PL: zsinórban 8 - az Arsenal Ramsey „flippergóljával” nyert

2015.04.11. 20:21
A 150. PL-mérkőzésén pályára lépő Ramsey döntött (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának utolsó szombati találkozóján az Arsenal magabiztos játékkal, végig irányítva a mérkőzést 1–0-ra legyőzte a Burnleyt, ezzel sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a ligában.

Ünnep a londoniaknál – már az első percben volt oka a vendégek közönségének a tapsra, hiszen a Burnley elleni találkozón Santi Cazorla a századik, Aaron Ramsey a százötvenedik alkalommal lépett pályára a Premier League-ben.

Az „ágyúsok” fanatikusainak amúgy sem volt okuk a szomorkodásra, remek formában futballozik Arsene Wenger együttese, amely a forduló előtt már hétmérkőzéses győzelmi sorozatnál járt a ligában.

Ahogy az várható volt, a kiesés elől menekülő, a tabella utolsó előtti helyén szerénykedő Burnley sem húzta sokáig.

A 12. percben Alexis Sánchez löketét blokkolta a védelem, a kipattanó Mesüt Özil elé került, és bár a német lövését sikerült kiütnie Tom Heatonnak, a kapus balszerencséjére megint arsenalos elé került a labda, és a „flipperezést” megunva Aaron Ramsey fejezte be az akciót (0–1).

A walesi középpályás előző négy PL-meccsén összesen öt gólból vette ki a részét, kétszer saját maga fejezte be az akciót, háromszor assziszttal segítette társait.

Wengerék tovább szárnyalnak (Fotó: Reuters)

Teljes volt az első félidő hátralévő részében az Arsenal-uralom, és a passzok gyorsasága, valamint a támadások sebessége tökéletes képet adott arról, miért áll az egyik csapat a második, a másik pedig a tizenkilencedik helyen a tabellán.

A fordulás után aztán rövid időre a Burnley vette át az irányítást, és bár igazi ziccerig nem jutottak a hazaiak, David Ospinának azért így is akadt dolga egy-egy távoli kísérletnél.

A kezdeti lelkesedés után látványosan visszavett a tempóból a hazai csapat és az Arsenal is, a nagy helyzetek elmaradtak, így az eredmény nem változott.

Az Arsenal előnye a tabellán négy pont a harmadik Manchester United előtt – amely vasárnap a városi rivális Manchester City ellen lép pályára –, a két találkozóval kevesebb játszó Chelsea mögött pedig négy pont a hátrány.

A szezon legjobb szériáját produkáló londoniak sorozatban nyolcadik bajnokijukat nyerték meg, hasonlóra legutóbb 2004-ben voltak képesek – akkor kilencnél álltak meg.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Burnley–Arsenal 0–1 (Ramsey 12.)

KORÁBBAN
Southampton–Hull City 2–0 (Ward-Prowse 56. – 11-esből, Pelle 81.)
Sunderland–Crystal Palace 1–4 (Wickham 90., ill. Murray 48., Bolasie 51., 53., 62.)
Tottenham Hotspur–Aston Villa 0–1 (Benteke 35.)
West Bromwich–Leicester City 2–3 (Fletcher 8., Gardner 26., ill. Nugent 20., Huth 80., Vardy 92.)
West Ham United–Stoke City 1–1 (Cresswell 7., ill. Arnautovic 95.)
Swansea City–Everton 1–1 (Shelvey 69. – 11-esből, ill. Lennon 41.)