A Detroit Red Wings és a polipok
1952-öt írtunk, amikor egy testvérpár, Pete és Jerry Cusimano rádöbbent, hogy a tengeri herkentyűket árusító üzletükben található polipnak nyolc lába van. Pontosan annyi, ahány győzelemre szüksége volt akkor a Red Wingsnek az NHL playoffjában, hogy megnyerje a Stanley-kupát.
Ezért hőseinknek az a nagyszerű ötletük támadt, hogy a rájátszás elején körbevisznek egyet a jégen, hogy szerencsét hozzon. Nos, hogy ezen múlt-e vagy sem, nem tudni persze, az azonban biztos, hogy a Detroit 4–0-ra intézte el a Toronto Maple Leafst, majd a Montreal Canadienst is.
Azóta szokássá vált a polipok bedobása a jégre, sőt, a Detroit Red Wings hivatalos kabalaállata lett!
Az Ottawa Senators és a hamburgerek
Andrew Hammond, az Ottawa Senators kapusa egészen parádés teljesítménnyel rukkolt ki a 2014–2015-ös szezonban. Összesen 23 mérkőzésen lépett pályára, s 20–1–2-es mérleget mutatott fel. Az egyik neves gyorsétteremlánc reklámfigurája után megkapta a Hamburglar becenevet, a kapus pedig a sisakjára festette a kabalát.
Nem kellett sokáig várni, hogy lecsapjanak erre a szurkolók. Amikor Hammond parádézik, a nézőtérről hamburgereket dobálnak a jégre. Egyszer a csapattárs Curtis Lazar meg is evett egyet.
Aznap két gólt is szerzett ugyanazzal az ütővel, s a legenda szerint ebből megszületett a „rat trick” nevű tradíció. A rat magyarul patkányt jelent, a „hat trick” pedig a sportnyelvben mesterhármast, ennek a mintájára jött létre az elnevezés.
Innentől kezdve egyre többen dobtak be műpatkányokat a jégre a következő meccseken, minden alkalommal, amikor a Florida gólt szerzett. Egy idő után az összes játékosnak fedezéket kellett találnia a patkányeső ellen, de ennél is elképesztőbb volt, hogy a takarítás miatt egyre hosszabb ideig kényszerültek szünetet tartani. Az 1996–1997-es idényre az NHL szabályalkotó testülete az egész ligára érvényesen megtiltotta, hogy patkányokat hajigáljanak be a nézőtérről meccs közben. Némi enyhítésként nagyon speciális alkalmakkor és csak a mérkőzések után be lehet azért őket dobálni...
A Toronto Maple Leafs és a gofrik
Általában a csapat támogatása, biztatása a célja a jégre dobálásnak. Ellenben a Toronto Maple Leafsnél amikor a gárda 2010-ben 4–1-re kikapott a Philadelphia Flyerstől, egy szurkoló nagyon megelégelte a csapat rossz teljesítményét, és bedobott egy gofrit. Később a Twitteren megmagyarázta, hogy ezzel akarta üzenni szeretett csapatának, ébredjenek már fel végre, és reggelizzenek egy jót, hátha akkor jobb hokira lesznek képesek.
Attól kezdve az ellenfelek szurkolói néha rájátszanak erre, s gofrikat dobnak be, hogy bosszantsák a torontóiakat.
A Los Angeles Kings és az élő csirke
Na, ez már több a soknál. Még 1988-ban történt, hogy a Los Angeles Kings egyik meccsén valaki egy élő csirkét dobott a jégre. A szárnyas egy kék szalvétát viselt a hátán, a drukker így akarta kifigurázni a Kings egyenruháját. Szegény szárnyas érhetően félt, ezért nem mozdult. A pályán lévők egy darabig kerülgették, piszkálgatták, végül elvitték a jégről. Szerencsére ebből nem lett hagyomány…