New York Knicks (2.)–Indiana Pacers (3.) 85–75
A párharc egyik legjobban teljesítő játékosa, az indianai irányító, George Hill még az előző derbin szenvedett agyrázkódást egy Tyson Chandlerrel való ütközés után, s mivel ezen a találkozón át sem öltözhetett, jelentősen megnőttek az életéért küzdő New York esélyei. A 28-at szóró Carmelo Anthony főszereplésével magához is ragadta a kezdeményezést a Knicks, de nem tudta teljesen leszakítani a Pacerst sem az első, sem pedig a második félidőben, a vendégekben viszont ahhoz nem volt meg az átütőerő, hogy a nagyon kaparó hazaiakat két vállra fektessék.
A sorozatban eddig elképesztően gyengén dobó JR Smith 13 ponttal, 6 lepattanóval és 3 labdaszerzéssel rukkolt ki, s jóval kevesebb támadás ment el rajta, mint az utóbbi összecsapásokon, a Woodson mester által érthetetlen mértékben jegelt Chris Copelandet pedig a csupán hat percet kapó Amare Stoudemire helyén játszatva nagyot húzott a Nagy Alma csapata, az újonc szintén 13 pontot vert be csereként beállva, s számos fontos találata volt ezen a derbin.
A vendégeket a korán beütött faultok (Paul George, Roy Hibbert) is hátráltatták, egyszerűen nem volt ma ilyen formán elég tűzereje a fegyelmezett védekezés mellett a harmadik kiemeltnek ahhoz, hogy már most lezárja a szériát. Ezt két nap múlva saját közönsége előtt teheti meg Frank Vogel együttese, bár amennyiben Hill nem tér vissza, nem lesz könnyű dolga a még így is előnyben lévő Pacersnek.
A Knicks legjobb dobói: Anthony 28, JR Smith, Copeland 13-13
A Pacers legjobb dobói: George 23, Da. West 17, Augustin 12
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Pacers javára.
Golden State Warriors (6.)–San Antonio Spurs (2.) 82–94
Hiába dobott a Spurs két veterán hátvédje borzasztóan, a 16-ból 3-as mezőnymutatóval záró Tony Parker a negyedik negyedben fontos triplákat szórt, Manu Ginóbili (6-ból 1 mezőnyből) pedig 11 gólpasszt osztott ki, így a védekezésben újfent hatalmasat alkotó nyugati második kiemelt ha nehezen is, de érvényesítette a papírformát és továbbjutott. A vasárnap kezdődő főcsoportdöntőben a Memphis Grizzlies lesz az ellenfele. A szezon abszolút meglepetéseként kezelt Warriors sem szomorkodhat, hiszen erőn felül teljesített ebben a rájátszásban, s ma már látszott az is, hogy még a fiatal lábak (fejek) is elfáradtak, így kritikus szituációkban sok olcsó pontot szerezhetett a San Antonio.
Steph Curry (22 pont, 6 gólpassz) sokáig nagyon egyedül volt, aztán Jarrett Jack (15 pont) és a bő 12 percet vállaló David Lee (9 pont, 5 lepattanó) is belehúzott, így 14 pontos hátrányból egészen két pontnyira jött fel a GSW. A fontos szituációkban azonban nem koncentráltak jól a viszonylag üres dobásoknál a hazai hátvédek, így Kawhi Leonard lélekölő találataival, valamint Parker extra kosaraival célba ért a Spurs. Érdekesség, hogy a hajrában gyakorlatilag végig jegelte Tim Duncant Gregg Popovich mester, de a húzása teljes mértékben bejött és négy kisemberrel lefutotta a fásult Jackson-legénységet a San Antonio.
A Warriors legjobb dobói: Curry 22, Jack 15, Landry 11
A Spurs legjobb dobói: Duncan 19, K. Leonard 16, Splitter 14
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Spurs javára.
A nap hőse: Kawhi Leonard, aki 16 pontos, 10 lepattanós dupla duplával állt elő a csapata számára oly fontos derbin, ráadásul rengeteg kritikus szituációt oldott meg támadásban és védekezésben egyaránt.
A nap lúzere: Az Indiana Pacers, amely nem csak egy meccset vesztett ma el, de kiderült, hogy az eddig remeklő George Hill is határozatlan időre marad a partvonal mellett, továbbá a Knicks is momentumot nyert a mérkőzés behúzása mellett.