Atlanta Hawks–Golden State Warriors 93–115
A Golden State úgy érkezett a nálánál jobb mérleget birtokló Atlanta otthonába, hogy korábban csak egy keleti klubtól kapott ki ebben az idényben, s úgy fest, egyelőre tényleg csak az Orlando mumus Steph Curry-ék számára, melytől tegnap másodszor szenvedtek vereséget a szezonban, ugyanis a Hawks nagyon gyorsan kapitulált a 20 pontos, 11 lepattanós dupla duplát szállító David Lee vezette GSW ellen. A 17 pontos, 9 lepattanót szerző Al Horfordon kívül mindenki nagy betlit mutatott a hazaiak kezdőjéből, így sansza sem lehetett az Atlantának.
A Hawks legjobb dobói: Horford 17, L. Williams 16, I. Johnson 15
A Warriors legjobb dobói: D. Lee 20, H. Barnes, Landry 19-19
Charlotte Bobcats–Orlando Magic 98–107
A Bobcats nem tudott ellenállást kifejteni a Magic ellen sem a legfontosabb pillanatokban, úgyhogy újra elbukott, zsinórban már tizenegyedszer. A 20-20 pontot termelő Arron Afflalo és Big Baby Davis mellett a 13 pontos, 13 lepattanós dupla duplával kirukkoló Nikola Vucsevics volt leginkább elemében, míg a hazaiaknál csak a 32 pontos karriercsúcsot szállító Kemba Walker teljesített extrát, a többiek nem tudtak felnőni a vezér mellé.
A Bobcats legjobb dobói: Walker 32, Henderson 16, Sessions 14
A Magic legjobb dobói: G. Davis, Afflalo 20-20, Nelson 16
New York Knicks–Cleveland Cavaliers 103–102
Chris Copeland tavaly még a Szolnok ellen dobálta a kosarakat az EuroChallenge sorozatban a belga Okapi Aalstar színeiben, ma pedig már a Keleti Főcsoport legjobb csapatában kezdett a kisebb sérülését kúráló Carmelo Anthony helyén és 11 dobott pontjával elévülhetetlen érdemeket szerzett a New York szűk győzelmében. A 41-et szóró Kyrie Irving abszolút erőn felül teljesítve igyekezett versenyben tartani a Clevelandet, de a végjátékban egálnál büntetőt hibázott a ma csendesebb (9 pont, 8 lepattanó) Anderson Varejao, így a 23 pontos, 10 lepattanós Tyson Chandler, valamint a 25-öt szóró Raymond Felton bevitték a célba a Knickst.
A Knicks legjobb dobói: Felton 25, T. Chandler 23, JR Smith 16
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 41, Miles 17, T. Thompson 10
Miami Heat–Washington Wizards 102–72
Alaposan visszavágott a bajnok a Wizardsnak a december elején Washingtonban elszenvedett vereségéért, 30 pontos zakót húzott a liga egyik legjobb csapata a jelenlegi utolsó helyezettre. A vendégeknél csak a 19-et szóró újonc, Bradley Beal, valamint a 18 egységig jutó Cartier Martin nyújtottak NBA-szintű produkciót, a floridai sztárgárdánál a 23 pontos, 10 lepattanós dupla duplával záró LeBron James vezette a show-t.
A Heat legjobb dobói: L. James 23, Haslem, Wade 13-13
A Wizards legjobb dobói: Beal 19, C. Martin 18, Okafor 8
Detroit Pistons–Indiana Pacers 77–88
A Detroitnál csak nem akar megtörténni az áttörés, az időközben Roy Hibbertet elvesztő, Danny Grangert pedig a szezon eleje óta nélkülöző Pacerst sem sikerült otthon elverni, pedig támadásban megint gyengélkedett a Vogel-legénység. A 23-at szóró David West főszereplésével nyerni tudott tehát az Indiana, mely már két meccsel jár 50 százalék felett, a 18-at szóró Greg Monroe fémjelezte Pistons pedig kiábrándító, 7-19-es mutatóval szerénykedik a tabella alsó régiójában.
A Pistons legjobb dobói: Monroe 18, Stuckey 15, Knight 14
A Pacers legjobb dobói: Da. West 23, Ge. Hill 18, George 15
Chicago Bulls–Brooklyn Nets 83–82
A nap egyik legjobb meccsét a "szeles városban" játszották, itt a Bulls a 19 egységig jutó Marco Belinelli vezetésével győzte le a Brooklynt, mely ezzel a vereségével máris a chicagóiak mögé csúszott le a táblázaton. Brook Lopez a maga 18 pontjával jelezte, hogy kiheverte kisebb sérülését, ami alatt a Nets nagyon visszavett a tempóból, de a védekező-fenomén edzők csatáját ezúttal Tom Thibodeau és a Bulls nyerte.
A Bulls legjobb dobói: Belinelli 19, Deng 17, Boozer 15
A Nets legjobb dobói: Deron Williams 24, B. Lopez 18, Joe Johnson 16
Minnesota Timberwolves–Dallas Mavericks 114–106 – hosszabbítás után
A Minnesota idei erősségét nagyszerűen demonstrálja, hogy az Adelman-legénység ennyire sok sérülttel is képes bőven 50 százalék felett teljesíteni, s remek csapatokat zsinórban egymás után két vállra fektetni. A kilenc hónapja kidőlő Ricky Rubio ma 8 ponttal, 9 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel tért vissza, de Kevin Love újabb kézsérülése miatt nem vállalta a játékot A spanyol játékmester viszont olyan show-t varázsolt a pályára európai csapattársaival egyetemben a második negyedben, amire az addig kétszámjegyű vezető Dallas gyakorlatilag semmit sem tudott lépni, 32-13-ra nyerte a második etapot a Timberwolves, ám a végén csak hosszabbítás döntött, ugyanis Rubio és a centerek is hibáztak a rendes játékidő utolsó pillanataiban. A túlórában viszont nem volt ellenszer a Pekovics - Sved - Kirilenko - Rubio négyesfogatra.
A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 21, Sved 18, Derrick Williams 16
A Mavericks legjobb dobói: Mayo, Fisher 20-20, Brand 15
Milwaukee Bucks–Los Angeles Clippers 85–111
A Clippers egyszerűen szétrohanta a hazaiakat, s korán 20 pont feletti előnybe került, onnan pedig már nem volt visszaút a 16 pontot elérő Daniels húzta Bucks számára. A vendégek legjobbja az idei legjobb teljesítményét nyújtó Matt Barnes volt, aki 21 pontja mellé kiosztott 4 gólpasszt és szerzett 2 labdát is. Lamar Odom nagyon hosszú idő után érte el a 10 pontos határt, egyre erősebbnek tűnik ez a Los Angeles-i alakulat.
A Bucks legjobb dobói: Daniels 16, Ellis 13, Mbah a Moute 11
A Clippers legjobb dobói: M. Barnes 21, Griffin 18, Jordan 15
A nap hőse: A Minnesota Timberwolves európai különítménye, mely igen fineszes kosárshow-t varázsolt a parkettre ezen az estén, s győzött is a csapat Ricky Rubio visszatérésének estéjén. | |
A nap lúzere: Anderson Varejao, akit nem, elég, hogy Tyson Chandler levett a pályáról, de egy másodperccel a lefújás előtt kihagyta azt a büntetőt, amivel a Cleveland hosszabbításra menthette volna a New York elleni csatát. |
San Antonio Spurs–Boston Celtics 103–88
A Spurs a meccset ugyan simán megnyerte, de Manu Ginobilit sérülés miatt elvesztette, úgyhogy nem a legjobb szájízzel vonult le a parkettről Gregg Popovich legénysége. A vendégeknél a legnagyobb érdekesség talán az lehet, hogy Rajon Rondo emberemlékezet óta először játszott le "teljes" mérkőzést úgy, hogy nem érte el a 10 gólpasszos határt, "csak" 9-cel zárt ebben a kategóriában, viszont a vendégeknél nem csak az ő extrája hiányzott, egyelőre a bostoni gárda is mélyen a keret potenciálja alatt teljest. A texasiaknál a 22-őt dobó Parker mellett Gary Neal nagyon megtalálta a helyét, ma is eljutott 20 egységig.
A Spurs legjobb dobói: T. Parker 22, Neal 20, Splitter 16
A Celtics legjobb dobói: Terry, Pierce 18-18, Garnett 13
Utah Jazz–Memphis Grizzlies 86–99
A Jazz elszenvedte idei második hazai vereségét, a Memphis pedig megszakította hármas vereségsorozatát. A várt nagyon szoros csata elmaradt, a Grizzlies abszolút dominálni tudott a kulcsszituációkban, s a 25 pontos, 18 lepattanós Zach Randolph extrájával célba is ért a vendég alakulat. Biztos volt, hogy a lepattanó-párharc sokat nyom majd a latba, így is lett, az ezt a kategóriát 48 - 35-re nyerő Memphis hozta is a meccset.
A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 21, Millsap 12, Hayward 11
A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 25, M. Gasol 16, Gay 14
ALAPSZAKASZ, 45. JÁTÉKNAP | |
Charlotte Bobcats–Orlando Magic | 98–107 |
Atlanta Hawks–Golden State Warriors | 93–115 |
New York Knicks–Cleveland Cavaliers | 103–102 |
Miami Heat–Washington Wizards | 102–72 |
Detroit Pistons–Indiana Pacers | 77–88 |
Chicago Bulls–Brooklyn Nets | 83–82 |
Minnesota Timberwolves–Dallas Mavericks | 114–106 |
Milwaukee Bucks–Los Angeles Clippers | 85–111 |
San Antonio Spurs–Boston Celtics | 103–88 |
Utah Jazz–Memphis Grizzlies | 86–99 |