Most volt segítsége LeBron Jamesnek, simán nyert a Cleveland

Vágólapra másolva!
2018.03.06. 08:40
null
A Cavs ezúttal simán nyert (Fotó: Twitter)
Ezúttal érkezett még egy jó egyéni teljesítmény LeBron James mellett a Cavsnél, a keleti címvédő pedig erre építve végül 22 pontos győzelmet aratott a Detroittal szemben az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában. Zsinórban hetedszer nyert a Portland, Damian Lillardék most a Lakers otthonában tudtak győzni, kiszenvedte a sikert a Spurs, Kyrie Irving nélkül is oktatott a Boston, nem hibázott a Jazz és a Heat, míg a Pacers egy újabb ki-ki meccset húzott be.

 

Cleveland Cavaliers–Detroit Pistons 112–90

Larry Nance Jr. megoldotta. Kevin Love és Jeff Green után Tristan Thompson is kidőlt a Cavsnél, így magas posztokon nehéz helyzetbe került az együttes, de a nemrég megszerzett Larry Nance Jr. elhomályosította ezeket a problémákat és parádés teljesítményt nyújtott. Most került be először a Cleveland kezdőcsapatába, amit rögtön 22 ponttal és 15 lepattanóval hálált meg (mindkettő karriercsúcs), emellett pedig kiválóan védekezett és megállította Andre Drummondot is, ami legalább ilyen fontos segítség volt – az energiája, lelkesedése óriási pluszt adott csapatának. Mellette LeBron James (29 perc, 31 pont, 11/17 mezőnyből, 5/7 tripla, 7-7 lepattanó és gólpassz) is remekelt és most a hátvédsorból is tíz pont fölé jutottak négyen is, ennek köszönhetően a harmadik negyed végére eldőlt a találkozó – ekkor húsz egység volt a Cavs előnye, így Jamesék pihenőt kaphattak Tyronn Lue-tól. A gárda szép győzelemmel zárta viszontagságos hazai szériáját, most viszont egy hatmeccses idegenbeli túra következik számára.

Nem működik a Detroit. Blake Griffin megérkezése ugyan az első meccseken még pozitív változást hozott a Pistonshoz, de február 9-e óta már csak 2–9-re állnak, idegenben közel két hónapja (!) nem nyertek mérkőzést és ezekben a napokban valószínűleg elúszik számukra az idei rájátszás. Stan Van Gundy szerint csapata frusztráltan játszik és ezzel magától veszi el az esélyt, felhúzzák magukat a játékvezetőkön, a kimaradt dobásokon, gyakorlatilag mindenen, így pedig egyszerűen nem lehet jól kosárlabdázni. Ezúttal sem sikerült, ugyan Griffin (25 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) hozta magát, de Drummond összesen öt dobást vállalt és 19 meccs után először maradt tíz lepattanó alatt, rajtuk kívül pedig egyedül Bullock érte el a tízpontos határt, a harmadik negyedben már teljesen esélytelennek bizonyultak.

A Cavaliers legjobb dobói: James 31/15, Nance 22, Hood 13
A Pistons legjobb dobói: Griffin 25/9, Drummond 15, Bullock 11/9

Indiana Pacers–Milwaukee Bucks 92–89

A Nemzeti Sport Online szakmai 
együttműködő partnere a kezdo5.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu

Bogdanovic döntött. Összességében mindkét csapat gyenge támadójátékot mutatott be, rengeteg volt a hiba, ezt jól jelzi például Victor Oladipo statisztikája is, aki 14 pontját 19 mezőnykísérletből szenvedte össze és eladott tíz labdát is – az agresszív védekezés dominált leginkább ezen az estén. A mezőnyből azonban kiemelkedett Bojan Bogdanovic, aki egyébként is kiváló formában érkezett meg a találkozóra, most pedig 29 ponttal beállította karriercsúcsát és parádésan dobott, 9/13-at hajított mezőnyből, közte 5/7 triplával. A döntő játékot aztán öt másodperccel a vége előtt mutatta be, amikor rendkívül agresszíven megszerezte a labdát egy feldobás után, faultot harcolt ki és hidegvérrel értékesítette mindkét büntetőjét, ezzel beállítva a végeredményt – Antetokounmpo dobhatott még egyet az egyenlítésért, de kimaradt a triplája. A Pacers így két nap alatt a második közvetlen riválisát gyűrte le, méghozzá kiváló védekezéssel, így megszilárdította negyedik helyét a keleti tabellán.

Joe Prunty nem volt elégedetlen. A Bucks vezetőedzője szerint ugyan ők is a back-to-back második felén léptek pályára, de keményen és harcosan játszottak 48 percen keresztül, a végén pedig meg is volt a jó dobóhelyzetük az egyenlítéshez, csak kimaradt a dobás, ennyi a történet. Náluk egyébként több jó egyéni teljesítmény akadt, Bledsoe 26 pontja mellett Antetokounmpo (18 pont, 12 lepattanó, 5 blokk) és a padról 15 ponttal beszálló Parker is dicsérhető, sőt, Terry és Snell is hozzátette a magáét, összességében mégsem működött hatékonyan a gépezet, az első és az utolsó negyedben a húsz pontot sem lépték túl, a végén pedig két elrontott játék megpecsételte a sorsukat. Az újabb vereséggel viszont visszacsúsztak már a keleti nyolcadik helyre, igaz, a Pistonsszal szemben így is van öt meccs előnyük 18 mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt.

A Pacers legjobb dobói: Bogdanovic 29/15, Oladipo 14/3, Sabonis 11, Stephenson 11/6
A Bucks legjobb dobói: Bledsoe 26/6, Antetokounmpo 18, Parker 15/3

Miami Heat–Phoenix Suns 125–103

Ez most könnyen jött. Az utóbbi hetek erőlködései, kiizzadt győzelmei és főleg elszenvedett vereségei után ezúttal sima meccset játszott a Miami, a floridaiak könnyedén szerezték a kosarakat és végül úgy arattak magabiztos, 22 pontos győzelmet, hogy a negyedik negyed nagy részét már kiülhette a kezdőötös. Hassan Whiteside-on látszott leginkább a változás, a centernek nem igazán ment mostanában, ezúttal viszont dominált a palánk alatt, 25 perce alatt 24 pontot szórt 10/13-as mezőnymutatóval, leszedett 14 lepattanót és kiosztott három blokkot, rá nem volt ellenszere a Sunsnak. Mellette még hatan jutottak tíz pont fölé és Erik Spoelstra csapata összességében 50 százalék feletti dobóteljesítménnyel, valamint 33 gólpasszal zárt, ezzel a sikerrel utolérte a Milwaukee-t és újabb lépést tett a rájátszás felé – az utóbbi hét hét során ez volt a második (!) kétszámjegyű különbséggel behúzott győzelme a társaságnak.

Gyenge volt a Phoenix. Talán a back-to-back miatt, de eléggé erőtlen és figyelmetlen volt most a vendégcsapat, az első kilenc eladott labdájából 19 (!) pontot engedett a társaság, a kilenc labdabirtoklásból nyolcat ponttal, hármat triplával fejezett be a Miami, ez is mutatja, hogy nem álltak a helyzet magaslatán Chrissék. A nagyszünetben már tíz pont felett járt a különbség és összességében nem sok közük volt a találkozóhoz, ugyan Devin Booker (31 pont, 12/22 mezőnyből, 4/9 tripla) hozta a számait, de ennek semmilyen hatása nem volt az eredmény alakulására – ezzel a vereséggel egyébként matematikailag is biztossá vált, hogy sorozatban nyolcadszor sem lesz ott a rájátszásban az együttes, ez idő alatt 88 játékost és öt edzőt fogyasztottak el.

A Heat legjobb dobói: Whiteside 24, Dragic 17/3, Olynyk 15/6
A Suns legjobb dobói: Booker 31/12, Warren 19/3, Chriss 12/6

Chicago Bulls–Boston Celtics 89–105

Irving sem kellett. Térdsérülés miatt kihagyta ezt a találkozót a Celtics vezére, de ezúttal nem hiányzott csapatának, félgőzzel is simán hozta a kötelezőt a keleti trónkövetelő. Már az első negyedet 19 ponttal nyerte a vendégcsapat, itt el is dőlt a küzdelem, de később már harminc pont felett is járt a különbség, innen jött vissza a végén vállalható távolságra a Bulls. Brad Stevens így bőven forgathatta csapatát és a kezdőből csak Jaylen Brown játszott 22 percnél többet, összesen tizenkét játékost küldött pályára a tréner és ebből Ojeleyét leszámítva mindenki legalább 12 percet ott is töltött. A sima győzelem után viszont nem nyugodhatnak meg, mert most utaznak tovább Minnesotába és Irving jó eséllyel még ott sem játszhat, így pedig az egy jóval keményebb összecsapásnak ígérkezik.

Becsődölt a hátvédpár. A Bulls kiütéses vereségének fő okát a periméteren kell keresnünk, ugyanis Zach LaVine és Kris Dunn is botrányos napot fogott ki, márpedig ha a gárda mindkét playmakere több kárt csinál, mint hasznot, úgy nem remélhetnek sok jót. Ez a duó végül 11 pontot tett hozzá 4/21-es mezőnymutatóval, így pedig értelemszerűen az általában „belőlük élő" többiek sem villogtak, egyedül Denzel Valentine (20 pont, 4/6 tripla) emelhető ki, de egy közel 40 pontos verés (amelyet 16-ra faragtak le a negyedik negyedben) után inkább ne emeljünk ki senkit...

A Bulls legjobb dobói: Valentine 20/12, Markkanen 12/6, Nwaba 10/3, Payne 10/6
A Celtics legjobb dobói: Brown 21/3, Tatum 14/6, Horford 13/3, Rozier 13/9

San Antonio Spurs–Memphis Grizzlies 100–98

Meg kellett érte harcolni. Papíron ez abszolút kötelező győzelem volt a Spurs számára a liga jelenlegi leggyengébb formában lévő csapatával szemben, de egészen az utolsó másodpercekig küzdeniük kellett érte Ginobiliéknek. Az első félidőben volt már nyolc pontos hátrányban is a társaság, de Tony Parker (23 pont, 10/14 mezőnyből) és az általa húzott kispad segíteni tudott az ismét nagyon gyengén játszó kezdőnek (csak Anderson érte el a tíz pontot az első ötösből) és kisebb előnyt tudtak kialakítani a texasiak. Eldönteni azonban nem tudták a küzdelmet, ráadásul az utolsó húsz másodpercben két büntetőt is elhibáztak, de a Grizzlies ezzel nem tudott élni, sőt, Marc Gasol 0.3 másodperccel az órán állította be a végeredményt, tehát a vendégeknek nem volt dobásuk az egyenlítésért, vagy a győzelemért. Összességében hiába tért vissza LaMarcus Aldridge, nem nagyon látszott meg a Spurs játékán, de úgy kellett már ez a győzelem a Popovich-legénységnek, mint egy falat kenyér, főleg hogy a következő három ellenfél a Warriors, a Thunder és a Rockets lesz, egyaránt idegenben. Sőt, Pau Gasol beszedett egy kisebb sérülést a meccs hajrájában és Popovich szerint ő nem játszhat a GSW ellen...

14. Sorozatban tizennegyedik vereségét is kipipálhatta a Grizzlies, de most nem játszott rosszul az együttes: védekezésben fegyelmezettek voltak a vendégek, támadásban pedig Marc Gasol (23 pont, 8/13 mezőnyből, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és az újonc Dillon Brooks (21 pont, 2/5 tripla) vezetésével megvoltak a veszélyes fegyvereik is. A negyedik negyedben volt egy gyengébb időszakuk, amikor a San Antonio jobban védekezett, de a végén még visszakapaszkodtak és szorossá tették az eredményt, igaz, a húsz eladott labda végül megbosszulta magát - hiába dobtak 50 százalék felett, túl sokat hibáztak, így nem tudták megtörni negatív szériájukat.

A Spurs legjobb dobói: Parker 23, Bertans 17/3, D. Green 14/3
A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 23/9, Brooks 21/6, J. Green 14/6

Utah Jazz–Orlando Magic 94–80

Playoff-védekezés. Szenzációsan dolgoztak hátul a hazaiak, Rudy Gobert korlátlan úr volt ezen az estén és vezérletével ízekre szedték a Magic támadójátékát – a francia center szerint elég jók ahhoz, hogy bejussanak a playoffba, sőt, ezzel a védekezéssel ott is kezdhetnek valamit. Az első negyedben még voltak gondjaik, de aztán átvették az irányítást, Gobert leszedte a pályáról Vucsevicset (a vendégek centere 15 pontjából kilencet a triplavonalon túlról szerzett, belül nem volt esélye), összességében pedig 21 ponttal és 17 lepattanóval zárt úgy, hogy tíz dobásából kilencet értékesített. Támadásban ők sem villogtak, de egy-egy jobb periódus (Ingles kinti dobásaival futottak például egy 12–0-t a második negyedben) elég volt a sikerhez, így az utóbbi 17 meccsükből 15-öt megnyertek és továbbra is nyomás alatt tartják az előttük lévő playoff-csapatokat.

Nem működött a játék. A Magic általában akkor tud eredményes lenni, ha hatékony a támadójátéka és csak akkor hatékony az a támadójáték, ha jár a labda, megvannak az előnyök, meg tudják bontani a védekezést. A Jazz ellen viszont ebből nagyjából semmi nem valósult meg, Frank Vogel szerint semmilyen lehetőségük nem volt az extra passzokra, az érdemi labdajáratásra, mert minden esélyt elvettek tőlük a hazaiak, így egész este csak szenvedtek – alig 34.1 százalékkal dobtak, ez is mutatja, hogy mennyire nem találták a ritmust. A játéknap után így teljesen egyforma mérleggel áll Kelet legvégén a Nets, Magic, Hawks trió, ugyanúgy 20–44-et hozott eddig ez a három csapat.

A Jazz legjobb dobói: Gobert 21, Mitchell 19/3, Ingles 18/12
A Magic legjobb dobói: Vucsevics 15/9, Gordon 13/3, Fournier 12/6

Los Angeles Lakers–Portland Trail Blazers 103–108

A Blazers szériája maradt életben. Két óriási formában lévő csapat találkozott Los Angelesben, de végül a Portlandnek sikerült megőriznie a lendületét és életben tartani a győzelmi sorozatát – óriási részben Damian Lillardnak köszönhetően. A szoros találkozó már inkább a Lakers felé billent volna, amikor a vendégek irányítója úgy döntött, hogy ezt nem hagyja és a negyedik negyedben végül egymaga 19 pontot szórt, ebből 15-öt (!) zsinórban – a 12 egységnyi hátrányt ezzel eltüntette a társaság és alig másfél perccel a vége előtt fordítani tudott. A hajrában nagyon kellett a kiváló védekezés is portlandi részről, az utolsó játéknál például Shabazz Napier vette el az egyenlítési lehetőséget Isaiah Thomastól, de összességében Lillard (39 pont, 6/11 tripla) volt az, aki a különbséget jelentette – ezzel zsinórban hetedszer nyert Terry Stotts alakulata és őrzi nyugati harmadik helyét.

Egy vezér kellene a Lakersnek. Brandon Ingram nem léphetett pályára, Lonzo Ball ezúttal nem játszott jól, Isaiah Thomas pedig kritikán aluli (5/21 mezőnyből, 1/9 tripla) dobóteljesítményt nyújtott, így egyszerűen nem volt egy olyan vezér a Los Angelesnél, aki tarthatta volna a lépést Lillarddal, vagy aki a hajrában néhány megnyugtató játékkal hozta volna a győzelmet a hazaiaknak. Hiába játszottak összességében remekül és voltak végig partiban a liga (a mérlegek alapján) TOP5 csapatával, a negyedik negyedben és főleg az utolsó két percben egyértelműen jobb volt a Portland, így sorozatban öt győzelem után vereséget szenvedtek – gond persze nincs, csütörtök hajnalban a Magic ellen lehet javítani.

A Lakers legjobb dobói: Randle 21, Thomas 19/3, Caldwell-Pope 16/9
A Blazers legjobb dobói: Lillard 39/18, McCollum 22/6, Nurkic 16

NBA, ALAPSZAKASZ
Indiana Pacers–Milwaukee Bucks 92–89
(20–17, 24–29, 29–23, 19–20)
Cleveland Cavaliers–Detroit Pistons 112–90 (26–28, 28–21, 36–21, 22–20)
Miami Heat–Phoenix Suns 125–103 (30–27, 31–21, 32–32, 32–23)
Chicago Bulls–Boston Celtics 89–105 (16–35, 13–20, 24–31, 36–19)
San Antonio Spurs–Memphis Grizzlies 100–98 (21–23, 26–22, 23–27, 30–26)
Utah Jazz–Orlando Magic 94–80 (25–29, 29–15, 20–23, 20–13)
Los Angeles Lakers–Portland Trail Blazers 103–108 (24–27, 31–31, 25–15, 23–35)

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik