Washington Wizards–Atlanta Hawks 103–101
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Washington javára
Pierce sokkolta az Atlantát. Mike Budenholzer változtatott a kezdőcsapatán, mert Paul Millsap betegséggel bajlódott – az erőcsatár helyét Antic foglalta el. A Wizards azonban John Wall nélkül sem adott esélyt, Nené vezérletével már az első félidőben jelentős előnyt építettek ki a hazaiak, ami a harmadik negyedben 21 pontosra hízott. Budenholzer ekkor úgy döntött, lehozza a kezdőcsapatát, és a cseréket küldi fel, ám meglepő fordulat történt: Schröder irányításával 17–0-s etapot futott az Atlanta, és az utolsó másodpercekben ki is egyenlített. A slusszpoént az ilyen helyzetekben ficánkoló Paul Pierce tartogatta, aki az utolsó támadást egy három ember felett elengedett középtávolival fejezte be, amely a dudaszó pillanatában vágódott a gyűrűbe – hiába a vendégek nagy rohama, ez már a rájátszás, ami eddig Paul apó terepe…
Nené önbizalma visszatért. Az erőcsatár elrontotta az első dobását, ezzel 0/10-re módosult a mezőnymutatója ebben a szériában – a következő lehetőségénél viszont átszakadt a gát. Innentől folyamatosan megnyerte az egy-egyeket a gyűrű alatt, és félidőre már 13 pontot rámolt be, így, bár a nagyszünet után kevesebb labdát kapott, most először faktorrá tudott válni. Mellette Gortat is nagyon hatékonyan játszott, és a lepattanózást is hozta a Wizards, egészséges Millsap nélkül nem tudta felvenni a versenyt az Atlanta. Bár Sessionsnek ma nem ment a dobás, az irányítás annál inkább, így Beallel párban remekül szervezték a fővárosiak játékát, a gyengébb dobóformát jó passzjátékkal tudták pótolni. A képhez hozzátartozik, hogy Beal és Teague kétszer is összeakaszkodott, de inkább utóbbi járt rosszabbul – pedig Schröder mellett ő volt az egyetlen, aki igazán jól játszott a vendégeknél. A párharcot 2–1-re vezeti a Wizards, a keleti első kiemelt a szakadék szélére kerülhet a következő meccsen.
A Wizards legjobb dobói: Nené 17, Beal 17/6, Porter 17/6
A Hawks legjobb dobói: Teague 18, Schröder 18/3, Carroll 14
Memphis Grizzlies–Golden State Warriors 99–89
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Memphis javára
Rövidre sikerült a felzárkózás. A Warriors érdemben nem sokat tudott javítani a második mérkőzésen látott játékon, viszont Klay Thompson összekapta magát, 8/13-as mezőnymutatóval szórt be 20 pontot. Ez azonban nagyon kevésnek bizonyult, Curry csak 8/21-et hajított, bár Barnes hozzátett még 16 egységet, a festékben 46–32-re nyerni tudott a Memphis – a Gasol, Randolph duóval nem tudtak mit kezdeni a vendégek, és a harmadik negyedben 19 pontos előnyt épített ki Joerger csapata. A hajrában aztán innen még visszakapaszkodott a GSW, és 88–84-nél úgy tűnt, csodát tehet, de a Grizzlies ezt nem engedte meg, labdaszerzésekkel és könnyű kosarakkal stabilizálta magát, így megfordította a párharcot – a negyedik mérkőzésen nagyon közel kerülhet a bravúrhoz.
Grit „N” Grind. Nincs új a nap alatt, a Memphis stílusa még mindig eredményes – nagyjából az évek óta megszokott játékát játszotta a gárda. Zach Randolph 22 pontot izmozott össze magának a gyűrű alatt, Marc Gasol 21-et (15 lepattanó mellett), és rájuk építve maximálisan a hazaiak diktálták az iramot – a festékben nem tudott válaszolni rájuk a Golden State. Mindemellett a Conley, Lee, Allen trió védekezése ismét parádésan működött, utóbbi négy labdát szerzett, és, bár most hatékonyabb volt a GSW-periméter, mint legutóbb, még mindig nem tudta azt hozni, ami benne van. Az, hogy a ligaelsőt 89 pontot tartja valaki (a félidőben 40 alatt…), mindent elárul…
A Grizzlies legjobb dobói: Randolph 22, Gasol 21, Lee 11/6, Conley 11/6
A Warriors legjobb dobói: Curry 23/6, Thompson 20/9, Barnes 16