Miami Heat(1.)–Chicago Bulls(5.) 115–78
A Miami ugyan nem tudott már az elején elszakadni a Derrick Rose-t, Luol Denget és Kirk Hinrich-ot még mindig kényszerből jegelő Chicago ellen, de az első meccsen látott hatalmas meglepetés után most csak egy negyeden keresztül tudta tartani a címvédőt az ötödik kiemelt, a második 12 percben már beindult a Heat henger és a harmadik játékrészben el is dőlt a derbi, mely végül a floridai franchise számára playoff-rekordot jelentő 37 pontos diadallal ért véget, ami egyébként a Bulls számára negatív csúcs a rájátszásokat tekintve. A találkozó alakulását nem mindenki viselte jól, csak úgy repkedtek a technikaik (9-et osztottak ki a játékvezetők!), Joakim Noah és Taj Gibson pedig a kiállítás sorsára jutott.
A Nate Robinsont (is) őrző LeBron James (19 pont, 9 gólpassz) vezette a show-t, de a két csereember, Ray Allen (21 pont, 7-ből 5 mezőnyből, 10-ből 10 büntető), valamint Norris Cole (18 pont, 6 lepattanó) is nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a Spoelstra-legénység idejekorán le tudja zárni a derbi érdemi részét. A Miami nem csak mérkőzést nyert, s egyenlített, hanem olyan mértékű lendületet szerzett a harmadik, Chicagóban rendezendő összecsapásra, mely könnyen elsöpörheti idegenben is a Thibodeau-tanítványokat, bár akkorra már az is elképzelhető, hogy teljes kerettel áll majd fel Michael Jordan egykori klubja...
A Heat legjobb dobói: R. Allen 21, L. James 19, N. Cole 18
A Bulls legjobb dobói: Belinelli 13, Noah 12, N. Robinson 11
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.
San Antonio Spurs(2.)–Golden State Warriors(6.) 91–100
Nagyon gyorsan választ kaphattunk arra a kérdésre, hogy a nyitányon elszenvedett vereség, melyet egy érdekes összeomlás után élt meg a Warriors, vajon visszaveti vagy inkább extrán motiválja Mark Jackson fiait, ugyanis a GSW igencsak bekezdett ezen a találkozón is. Kawhi Leonard most többnyire Steph Curry-t (22 pont, 20-ból 7 mezőnyből, 4 gólpassz) őrizte védekezésben, így felszabadultan dobálhatott Klay Thompson, aminek eredményeként 29 pontot termelt 7 jó triplával az ifjonc már az első félidőben, amiből végül 34-es PO-karriercsúcs és (9 kísérletből) 8 hármasos egyéni franchise rekord lett, a találkozót végig uraló Golden State pedig 30 elvesztett San Antonióban rendezett mérkőzés után először diadalmaskodott a Spurs csarnokában Ezennel az összes párharc 1-1-re áll két mérkőzés után, tehát mindenhol elvette a pályaelőnyt a hátrább rangsorolt gárda.
A kaliforniaiak nem vetették be ma David Lee-t, s a magasabb szerkezetű kezdőötösük ellenére többnyire small-ball-lal operáltak, ami nagyon nem ízlett a texasiaknak, a vendégek egyszerűen mindig tudtak válaszolni, amikor a Popovich-legénység 10 pontról feljebb akart kapaszkodni. Tim Duncan (23 pont, 9 lepattanó) gyomorbántalmai ellenére vezér volt, Tony Parker pedig 20 pontot és 6 gólpasszt tett be a közösbe, de a kiegészítőktől most támadásban hiányzott az extra plusz, s Ginobili (14 pont, 4 gólpassz) sem tudott átlagon felülit nyújtani. Folytatás Oaklandben, ahol az első körben minden meccsét nyerte a Warriors, mely az alapszakaszban is legyűrte otthon a San Antoniót.
A Spurs legjobb dobói: Duncan 23, T. Parker 20, Ginobili 12
A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 34, S. Curry 22, H. Barnes 13
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.
A nap hőse: Klay Thompson, aki tökéletesen kihasználta, hogy védekezésben egy nála kisebb embert kell átdobnia és az ellenfél teljes mértékben Steph Curry-re koncentrálja periméter-védekezését, 9-ből 8 triplát süllyesztett el, s összesen 34 pontig jutott, amiből 29-et már a félidőben megszerzett.
A nap lúzere: Tony Parker, aki védekezésben eddig elképesztően gyenge szintet hoz a Warriors ellen, s eddig úgy fest, hogy ezen a párharc is elmehet a San Antonio számára.