PL: a maszkos Fabregas döntött - városi derbit nyert a Chelsea

2015.04.12. 16:22
Cesc Fabregas gólja győzelmet ért – a Chelsea újabb lépést tett a bajnoki cím felé (Fotó: Action Images)
A listavezető Chelsea 1–0-ra megverte idegenben a kiesés ellen küzdő Queens Park Rangers együttesét a Premier League 32. fordulójában. A visszafogottan teljesítő vendégek győztes gólját az orrsérülése miatt speciális maszkban pályára lépő Cesc Fabregas szerezte a 88. percben – ez volt a Chelsea első kaput eltaláló lövése a meccsen.

A legutóbbi 16 bajnoki meccse közül a Chelsea-vel most fordult elő másodszor, hogy a szünet előtt nem tudta bevenni az ellenfél kapuját. Ennek oka, hogy a „kékek” magukhoz képest nagyon visszafogottan teljesítettek, nem találták a réseket a QPR védelmén, és az első félidőben nem is tudott komolyabb helyzetet kialakítani.

A második játékrészben sem tudtak felpörögni a vendégek, a gólszerzéshez a hazaiak álltak közelebb. A 64. percben Matt Phillips fordult kapura a tizenhatoson belül, erős próbálkozását azonban Thibaut Courtois bravúrral hárította. Sok dolga egyébként a Chelsea kapusának sem volt a nem túl élvezetes meccsen, de Robert Greennél többet kellett játékba avatkoznia.

Csendesen csordogáltak a percek, és amikor már mindenki elkönyvelte a gól nélküli döntetlent, a bajnoki éllovas egy védelmi megingást követően eldöntötte a meccset. Green rövid kirúgása után Eden Hazard indult meg a QPR kapuja felé, a büntetőterületen belül kényszerítőzött Oscarral, majd a második hullámból érkező és orrsérülése miatt speciális maszkban pályára lépő Cesc Fabregas elé tálalt, aki futtából, 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Ez volt a Chelsea első kaput eltaláló lövése a meccsen, és a 100. gólja ebben a szezonban (0–1).

José Mourinho csapata sikerének köszönhetően ismét hét ponttal vezeti a tabellát az Arsenal előtt, és egy meccsel kevesebbet játszott, mint városi riválisa.