Toronto Raptors–New Orleans Pelicans 93–95
Evans tarthatatlan volt a végén. Az első félidőben gyengén dobó Toronto magára talált a nagyszünet után és a 14 pontos hátrányból 12 pontos előnyt faragtak, az utolsó bő hat percnek is ezzel a fórral vágtak neki. Az Evans-Ajinca-Gordon trió azonban sorra szerezte a kosarakat a festékből, a záró etapban húsz pontot szórtak a vendégek a gyűrű közeléből és kiegyenlítettek – majd 1,6 mp-cel a vége előtt Evans tört be Vasquez mellett és három védő felett bedobta a győztes kettest.
Ajinca feledtette Davist. A Pelicans MVP-jelöltje ezúttal sem léphetett pályára, ahogy Jrue Holiday sem, de ma ennek nem volt nyoma a csapat játékán. Evans 26 ponttal pótolta Holiday kieső egységeit, a padról beszálló Ajinca pedig 22-ig jutott 10/13-as mezőnymutatóval Davis helyén – a festékben amúgy is domináltak a vendégek, 62-34-re (!) múlták felül a Torontót, ez pedig hatalmas különbség.
Egy jó negyed nem volt elég. Mindössze 36 pontot szerzett az első félidőben a Toronto, ami negatív szezoncsúcs számukra, vezetett is 14-gyel a stabilan játszó Pelicans. A nagyszünet után aztán Casey váltott, Ross-t többet nem is küldte vissza a pályára, de sok időt kapott Vasquez és Patterson – nagyot javultak, kilenc eladott labdába hajszolták bele a New Orleanst és 35-14-re hozták a harmadik negyedet. Azonban csak ennyire futotta, az utolsó hat percben képtelenek voltak megállítani a vendégek betöréseit, így utolsó kilenc meccsükön a hetedik vereségüket szenvedték el.
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 22/3, Williams 17, Vasquez 16/12
A Pelicans legjobb dobói: Evans 26/3, Ajinca 22, Gordon 14/3
Orlando Magic–Oklahoma City Thunder 99–127
Nincsenek szavak a Thunderre. Az nem kifejezés, hogy jól dobtak a vendégek, Westbrook irányítása mellett gyakorlatilag csak üres helyzetekből tüzelhettek, így a 37-20-as első negyedüket még meg tudták fejelni a másodikban. 79 (!) pontot szórtak be a nagyszünetig, méghozzá 70% feletti (!) mezőnymutatóval – elképesztő fölényben játszottak. A harmadik negyed közepétől aztán kiengedtek, senki nem játszott fél órát sem, így is megszakították idegenbeli rossz sorozatukat.
Passzolt Durant és Westbrook. A két szupersztár ma kihasználta a rájuk összpontosuló figyelmet és rengeteget járatták a labdát – ennek eredményeként jöttek sorra az üres dobóhelyzetek a társak számára. Ibaka, Roberson, Perkins, Waiters és Jackson is elérte még a tízet, ráadásul alig-alig rontottak dobást – a két fővezér pedig együtt kiosztott 14 gólpasszt a 38 pontjuk mellett.
Ebből nehéz lesz felállni. Az is bőven elég lett volna a Magicnek, hogy Vucsevicset nagyon megfogták Adams-ék, valamint hogy Oladipo dobásai sem ültek (ő így is beszórt azért 23 pontot), hiszen így már nem volt elég tűzerő bennük (Payton 19 ponttal és 8 gólpasszal jelentkezett, de más nem érte el a tízet). De azt, hogy ennyire ízekre szedték a védekezésüket és így átmentek rajtuk, nem lesz egyszerű feldolgozni még akkor sem, ha nem ők voltak a találkozó esélyesei.
A Magic legjobb dobói: Oladipo 23/6, Payton 19, Vucsevics 16
A Thunder legjobb dobói: Durant 21, Westbrook 17, Waiters 16/3, Ibaka 16/12
San Antonio Spurs – Utah Jazz 89-69
Leonard ráhozta a szívbajt Popovich-ra. A tavalyi döntő MVP nélkül szenvedett a bajnok, vele viszont azonnal megváltozott a játék, főleg a védekezés – éppen ezért volt ijesztő az a pillanat, amikor a kiscsatár lent maradt a parketten egy kemény fault után. Végül nagyobb baj nem történt, Leonard kulcsszerepet játszott a mai győzelemben is, 12 pontja és 9 lepattanója mellett elsősorban védekezésével bizonyította értékét.
Pontok nélkül nem lehet. A Jazz teljesen tehetetlennek bizonyult a Spurs agresszív védekezése ellen – amikor megvolt az üres dobóhelyzet, azokat sem tudták bedobálni. Az első félidőben 27 (!) pontot tudtak szerezni és bár a fordulás után javultak, így is negatív szezoncsúcsot értek el. Gobert-t és Favors-t lehet dicsérni, előbbi 13 pontja mellett 18 lepattanót és 4 blokkot is jegyzett, utóbbi pedig 9 egysége mellé 13 pattanót és szintén 4 sapkát tett – nagyjából ennyi volt a pozitívum a vendégeknél.
Szenvedve, de megindult a Spurs. Kínkeservesen jöttek a pontok a bajnoktól is, de amik jöttek, azok szép játék után születtek – Leonardon kívül senki nem játszott még 25 percet sem, sokat forgatta csapatát Popovich. A kiscsatár visszatérése óta kettőt nyertek zsinórban két számjegyű különbséggel és üldözőbe vették az előttük állókat – az összeálló kezdő ötös bizakodásra adhat okot, a 4. Houston 2,5 meccsre van előttük.
A Spurs legjobb dobói: Splitter 14, Green 13/9, Baynes 12, Leonard 12/3
A Jazz legjobb dobói: Gobert 13, Hayward 10/3, Favors 9
NBA, ALAPSZAKASZ
Toronto Raptors–New Orleans Pelicans 93–95
Orlando Magic–Oklahoma City Thunder 99–127
San Antonio Spurs–Utah Jazz 89–69