A 37 éves Miller volt a hős; régen várt brooklyni siker

Vágólapra másolva!
2013.04.21. 10:04
null
Miller (sárgában) nagyot küzdött, a végén pedig hős lett (Fotó: Reuters)
Egy igen érdekes és fordulatos játéknappal vette kezdetét az NBA idei rájátszása, ám végül sehol sem borult a papírforma, mind a négy fronton a hazai, pályaelőnnyel rendelkező gárdák nyertek. A New York és a Boston csatájában sokáig a Jeff Green húzta Celtics nézett ki győztesnek, aztán a hajrában elképesztő védekezést produkáltak Carmelo Anthonyék, és hozták az első meccset, Denverben pedig még melegebb volt a pite a saját közönsége előtt szinte verhetetlen Nuggets számára, de a 37 éves Andre Miller megmentette a tartalékos coloradóiakat. A Brooklyn és a Los Angeles Clippers meglepetésre kiütés közeli végeredménnyel nyert a Chicago, illetve a Memphis ellen, tehát a maga nemében több helyen is mást kapott a nagyérdemű, mint várt volna előzetesen. Nézzük, hogyan alakultak az összecsapások!

New York Knicks (2.)–Boston Celtics (7.) 85–78

A keleti part örökrangadó elképesztő iramban kezdődött, úgy festett, igazi pontzuhatag születik majd, ám a felek időben rájöttek, hogy ezt a mérkőzést csak nagyon komoly védekezéssel lehet megnyerni. Előbb a Celtics váltott ritmust, s a percek alatt 10 pontot összeszedő Carmelo Anthony-n Jeff Green (26 pont, 3 blokk) jóvoltából hatalmasat védekezett, ennek eredményeként a Rivers-tanítványok nem hogy pariban voltak, de a harmadik etap közepéig nagyjából irányítani is tudták a mérkőzést, hét egységnyi fórral rendelkeztek ekkor.

Bár maga Anthony is dobott 36 pontot, de mégsem ő egyedül hozta meg a változást, hanem az a fojtogató csapatvédekezés, aminek következtében a Boston csak 8 pontot dobott az egész negyedik 12 percben, melyhez 8 eladott labda is párosult Paul Pierce-éktől. A vendégek kispadjáról csupán 4 pont érkezett ezen az estén, míg az évad egyik legjobb csereembere, JR Smith egymaga 15-öt rámolt be a New York-iaknál, Kenyon Martin (10 pont 9 lepattanó) pedig kis híján dupla duplázott. Jason Kidd nem produkált látványos statisztikákat, de jókor szerzett labdát többször is, valamint volt egy kulcsfontosságú triplája is, igazi csapatmunka volt ez tehát a Prigioni, Wallace, Camby, Stoudemire négyesfogatot nélkülöző Knicks részéről.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 36, J. R. Smith 15, Felton 13
A Celtics legjobb dobói: J. Green 26, Pierce 21, Bradley 15

Denver Nuggets (3.)–Golden State Warriors(6.) 97–95

Bár nem sok esélyt adtak a szakértők ebben a párharcban a hatodik kiemelt GSW-nek, de a semleges szurkolók talán ezt a csatát várták leginkább a két gárda elképesztően látványos játékstílusa miatt. Nos, ehhez képest furcsa dolgokat láthattunk Denverben, ahol a Nuggets ebben a szezonban 41-ből 38 meccset nyert az alapszakaszban, ugyanis a még nem teljesen egészséges Kenneth Faried és az idén már biztosan nem játszó Danilo Gallinari távollétében azért némileg tartalékos Nuggets borzasztóan megszenvedett Mark Jackson fiaival, pedig Steph Curry (19 pont, 9 gólpassz) az első kilenc dobását elrontotta, David Lee pedig korán kivált súlyosnak tűnő sérülés miatt. A kispadról érkező Jack (10 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz) majdnem tripla duplázott, Klay Thompson pedig 22 pontot szórt, s az ő vezetésükkel abszolút meccsben volt a Golden State.

A negyedik etapban már feléledt a Denver, s érdekes módon a 37 éves Andre Miller (28 pont, 16-ból 11 mezőnyből, 5 gólpassz) vitte a prímet a coloradóiaknál, ráadásul Curry egyenlítő triplája után az ő kezébe került a mérkőzés sorsa is. A veterán viszont nem hibázott, szépen bekígyózott a gyűrűig és bedobta a ziccert, amivel megvédte hazai pályáját a Nuggets!

A Nuggets legjobb dobói: A. Miller 28, Lawson 12, Fournier, W. Chandler 11-11
A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 22, Curry 19, Landry 14

Brooklyn Nets (4.)–Chicago Bulls (5.) 106–89

Hiába drótozta össze Joakim Noah-t erre a találkozóra a Derrick Rose-t még így is nélkülöző Bulls, gyakorlatilag az első félidőben lerendezte ezt a mérkőzést a Brooklyn, méghozzá a 22 pontja mellett 7 gólpasszt is kiosztó Deron Williams irányításával. A hazaiaknál Brook Lopez (21 pont, 3 blokk) szépen kihasználta, hogy Noah csak 13 percet bírt ellene, s a Nets megnyerte Brooklyn történetének első NBA playoff meccsét. A Chicago a 25 pontos, 8 lepattanós, 4 gólpasszt kiosztó Carlos Boozertől végre a rájátszásban is kapott egy nagyszerű egyéni produkciót, ám a többi kezdőember igencsak halovány volt a vendégeknél ezen az estén, nem csoda, hogy 25(!) volt közte a nagyszünetben, ami után már nem is lehetett visszaút az ötödik kiemelt számára.

A Chicago ráadásul egy újabb sérülést szenvedett el Kirk Hinrich révén, így irányító poszton még nagyobb gondjai lehetnek a Thibodeau-legénységnek, pláne, hogy a találkozó előtt közvetlenül jelentették be, hogy Derrick Rose jó eséllyel nem lép pályára a párharcban.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 22, B. Lopez 21, Joe Johnson 16
A Bulls legjobb dobói: Boozer 25, N. Robinson 17, Belinelli, J. Butler 13-13

PLUSZ, MÍNUSZ
A nap hőse: Andre Miller, aki már a győztes meccsen elért 28 pontjával is versenyben lett volna a címért, a győztes kosarával viszont fel is tette a koronát mai produkciójára. Nem túlzás, hogy 37 évesen, csereirányítóként ő nyerte meg a meccset a Denvernek.
A nap lúzere: A Boston Celtics, amely megteremtetten magának az esélyt, hogy rögtön az első felvonás alkalmával elorozza a New York pályaelőnyét, de a negyedik etapra teljesen szétesett a Rivers-legénység támadójátéka, s mindössze 8 pont érkezett a zöldektől, 8 eladott labda kíséretében.

Los Angeles Clippers(4.)–Memphis Grizzlies (5.) 112–91

A két gárda nagyon jól ismeri egymást, hiszen már tavaly is vívtak egy párharcot az első körben, ami akkor hét mérkőzésig ment el és a Clippers pályahátrányból ütötte ki a Grizzlies-t, azóta pedig már az idei keretekkel is találkoztak négyszer az alapszakaszban, s érdekesség, hogy ezeken a derbiken sem igazán feküdt az egyébként kiválóan védekező Memphis-nek a Los Angeles-iek stílusa. Most gyakorlatilag ugyanez volt tapasztalható, 112 pontot igencsak ritkán kap a Hollins-legénység, ráadásul a találkozón képtelen volt akár csak rövidebb időszakokra is átvenni a vezetést a 19 pontos Bayless húzta vendég gárda, mely a negyedik negyedben 37(!) pontot engedélyezett a hazaiaknak.

Chris Paul (23 pont, 7 gólpassz) valósággal fickándozott Mike Conley, azaz a liga egyik legjobb védője szorításában, Eric Bledsoe pedig 15 egységgel szállt be a kispadról. A Del Negro-tanítványoknál az is belefért, hogy Blake Griffin megálljon 10 ponton és 5 lepattanón, valamint kipontozódjon, de ami igazán hihetetlen az az, lepattanózásban 47-23-ra verte a liga egyik legjobb belső sorával rendelkező Grizzlies-t a Clippers, nem meglepő tehát a sima diadal, mely egyébként csak a negyedik etapban vált ennyire egyoldalú küzdelemmé.

A Clippers legjobb dobói: Paul 23, Bledsoe 15, Billups 14
A Grizzlies legjobb dobói: Bayless 19, M. Gasol 16, Z. Randolph 13

NBA, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, 1. FORDULÓ

Brooklyn Nets–Chicago Bulls 106–89 (25–14, 35–21, 29–27, 17–27)
A négy nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, a Brooklyn Nets javára

New York Knicks–Boston Celtics 85–78 (26–29, 23–24, 18–17, 18–8)
A négy nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, a New York javára

NYUGATI FŐCSOPORT, 1. FORDULÓ
Denver Nuggets–Golden State Warriors 97–95 (28–25, 16–23, 27–16, 26–31)
A négy nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, a Denver Nuggets javára

Los Angeles Clippers–Memphis Grizzlies 112–91 (29–21, 28–30, 18–18, 37–22)
A négy nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0, a Los Angeles Clippers javára

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik