Miami Heat–Toronto Raptors 94–87 – hosszabbítás után
Egyenlített a Miami. A negyedik találkozón már a harmadik hosszabbítást vívták meg a felek és ebből most a Heat jött ki jobban. A rendes játékidő végén a 30 pontig jutó (13/24 mezőnyből) Dwyane Wade egyenlített és túlórázni küldte a feleket, a ráadásban pedig már a Miami akarata érvényesült – Patterson önkosarat vétett, Goran Dragic kulcsfontosságú 2+1-es játékot hozott össze, Wade pedig egy szemfüles labdaszerzéssel zárta le a találkozót. Egyik csapat sem játszott jól (ahogy azt már megszokhattuk ebben a szériában), de most ennyivel több volt a Heatben, így 2–2-ről folytatódhat a párharc Torontóban.
Elrontotta a hajrát a Raptors. Még öt perccel a vége előtt is többé-kevésbé magabiztosan vezettek a vendégek, de ekkor sebességet váltott Wade, egy támadóhibával kipontozódott Kyle Lowry, majd Cory Joseph elrontotta az utolsó dobást – a hosszabbításban már mentális fölényben volt a Heat. A Lowry, DeRozan páros egyébként ismét borzasztó volt (6/28 mezőnyből, 0/7 tripla), bár előbbi legalább a mezőnymunkából kivette a részét – nagyon hiányzott egy biztos pont a támadójátékból, különösen az utolsó percekben. Látszik, hogy mindkét csapat kellően fáradt már, kérdés, hogy az ötödik meccsre ki tud több energiát mozgósítani…
A Heat legjobb dobói: Wade 30, Dragic 15/3, J. Johnson 15
A Raptors legjobb dobói: Joseph 14, Ross 14/9, Biyombo 13, Carroll 13/3
A párharc állása: 2–2.
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors 125–132 – hosszabbítás után
Steph Curry visszatért. A kétszeres MVP először lépett pályára a sorozatban, egyelőre a kispadról érkezett – igaz, mivel Livingstont két technikaival kiállították reklamálásért, végül 36 percet a pályán töltött. Nagyon nem találta a dobásait eleinte, 0/9 triplával kezdett, majd előbb a betörései, aztán a kinti dobásai kezdtek el működni – a rendes játékidő végén az ő vezérletével egyenlített ki csapata, a hosszabbításban pedig egészen elképesztő szériát produkált. Egymaga 17 (!) pontot szórt ebben az öt percben (6/7 mezőnyből, 3/3 tripla) és megmutatta, hogy miért ő az MVP – végül egy 40 pontos (16/32 mezőnyből, 5/16 tripla), 9 lepattanós, 8 gólpasszos estével tért vissza. Mellette ki kell még emelnünk Draymond Greent, aki 21 pontja mellett 9 lepattanót, 5 gólpasszt, négy labdaszerzést és hét blokkot is jegyzett – bődületes számok…
Ezt is elrontotta a Portland. Nem ment úgy a játék Lillardnak és a hazai csapatnak, mint legutóbb, de a GSW és Curry erőlködését így is ki tudták használni, vezettek is tíz ponttal félidőben. A folytatásban is megmaradt az előny, ugyan egyszer fordított a Warriors, bő egy perccel a rendes játékidő végén még négy ponttal előrébb járt a Blazers – itt azonban Curry villant háromszor, majd Lillard (9/30 mezőnyből, 36 pont, 10 gólpassz) elrontotta az utolsó dobást. A ráadásban a hazaiak vezére és McCollum sem találta magát, eladott labdákat és rossz dobásokat gyártottak, így hiába álltak nagyon közel az egyenlítéshez, 1–3-mal utazhatnak vissza Oaklandbe – ezzel nagyon nehéz helyzetbe kerültek.
A Trail Blazers legjobb dobói: Lillard 36/15, McCollum 24/12, Aminu 18/9
A Warriors legjobb dobói: Curry 40/15, Thompson 23/15, Green 21/6
A párharc állása: 3–1, a Golden State javára.
NBA, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT
Miami Heat–Toronto Raptors 94–87 – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
NYUGATI FŐCSOPORT
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors 125–132 – h. u.
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1, a Golden State javára