volt a pályaválasztó. Továbbra is nagyon hiányzik Steve Blake, a csereirányító, aki nélkül a második sor igen gyengén teljesít.
A Lakers legjobb dobói: Bryant 33, A. Bynum 16, Barnes 14
A Pacers legjobb dobói: Hibbert 18, Granger 16, Da. West 15
Washington Wizards–Boston Celtics 94–100
Bármilyen mérkőzés, amit a mostani Celtics Rajon Rondo nélkül nyer meg, nagy fegyverténynek számít, most ráadásul Ray Allen is megsérült az első félidőben, a Wilcox, Dooling duó pedig már napok óta hiányzik. A sok nehezítő körülmény mellett viszont Paul Pierce messze-messze legjobb játékát nyújtotta ebben a szezonban, 34 pontja és tíz gólpassza is idénycsúcs, ráadásul nyolc lepattanót is leszedett, egyedül igyekezett pótolni a két kieső kezdőhátvédet. A 27 pontig, tíz lepattanóig és hét gólpasszig jutó John Wall vezette fővárosiak már 15 pontos hátrányban voltak a harmadik etap derekán, de a záró periódus harmadik percében már hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Végül döntött a nagyobb rutin és a magasabb kosárlabda-intelligencia, háromból harmadszor is legyűrte az idén a Celtics a washingtoniakat.
A Wizards legjobb dobói: Wall 27, N. Young 19, McGee 13
A Celtics legjobbjai: Pierce 34, Garnett 17, Pietrus 14
Los Angeles Clippers–Toronto Raptors 103–91
Az első negyedben majdnem eldöntötte a találkozót a még mindig Chris Paul nélkül, de már Caron Butlerrel felálló Clippers. DeAndre Jordan hatalmasat játszott a nyitó etapban, csak ebben a periódusban tíz pont és kilenc lepattanó került a neve mellé, a vendégek pedig több személyi hibát (12) követtek el az első játékrészben, mint ahány pontot dobtak (11)… Billups visszamehetett a jól megszokott egyes posztra ezen az estén is, és ha már nem ment neki a dobás, kiosztott 14 gólpasszt. A padról érkező Mo Williams továbbra is óriási dobóformában van, 26-ot szórt, messze a találkozó legeredményesebb játékosa volt, de a meccs embere inkább DeAndre Jordan, aki dupla duplával (16 pont, 16 lepattanó) jelentkezett. A másik oldalon még mindig nem léphetett pályára Andrea Bargnani és Jerryd Bayless, de Linas Kleiza végre mutatott életjeleket, 16-ot szórt a majdnem egy évet rehabilitációval töltő, majd két hete elég gyenge játékkal visszatérő litván bedobó, de így sem tudta elkerülni zsinórban nyolcadik vereségét a Toronto.
A Clippers legjobb dobói: Mo Williams 26, Griffin 18, D. Jordan 16
A Raptors legjobb dobói: Barbosa 19, Kleiza 16, DeRozan 15
New Jersey Nets–Charlotte Bobcats 97–87
Hiába, hogy az utóbbi időben rendre megverte a Bobcats a New Jerseyt, a hazaiaknak ez azzal együtt kötelező győzelem volt, hogy a szezonban csupán csak egyszer diadalmaskodtak eddig Deron Williamsék saját pályájukon. A klasszis irányító a második negyedben vezényelt le egy elszakadási kísérletet, amivel tíz pont körüli fórt tudott kialakítani a Nets, amit nagyjából a negyedik negyed elejéig meg is tartott, majd a végjátékban kezdett még reménytelenebb lenni a helyzet a DJ Augustint nyolc perc játék után elvesztő Charlotte számára. A találkozón egy érdekes újoncpárharcot is láthattunk, MarShon Brooks 20 pontot szórt Kemba Walker 16 egységével szemben, mindkét ifjonc saját csapata legjobbja volt ezen az estén.
A vendégeknek a kezdők óriási betlije miatt nem volt semmi esélyük a győzelemre, a Brook Lopez személyében fontos embert még mindig nélkülöző hazaiaknál pedig a 19 pontot, kilenc lepattanót, tíz gólpasszt elérő Deeron Williams és a már szintén említett Brooks mellett Anthony Morrow is elért 19 pontot. Nagyon szép fejlődésen megy keresztül a Nets az idény eleji teljesen kilátástalan játék után.
A Nets legjobb dobói: M Broks 20, Deron Williams, Morrow 19-19
A Bobcats legjobb dobói: K. Walker 16, Henderson 15, Biyombo, D. Brown 11-11
ALAPSZAKASZ, 29. JÁTÉKNAP | |
Washington Wizards–Boston Celtics | 94–100 |
Los Angeles Clippers–Toronto Raptors | 103–91 |
Miami Heat–Milwaukee Bucks | 82–91 |
New Jersey Nets–Charlotte Bobcats | 97–87 |
Los Angeles Lakers–Indiana Pacers | 96–98 |