A Swansea sem tudta megállítani a menetelő Arsenalt

2013.09.28. 20:26
Az Arsenal sorozatban ötödik sikerét aratta a bajnokságban (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában az Arsenal Serge Gnabry és Aaron Ramsey góljával 2–1-re legyőzte idegenben a hajrában Ben Davies révén szépítő Swansea-t.

Túlzás lenne állítani, hogy makulátlan volt az Arsenal Swansea elleni mérlege, hiszen 10 egymás elleni mérkőzésükből négyet a walesiek nyertek meg, egy találkozón pedig döntetlen született.

A házigazda már a 6. percben veszélyeztetett, Shelvey jó 30 méterről óriási löketet eresztett meg, de a labda jócskán a léc fölé szállt. A játékrész ezt követően csendesen csordogált, mígnem a 47. percben Gnabry egyéni akciója után Giroud elé tálalt, a francia támadó 11 méterről azonban a bal alsó mellé lőtt.

A második félidő elején ismét Gnabry alakított ki helyzetet, ezúttal azonban ő maga is lőtte el, de Vorm védett.

Az 58. percben megszerezte a vezetést az Arsenal: Giroud, Wilshere, Ramsey összjáték végén utóbbi játszott a tizenhatoson belül érkező Gnabryhoz, aki jobbról kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

Az előbb még elkészítőként jeleskedő Ramsey nem sokkal később maga is betalált, Wilshere szerzett labdát a felezővonal közelében, Giroud-val közösen végigvitték a térfélen, majd utóbbi a középen érkező walesi elé tálalt, ő pedig egy csel után a bal felsőbe lőtt (0–2).

Negyedórával a vége előtt Bony használt ki kis híján egy védelmi hibát, de Szczesny a rövidnél védeni tudott, aztán a 82. percben már szépített a házigazda, Bony bepasszolt labdáját Davies lőtte az Arsenal kapujába (1–2).

A 87. percben még Flaminit rúgták kézen, de – csakúgy, mint az egyik korábbi, túloldali esetnél – ezúttal sem beszélhettünk szándékosságról, és a síp most is néma maradt.

Az Arsenal 2–1-re nyert, és egymást követő ötödik bajnoki sikerével már pontelőnnyel vezeti a Premier League-et.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Swansea–Arsenal 1–2
(Davies 82., ill. Gnabry 58., Ramsey 62.)

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Aston Villa–Manchester City 3–2 (el-Ahmadi 51., Bacuna 73., Weimann 76., ill. Y. Touré 45., Dzeko 57.)
Fulham–Cardiff City 1–2 (Ruiz 45., ill. Caulker 12., Mutch 92.)
Hull City–West Ham United 1–0 (Brady 12. – 11-esből)
Manchester United–West Bromwich Albion 1–2 (Rooney 57., ill. Amalfitano 54., Berahino 67.)
Southampton–Crystal Palace 2–0 (Osvaldo 47., Lambert 49.)