Az „angyalok városában" összemérte tudását a „kistestvér" és a „nagytestvér", ebből pedig egy olyan derbi kerekedett, ami után valószínűleg a világ összes kosárlabda szimpatizánsa csettint és maximálisan elégedett. Az est folyamán további 10 találkozót rendeztek, melyeken akadt óriási fordítás, újabb sztárblama, történelmi védekezésbeli teljesítmény és sok-sok kellemes meglepetés. Nézzük a mérkőzések összefoglalóit egyenként!
Los Angeles Clippers–Los Angeles Lakers 102–94
A valaha volt legnagyobb érdeklődéssel várt Los Angeles-i rangadóként aposztrofálták ezt a derbit szinte mindenhol és azt kell, hogy mondjuk, mindenféle várakozást beigazolt ez a derbi! Hollywood „árnyékában" a legnagyobb csillagok a lehető legfényesebben csillogtak és nem mellesleg játszottak egy pokolian jó és a szó szoros értelmében komolyan vett kosármeccset. Voltak bizony nagy kérdések, úgy mint: Kobe Bryant eljut-e zsinórban negyedszer is legalább 40 pontig, a mindig is a kisebbik Los Angeles-i alakulat meg tudja-e verni a valaha volt második legeredményesebb franchise jelenleg sem éppen gyenge együttesét, vagy hogy a Blake Griffin, Chris Paul duó mennyire tud majd érvényesülni az igazán nagy csapatok ellen?
Nos, Kobe elég lassan melegedett be, de most a szokásosnál kevesebb mezőnykísérlet (31 helyett 28) is elég volt neki, hogy szórjon 42 egységnyit. A kistestvér ha még egyértelműen nem is nőtte túl, de szinte végig vezetve fektette két vállra a nagytestvért, Chris Paul és Blake Griffin pedig fantasztikusan produkált, az irányító 33 pontot szórt és kiválóan mozgatta a társakat, az „ugrógép támadószörny" pedig hatalmas dupla duplával zárt és bemutatott néhány olyan felugrást, aminél nem hitt az ember a szemének. A kulcsfontosságú lepattanóharcot 50–42-re hozta a Clippers, a szezon egyik legérdekesebb, legélvezetesebb mérkőzésén vagyunk túl.
A Clippers legjobb dobói: Paul 33, Griffin 22, Billups 19
A Lakers legjobb dobói: Bryant 42, P. Gasol 14, A. Bynum 12
Atlanta Hawks–Minnesota Timberwolves 93–91
A játéknap legnagyobb fordítása ezen a mérkőzésen történt meg. Az eddigi talán legjobbját hozó Ricky Rubio (18 pont, 12 gólpassz, 5 szerzett labda) húzta vendégek bő két és fél negyeden keresztül a legjobb formájukat mutatták, aztán utána jött a tavaly jól megszokott összeomlás és 18 pontos(!) fórból bukott el Rick Adelman csapata. A hazaiaknál McGrady és Horford még nem játszhatott, de Marvin Williams újra elfoglalhatta helyét a kezdőcsapatban, de nem ez volt a kulcs, hanem a két hátvéd, Teague és Johnson hatalmas estéje, illetve Ivan Johnson újabb nagy alakítása, a „túlkoros" újonc most egálnál dobta be a két győztes kosárnak minősülő büntetőt, ráadásul dupla duplázott (10 pont, 11 lepattanó).
Egyelőre úgy fest, hogy a még mindig sérült Kirk Hinrich tényleg felesleges lenne ebbe a rotációba, Jeff Teague ma is óriásit játszott, 20 pontos, 10 gólpasszos produkciója a legnagyobbakra jellemző. A második oldalon hiába dobott 30 pontot és szedett le 13 lepattanót Kevin Love, az utolsó támadásnál rajta ment el az épkézláb dobás lehetősége mínusz kettőnél, ha tovább osztja, vagy azonnal a gyűrű felé indul, akkor a nap meglepetése is megszülethetett volna, főleg Barea és Beasley nélkül lett volna nagy szó, ha nyer idegenben a Minnesota.
A Hawks legjobb dobói: Jo. Johnson 25, Teague 20, I. Johnson, W. Green 10-10
A Timberwolves legjobb dobói: Love 30, Rubio 18, Ellington 13
Indiana Pacers–Boston Celtics 97–83
A nap hőse: Chris Paul ma a Lakers elleni „házi rangadón” megmutatta, hogy mire képes, amikor csúcsformában van, hosszútávon elképesztően jó párost alkothatnak ők ketten Blake Griffinnel. |
A nap lúzere: A Minnesota Timberwolves – idegenbeli mérkőzés egy keleti élgárda ellen ide, fontos emberek sérülés miatti hiányzása oda, egy második félidei 18 pontos fórt illik megtartani és onnan nem kikapni. |
Egyre szebben összeálló csapatjátékával simán verte a Pacers hazai pályán a Bostont. Nagyon látványos volt, hogy a vendéglátók könnyedén mozogva, nagy kedvvel kosaraztak, míg a zsinórban negyedik meccsét elvesztő, immáron 4–7-es mérleget magénak tudó Celtics pedig valósággal meg kellett, hogy szenvedjen egy-egy találatért vagy jó védekezésért. Collison 17 pontjával idei legjobbját nyújtotta, a fiatal George is éppen ennyit tett a közösbe, de a legeredményesebb a tegnap már az első félidőben kiállított Granger volt a maga 21 egységével. A többiek nem szárnyaltak, de igen biztatóan kezd szerepelni ez a Vogel-legénység. A vendégeknél a 21–21 pontot szerző Pierce, Garnett páros igyekezett leginkább, Rajon Rondo passzivitása feltűnő volt, Keyon Dooling és Marquis Daniels hiánya pedig érzékeny pont volt a kispad számára.
A Pacers legjobb dobói: Granger 21, George, D. Collison 17-17
A Celtics legjobb dobói: Garnett, Pierce 21-21, Bass 10
Chicago Bulls–Toronto Raptors 77–64
A Chicago 15 éve, a Jordan, Pippen, Rodman korszak óta nem kezdett ilyen jól szezont, mint idén, ráadásul az egész ligát vezető gárda most sem engedte 70 pont fölé aktuális ellenfelét, az egyébként Andrea Bargnani és Jerryd Bayless nélkül érkező Torontót. A vendégek sokáig jól tartották magukat, ám a harmadik etapban megpecsételte a sorsukat, hogy a 12 pontot dobó, mindig rendkívül hasznos James Johnson megsérült és már nem is folytathatta a játékot. A 18-at szóró Derrick Rose szépen lehozta a végjátékot – a társak alapos bevonásával, a Bulls ma borzasztóan erősnek és egységesnek tűnt a 77 dobott pont ellenére is. Rose (18 pont, 11 gólpassz), Boozer (17 pont, 13 lepattanó) és Gibson (11 pont, 12 lepattanó) is dupla duplázott, ráadásul Noah is lekapott 12 lepattanót. A kanadaiaknál a DeRozan, Barbosa páros dicsérhető a már említett Johnson mellett.
A Bulls legjobb dobói: Rose 18, Boozer 17, Deng 14, Gibson 11
A Raptors legjobb dobói: Barbosa 15, DeRozan 15, Ja. Johnson 12
Memphis Grizzlies–New Orleans Hornets 108–99
A Memphis gyakorlatilag kétszer váltott ritmust – a második és a negyedik negyed végén – és ennyi elég is volt a még most is Eric Gordon nélkül felálló Hornets ellen a győzelemhez. Rudy Gay igazi zsákoló-bemutatót tarthatott, Marc Gasol újfent erős dupla duplát teljesített (20 pont, 11 lepattanó), a többiek pedig jó kiegészítőember módjára segítettek ott és abban, amiben arra a csapatnak szüksége volt. A vendégeknél csak Jack nyújtott értékelhetőt a kezdőből, a padról egyre erősebb produkcióval tud viszont segíteni a Spanyolországból két hete igazolt Gustavo Ayon (9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk) és Vasquez is megmutatta volt csapata ellen, hogy talán hiba volt ilyen könnyen lemondani róla (14 pont, 6 gólpassz).
A Grizzlies legjobb dobói: Gay 23, M. Gasol 20, Conley 17
A Hornets legjobb dobói: Jack 23, Jas. Smith 15, Vasquez 14
Houston Rockets–Portland Trail Blazers 107–105 – hosszabbítás után
Nicolas Batum élete egyik legjobb performanszán van túl (29 pont, 7-ből 6 tripla, 8 lepattanó, 4 blokk), mégsem tudott segíteni a vendégként egyre halványabban szereplő Portlanden. A Blazers Marcus Camby nélkül kellett, hogy felvegye a harcot, és a végjátékban még úgy is festett, hogy győzelmi esélyeik lesznek, amikor a szintén szezoncsúcsot dobó (33 pont), Kyle Lowry egy triplával kétpontos előnyhöz juttatta a hazai pályán igen erősnek tűnő Houstont. A dupla duplázó (22 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk) Aldridge egy középtávolival egyenlíteni tudott, jöhetett a ráadás! Az extra percekben nagyot harcolt a Rockets, Kevin Martin és a padról sokat segítő Budinger főszereplésével otthon tudta tartani a győzelmet Kevin McHale legénysége.
A Rockets legjobb dobói: Lowry 33, Kev. Martin 28, Budinger 18
A Blazers legjobb dobói: Batum 29, Aldridge 22, Felton 13
Oklahoma City Thunder–New York Knicks 104–92
Sorozatban öt nyert meccs után fogadhatta a nyugati éllovas Thunder a Carmelo Anthony személyében legjobbját nélkülöző New Yorkot. A találkozó ennek megfelelően nagyon kiütés-szagúvá lett a harmadik negyed derekára, volt, hogy 30 feletti fórral rendelkezett a három 20-nál is többet dobó játékost felvonultató Oklahoma City. A 28 pontos Durant vezette vendéglátók aztán megkegyelmeztek a rendkívül szétesett keletieknek, a padról beálló Harrellson, Douglas, Balkman trió alapos kozmetikázásba kezdett, így tisztes végeredményt ért el a két kezdőjét nélkülöző Knicks az immáron hatos győzelmi szériában lévő Thunder otthonában.
A Thunder legjobb dobói: Durant 28, Harden 24, Westbrook 21
A Knicks legjobb dobói: Chandler, Stoudemire, Douglas 14-14
Dallas Mavericks–Sacramento Kings 99–60
A Sacramentónak hagyományosan nem megy a Dallas ellen, most ráadásul a négyes sikerszériában lévő címvédő volt az ellenfelük idegeben, ennek megfelelően egy óriási verésbe szaladtak bele Keith Smart fiai. Már Marcus Thornton is a fedélzeten volt pedig a vendégeknél, de még most sem megy simán az ő, illetve Tyreke Evans összecsiszolása a hátvédsorban. Az utóbbi napokban rendre 25 és 30 pont között termelő Evans ma játszotta élete legrosszabb meccsét, 3 pontig jutott mindösszesen, ráadásul volt 4 eladott labdája és hasznossá sem tudta magát tenni mezőnyben. A hazaiaknál visszatért Jason Kidd, így visszaállt minden az eredeti helyére, Vince Carter a padról beállva jutott el 16 egységig, Terry szintén csereként érkezve tündökölt, 21 pontjával a meccs embere lett. A 60 kapott pont a Mavericks történetének legjobb védekezésbeli produkciója volt.
A Mavericks legjobb dobói: Terry 21, V. Carter 16, Nowitzki 14
A Kings legjobb dobói: M. Thornton 14, Cousins 12, J. Thompson 9
Utah Jazz–New Jersey Nets 107–94
A Deron Williams, Mehmet Okur, Kris Humphries triónak elég balul sikerült az egykori sikerek helyszínére való visszatérés, főleg a sztárirányító gyenge mezőnyözése (15-ből 3) volt kirívó, a Sal Lake City béli időszaka alatt még teljesen ismeretlennek számító Humphries legalább összehozott egy „egészséges" dupla duplát (18 pont, 10 lepattanó). A Jazz tovább robog hazai pályán, mióta újra összeállt a Millsap, Jefferson duó a palánk alatt, alig tud kikapni Corbin mester legénysége, most is a center volt a csapat legjobbja (20 pont) és a magasbedobó követte (18 pont, 12 lepattanó) eredményességben és hasznosságban egyaránt.
A Jazz legjobb dobói: A. Jefferson 20, Millsap 18, C. Miles 17)
A Nets legjobb dobói: Humphries 18, D. Williams 16, Farmar 13
Washington Wizards–Philadelphia 76ers 90–103
24 órával korábban fordított pályaválasztóként már találkoztak a felek, akkor a harmadik negyedben jött az a futás a lényegesen magasabban jegyzett Sixerstől, ami végül minden kérdést eldöntött, most a Philadelphia már a második játékrészben begyújtotta a rakétákat és a 23 pontos idénycsúcsot elérő Andre Iguodala és a padról beálló, 24-et szóró Lou Williams vezetésével simán érvényesítették is a papírformát. A legmarkánsabb különbséget a kispadok között láthattuk, 46 – 15-re hozta ezt a külön csatát a vendég alakulat cseresora. A hazaiak úgy vesztettek simán, hogy közben a lepattanó-harcot 53 – 37 arányban megnyerték. A Wizards több kulcsembere is nagyot játszott, de McGee 23 pontos, 18 lepattanós, 5 blokkos performansza ellenére sem volt reális sansza a sikerre a vendéglátóknak, akiknél még Young 27 pontját és John Wall majdnem tripla dupláját érdemes említenünk (19 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz, 8 eladott labda). A fővárosiak már 1–11-es mérleggel állnak, soha korábban nem teljesítettek ennyire gyengén az adott szezonok elején.
A Wizards legjobb dobói: N. Young, McGee 23, Wall 19
A 76ers legjobb dobói: L. Williams 24, Iguodala 23, Holiday 13
Charlotte Bobcats–Golden State Warriors 112–100
Ahhoz képest, hogy kilátástalan volt a játéka Paul Silas legénységének az utóbbi két hétben, most az idős mester meghozta azokat a változtatásokat, melyek segítségével el tudott mozdulni a holtpontról a Bobcats. Még ha az is volt az ára ezeknek az újításoknak, hogy Boris Diaw 234(!) zsinórban kezdőként szereplés után csak a padon kezdje a találkozót, akkor is maximálisan megérte, hiszen az extra alacsony hátvédsor Kemba Walker beállításával és DJ Augustin bennhagyásával végre létrejött és azonnal fantasztikusan jól muzsikált, Walker gyakorlatilag ma tette le a névjegyét az NBA-ben, 23 pontjával ő tudott fellépni abba a vezérszerepbe, amit eddig rendre hiányoltunk a keleti kiscsapatnál.
Byron Mullens is rá tudott tenni egy lapáttal, mióta az első sorral megy fel a parkettre, ma is eljutott 20 pontig, valamint 7 lepattanóig. Gerald Henderson is nagyot játszott, 26 pontot szórt és szokás szerint rendkívül hasznos volt. Ez a Charlotte sokkalta jobbnak néz ki, mint bármelyik korábbi idén, nagyon úgy fest, hogy megtalálta az ideális rotációt Silas mester, még ha csak egy meccsen láthattuk őket ebben a formában, akkor is. Már csak az a kérdés, hogy a majd visszatérő első számú pontszerzőnek igazolt Maggette helye hol lesz ebben a rendszerben...
A Steph Curry nélkül küzdő vendégeknél David Lee továbbra is New York-i éveiben mutatott formáját idézi, 24 pont, 16 lepattanó érkezett tőle, Monta Ellis ez alkalommal csupán 18 egységnyivel tudott besegíteni, így egy újabb nagyon rossz védekezéssel lehozott mérkőzést bukott el a Warriors, mely továbbra is nyeretlen idegenben.
A Bobcats legjobb dobói: Henderson 26, K. Walker 23, Mullens 20
A Warriors legjobb dobói: D. Lee 24, Ellis 18, N. Robinson, D. Wright 12-12
|
ALAPSZAKASZ, 21. JÁTÉKNAP | |
Atlanta Hawks–Minnesota Timberwolves | 93–91 |
Indiana Pacers–Boston Celtics | 97–83 |
Washington Wizards–Philadelphia 76ers | 90–103 |
Charlotte Bobcats–Golden State Warriors | 112–100 |
Chicago Bulls–Toronto Raptors | 77–64 |
Houston Rockets–Portland Trail Blazers | 107–105 – egyszeri hosszabbítás után |
Oklahoma City Thunder–New York Knicks | 104–92 |
Memphis Grizzlies–New Orleans Hornets | 108–99 |
Dallas Mavericks–Sacramento Kings | 99–60 |
Utah Jazz–New Jersey Nets | 107–94 |
Los Angeles Clippers–Los Angeles Lakers | 102–94 |
M | Gy | V | % | Div. | Konf. | U10 | Sor. | |
Keleti főcsoport | ||||||||
1. Chicago | 14 | 12 | 2 | 85.7 | 2–0 | 7–1 | 9–1 | Ny5 |
2. Philadelphia | 12 | 9 | 3 | 75.0 | 1–1 | 5–1 | 8–2 | Ny2 |
3. Indiana | 12 | 9 | 3 | 75.0 | 2–1 | 9–3 | 7–3 | Ny3 |
4. Orlando | 11 | 8 | 3 | 72.7 | 2–0 | 4–2 | 8–2 | Ny3 |
5. Atlanta | 13 | 9 | 4 | 69.2 | 4–1 | 8–3 | 6–4 | Ny2 |
6. Miami | 12 | 8 | 4 | 66.7 | 3–1 | 6–1 | 6–4 | V3 |
7. New York | 12 | 6 | 6 | 50.0 | 2–1 | 5–2 | 5–5 | V2 |
8. Cleveland | 11 | 5 | 6 | 45.5 | 1–1 | 3–3 | 5–5 | V1 |
9. Milwaukee | 11 | 4 | 7 | 36.4 | 1–0 | 2–1 | 4–6 | V1 |
10. Boston | 11 | 4 | 7 | 36.4 | 1–1 | 4–5 | 4–6 | V4 |
11. Toronto | 13 | 4 | 9 | 30.8 | 1–2 | 3–7 | 3–7 | V4 |
12. Detroit | 12 | 3 | 9 | 25.0 | 1–5 | 3–8 | 3–7 | Ny1 |
13. New Jersey | 13 | 3 | 10 | 23.1 | 1–1 | 2–8 | 2–8 | V1 |
14. Charlotte | 13 | 3 | 10 | 23.1 | 0–5 | 2–9 | 2–8 | Ny1 |
15. Washington | 12 | 1 | 11 | 08.3 | 0–2 | 1–10 | 1–9 | V3 |
Nyugati főcsoport | ||||||||
1. Oklahoma City | 13 | 11 | 2 | 84.6 | 1–1 | 9–2 | 8–2 | Ny6 |
2. San Antonio | 12 | 8 | 4 | 66.7 | 3–1 | 8–3 | 6–4 | Ny2 |
3. LA Clippers | 9 | 6 | 3 | 66.7 | 2–0 | 4–2 | 6–3 | Ny2 |
4. Denver | 12 | 8 | 4 | 66.7 | 1–1 | 5–4 | 6–4 | Ny2 |
5. LA Lakers | 14 | 9 | 5 | 64.3 | 2–2 | 7–4 | 7–3 | V1 |
6. Utah | 11 | 7 | 4 | 63.6 | 0–1 | 3–4 | 7–3 | Ny1 |
7. Dallas | 13 | 8 | 5 | 61.5 | 1–1 | 4–4 | 8–2 | Ny5 |
8. Portland | 12 | 7 | 5 | 58.3 | 2–0 | 5–4 | 5–5 | V3 |
9. Memphis | 11 | 5 | 6 | 45.5 | 2–1 | 4–5 | 5–5 | Ny2 |
10. Houston | 12 | 5 | 7 | 41.7 | 1–2 | 3–6 | 4–6 | Ny2 |
11. Phoenix | 11 | 4 | 7 | 36.4 | 1–1 | 3–4 | 4–6 | V3 |
12. Minnesota | 12 | 4 | 8 | 33.3 | 0–1 | 3–2 | 4–6 | V1 |
13. Sacramento | 13 | 4 | 9 | 30.8 | 1–0 | 2–5 | 3–7 | V2 |
14. Golden State | 11 | 3 | 8 | 27.3 | 0–3 | 0–5 | 3–7 | V2 |
15. New Orleans | 12 | 3 | 9 | 25.0 | 0–2 | 2–8 | 1–9 | V3 |
ZSIVERA GÁBOR (KEZDO5.HU)