NHL: virágzik az üzlet, nő a fizetési sapka

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.12.15. 08:42
null
Ilyen az, amikor az NHL legfőbb irányítói összegyűlnek stratégiaalkotásra
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) a tulajdonosok legutóbbi találkozóján beszámoltak a fizetési sapka következő szezonban esedékes növekedéséről és egy új csapat alapítása is szóba került.

 

Továbbra sem képezheti vita tárgyát, hogy az NHL a világ legjobb jégkorongbajnoksága: ezen nyilván az sem változtat, hogy alkalmazottai nem lesznek ott 2018 februárjában a téli olimpián.

Sőt, ez jelzi csak igazán, hogy az NHL vidáman megvan magában: a nagyjából csapattulajdonos-találkozónak fordítható „board of governors meeting” floridai összejövetelén elővezették, hogy 8.2 százalékos növekedéssel 4.54 milliárd amerikai dollár lesz a liga bevétele a folyó idényben, amely következtében a következő, 2018–2019-es idényre a jelenlegi 75 millióról 78-82 millióra nőhet a fizetési sapka.

„A liga, a sportágunk, a termékünk sosem volt jobb állapotban – kezdte Gary Bettman komisszár. – A mi drukkereink a legjobbak a sportvilágban.”

Amennyiben 75-ről 82 millióra nőne a fizetési sapka, akkor az a legnagyobb bővülést jelentené, amióta 2005-ben bevezették a fizetési sapka intézményét – Bettman jelezte is, hogy ő a mérsékeltebb emelés híve, mert túlságosan megbillentené a játékosok és csapattulajdonosok egyensúlyát, ami a bevételek egyenlő elosztására vonatkozik.

Márpedig a csapattulajdonlás kényes téma. Észak-Karolinában éppen beszállt a finanszírozásba Tom Dundon, aki főleg Dallasban érdekelt üzletember.

Na most a Hurricanesnek nem megy valami jól: a Forbes rangsora szerint 230 millió dolláros értékével az utolsó a mezőnyben, a nézőszámot tekintve az utolsó előtti – de a legutóbbi két évadban e tekintetben is utolsó volt –, ráadásul 2006-ban még Stanley-kupa-győztes volt, ám 2009 óta a rájátszásba se jutott be, ami a leghosszabb aktív playoffmentes időszak a ligában.

Mindezek és a főtulajdonos-váltás kapcsán nyomban elkezdtek pletykálni, hogy akkor költözhet a franchise Texasba, főleg mivel az immár csak résztulajdonos Peter Karmanos korábban Steve Greenberggel tárgyalt a terhek megosztásáról, márpedig utóbbi a Texas Rangers MLB-s baseballklub igazgatója volt, a Houston Rockets NBA-csapat tulaja, Tilman Fertitta pedig már nyilatkozott arról, hogy NHL-csapatot szeretne…

A ‘Canes mégis marad, ahol van – tehát az 1994-es, Connecticut állambeli Hartfordból a Észak-Karolina állambeli Raleigh-be átköltözés marad a franchise életében a legutóbbi –, mert a mostani szerződés értelmében hét évig nem is kérhetik a költözést.

Létesülhet viszont NHL-klub Seattle-ben, miután a liga engedélyezte, hogy a Jerry Bruckheimer filmproducer vezette csoport hivatalosan jelentkezzen, és leghamarabb 2021-ben csatlakozhasson – ha addig minden feltételt teljesít, például befizeti a 650 millió dolláros belépti díjat.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik