A nap hőse: Dwight Howard még mindig a Magic kötelékébe tartozik és mostanság tényleg csak a játékra fókuszál a meccsek közben, így nem véletlen, hogy ma 29 pontos, 18 lepattanós dupla duplájával még Chicagóban is győzelemhez tudta segíteni csapatát. |
A nap lúzere: A Dallas Mavericks, mely Roddy Beaubois kezébe adta a lehetőséget a végjátékban, amiről kiderült, hogy rossz döntésnek bizonyult. 12 pontos harmadik negyedbeli előnyről bukott el a címvédő és látszólag nagyon messze van a csúcsformától. |
Chicago Bulls–Orlando Magic 94–99
A 8-as győzelmi szériában lévő Bulls rendre nagyon koncentrált állapotban lép parkettre – legyen szó kisebb csapatok elleni kötelezőkről vagy hasonló tudású gárdák elleni rangadókról. A mai játéknapon viszont túljárt Thibodeau fiainak eszén a motivált Türkoglu vezette Magic, legfőképp az első másfél negyedben.
A floridaiak éltek egyetlen igazi esélyükkel, azaz a triplázás és Dwight Howard megjátszásának helyes arányát meg tudták találni, méghozzá azzal, hogy az első 8 vendég triplakísérletből 6 a gyűrűben landolt, ami után a középtávoli dobások elleni védekezés lényegesen szilárdabb lett, ezzel együtt lazult Howard környékén. Howard pedig köszönte szépen és egy 29 pontos, 18 lepattanós dupla duplával szedte szét a chicagói nagyembereket.
Ez már nem játék – következő játéknap beharangozója |
Az első 20 perecben 15-ös fórt összeszedő Magic lendülete apadt ugyan, de teljesen egyszer sem fogyott el, a hazaiak több alkalommal is egyenlíteni tudtak, de a végjátékban Ryan Anderson triplája megpecsételte a vendéglátók sorsát és végül megérdemelt győzelmet aratott Stan Van Gundy legénysége. A 26-ból 11 hármast értékesítő és a pattanópárharcot 9-cel nyerő Magic tényleg lejátszotta a parkettről a konferencia éllovasát.
A Bulls legjobb dobói: Boozer 26, Rose 17, T. Gibson 14
A Magic legjobb dobói: D. Howard 29, J. Richardson 18, Türkoglu 13
Phoenix Suns–Dallas Mavericks 96–94
A Dallas három legjobb centeréből kettő sérült, ez pedig nagyon meg is látszott a címvédő játékán Arizonában. A második negyedben ugyan még 11 ponttal is vezetett a Mavericks, de a fordulás után egy más stílusú összecsapás kezdődött, a 16 pontos, 12 lepattanós Marcin Gortat dominált a palánk alatt, Jared Dudley pedig mindenhonnan szórta a pontokat, 18 egységig jutva lett a végül győztes hazaiak legeredményesebbje. A 11 egysége mellé 11 gólpasszt is kiosztó Steve Nash természetesen nagyon pörgött egykori csapata ellen, ahogy egyébként Jason Kidd is, de a vendégek játékmestere már az első félidőben ellőtte a legtöbb puskaporát.
A texasiak a harmadik negyed végén torpantak meg egyedül, de akkor nagyon. Lamar Odom triplájával már 12 is volt közte bő 4 perccel a harmadik etap zárása előtt, aztán bejött Warrick és egy 18–4-es futáshoz segítette a Sunst. Onnantól már nem tudott újra átlendülni a holtponton Rick Carlisle csapata, de Beaubois még megmenthette volna övéit, ha a közelije vagy az újabb esély után tempója beesik, de mindkettő célt tévesztett, tovább halad az 50 százalékos mutató felé a Suns, a Mavericks pedig az utóbbi 10 találkozójából 7-et elbukott. A vendégeknél azért egy örömteli esemény is történt, Vince Carter megelőzte Bob Petitet az örökranglistán és immáron ő a liga történelmének 32. legtöbb pontot dobó játékosa.
A Suns legjobb dobói: Dudley 18, Gortat 16, Gr. Hill 15
A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki, V. Carter 18-18, Odom 15
71. JÁTÉKNAP | |
Chicago Bulls–Orlando Magic | 94–99 |
Phoenix Suns–Dallas Mavericks | 96–94 |