A brazil Anderson Varejao pontjaival kezdődött az NBA 2009–2010-es szezonja, majd 4–2-es clevelandi vezetés után meggyőző Cavs-széria következett, így alig több mint három perc elteltével 13–2-t mutatott az eredményjelző, és a bostoni tréner nem bírta tovább, időt kért.
A Cleveland azonban nem zökkent ki a nyugalmából, az agilisen és frissen kezdő Shaquille O'Neal, valamint LeBron James vezetésével növelte az előnyét, és 21–7-re is vezetett. Aztán a Boston is elkapta a fonalat, kezdett felzárkózni, igaz, 26–17-es állásnál az addig legjobb bostoninak, Rajon Rondónak James demoralizáló módon osztott ki egy sapkát...
De a Celticsnek ez sem szegte kedvét, néhány perccel később ugyanis Ray Allen büntetőjével már csak mínusz egy volt a hátrányuk (30–29), és egy lerohanással akár a vezetést is átvehették volna, ám egy eladott labda miatt ez későbbre maradt.
Egész pontosan Paul Pierce-nek jutott ez a dicsőség, aki remek hármasával 39–38-as előnyhöz juttatta a Celticset. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, és az alapból jó iramú, lüktető meccset remek jelenetek színesítették, mint például a LeBron James-Jamario Moon alley oop-kombináció (40–41).
A második negyed vége a Bostoné volt, Allen hárompontosa már négyre növelte a különbséget (45–49), majd Pierce két büntetőjével alakult ki a hatpontos bostoni vezetés a félidőben (45–51). Az első két játékrész alapján szembetűnő volt, hogy a bostoniak nagyobb hatékonysággal tüzeltek a vonal mögül, illetve a cserepadról beugrók is sokkal többet tudtak hozzátenni a játékhoz – mármint pontokban.
A nagyszünet után már nem változott a játék képe, a vendégek nem adták ki a kezükből a vezetést, és végül 95–89-re nyerték meg a meccset – elrontva ezzel Shaquille O'Neal első clevelandi tétmérkőzését. A Phoenixből érkezett 37 éves center azonban a találkozó után azonnal igyekezett megnyugtatni a szurkolókat: „Nem az első meccsen dől el a bajnoki cím."
Igaz ugyan, hogy a mérkőzés legeredményesebb játékosa a clevelandi LeBron James lett 38 ponttal, de még King James sem tudta ellensúlyozni a bostoni nagy hármas teljesítményét – Paul Pierce 23, Ray Allen 16, Kevin Garnett pedig 13 pontot jegyzett. Nem mondhatni, hogy a Boston nyerni jár Clevelandbe, hiszen az előző nyolc fellépését elveszítette a Quicken Loans Arenában, így talán még édesebb volt ez a siker a látogatók számára.
A bajnoki címvédő Los Angeles Lakers a városi rivális Clippers elleni sikerrel kezdte az új szezont, és a sárga-lila győzelemből – mint már annyiszor – ezúttal is oroszlánrészt vállalt Kobe Bryant.
A címvédő legnagyobb sztárja 33 pontot dobott a ezúttal; pályafutása során ez volt a harmadik szezonnyitó meccs, amelyen 30 pont fölé jutott.
Bryant újdonsült szárnysegédje, a Houstontól érkezett Ron Artest 10 pontot szerzett, öt lepattanó és négy assziszt társaságában.
A 99–92-es vereség miatt a Clippers játékosainak nem kell szégyenkezniük, hiszen egyrészt a draft 1/1-es választottja, a sérült Blake Griffin nélkül léptek pályára, másrészt pedig nem igazán megy nekik a „nagy testvér" ellen: a Lakers sorozatban kilencedik alkalommal múlta felül helyi vetélytársát.
A 29 pontig jutó Gilbert Arenas vezette Washington Wizards Dallasban verte meg 102–91-re a Maverickset, a Portland TrailBlazers pedig a Houston Rockets elleni hazai győzelemmel kezdte az új szezont.
ALAPSZAKASZ, 1. JÁTÉKNAP | |
Cleveland Cavaliers–Boston Celtics | 89–95 |
Dallas Mavericks–Washington Wizards | 91–102 |
Portland TrailBlazers–Houston Rockets | 96–87 |
Los Angeles Lakers–Los Angeles Clippers | 99–92 |