Mára virradóra két csapat is óriásit lépett a konferenciadöntők felé, hiszen az Indiana Pacers négy találkozó alatt már harmadszor verte el a nála magasabban rangsorolt New Yorkot, míg a San Antonio Spurs 2–2-es állásnál húzta be saját közönsége előtt a mindig kritikusan fontos ötödik derbit. Mike Woodson együttese óriási bajban van tehát, de a ma gyengélkedő Steph Curry fémjelezte Golden State sem hibázhat már a maga párharcában. Jöjjenek a részletek!
Indiana Pacers (3.)–New York Knicks (2.) 93–82
A Knicks igen nehéz napok után vágott neki ennek a derbinek, ugyanis JR Smith és Kenyon Martin betegség miatt edzéseket kellett, hogy kihagyjon, s kérdéses volt a pályára lépésük is, Iman Shumpert pedig a térdével bajlódott, s ezen a derbin csupán 16 percet vállalt – ezalatt nem is igazán emlékeztetett arra a játékosra, aki volt az utóbbi hetekben. Amare Stoudemire még mindig erősen limitált szerepkörben segíthette csak Mike Woodson legénységét, s a maga 4 pontjával és 4 lepattanójával ennyi idő alatt nem is igazán volt képes lendületet adni a második kiemeltnek. A most 26 pontot szerző, s 4 gólpasszt kiosztó George Hillről méltán kevés szó esik az indianai sikerek kapcsán, ám megint ő volt a Pacers diadalának kulcsa, pláne, hogy Raymond Feltont is belekergette egy 16-ból 7-es mezőnymutatóba.
A nap hőse: George Hill, aki 26 pontjából nem keveset kulcspillanatokban szerzett, s eddig az egyik főszereplő abban, hogy a Pacers 3–1-re vezet a Knicks elleni párharcban. |
A nap lúzere: A Curry, Thompson páros, amely teljesen besült ezen a derbin, összesen 13 pont (közte 1 jó tripla) érkezett a két ifjonctól, mindez 22-ből 6-os mezőnymutatóval. |
A hazaiak lepattanózásban elképesztő fölényben voltak (54:36), ehhez képest Tyson Chandler hosszú idő után dupla duplázott (12 pont, 10 lepattanó, 3 blokk), de ez a gyenge dobóformával (35.6 százalék mezőnyből és 28-ból 8 bedobott tripla) kombinálva azt jelentette, hogy jóformán esélyük sem volt a 24 pontos, 9 lepattanós Carmelo Anthony húzta vendégeknek. JR Smith ugyan eljutott 19 egységig, de ehhez 22-ből 7-es mezőnymutató járt a részéről. A 18 pontos, 14 lepattanós, 7 gólpasszos és 2 labdát is szerző, valamint 2 blokkot kiosztó Paul George viszont vezér tudott lenni a már említett Hill mellett is, a Pacersnek pedig három esélye is van arra, hogy lezárja a párharcot és a legjobb négy közé jusson. A felek legközelebb New Yorkban találkoznak.
A Pacers legjobb dobói: Ge. Hill 26, George 18, Stephenson 13
A Knicks legjobb dobói: Anthony 24, JR Smith 19, Felton 14
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Pacers javára.
San Antonio Spurs (2.)–Golden State Warriors (6.) 109–91
A Spurs megint tudott lépni egyet védekezésben, ennek eredményeként az egyébként nem túl jó állapotban lévő Steph Curry (14-ből 4 mezőnyből, 9 pont) és az eltűnésekre azért hajlamos Klay Thompson (8-ból 2 mezőnyből, 4 pont) egyszerre fogtak ki elképesztően gyenge dobóformát, így az egy szem Jarrett Jack (20 pont) a hátvédsorban, valamint a 25 ponttal és 7 gólpasszal kirukkoló Barnes csak egy félidőn keresztül tudták versenyben tartani a GSW-t, a fordulás után tarolt a dupla duplázó Tony Parker (25 pont, 10 gólpassz) irányította San Antonio.
A hazaiaknál Tim Duncan (14 pont, 11 lepattanó) beérte a playoffban szerzett dupla duplák örökranglistájának második helyén Wilt Chamberlaint, Kawhi Leonard pedig 17 ponttal és 7 lepattanóval rukkolt ki a kiváló védekezése mellett, a Spurs nagyon magabiztosan gyűrte le a hatodik kiemeltet, s elmondhatjuk, hogy innen már kisebb csoda, vagy legalábbis két tökéletes mérkőzés kellene Mark Jackson fiainak a továbbjutáshoz. Két nap múlva Oaklandben randevúznak a felek.
A Spurs legjobb dobói: Parker 25, K. Leonard 17, D. Green 16
A Warriors legjobb dobói: H. Barnes 25, Jack 20, Landry 16
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Spurs javára.