PL: 90. percben esett öngóllal nyert a Manchester United

2015.11.21. 15:37
Addig birkóztak egymással a felek, míg nyert a Manchester United (Fotó: AFP)
A Manchester United labdarúgócsapata 2–1-re győzött a Watford otthonában a Premier League 13. fordulójában.

Nem volt könnyű helyzetben a Manchester Unitedot irányító Louis van Gaal, ugyanis sérülés miatt számos játékosára (Wayne Rooney, Marouane Fellaini, Antonio Valencia, Luke Shaw, Michael Carrick, Anthony Martial) nem számíthatott. Elöl kényszerből Jesse Lingard és Memphis Depay kezdett, ez azonban jól sült el, hiszen utóbbi már a 11. percben betalált Ander Herrera beadásából. 0–1

Herrerát nem sokkal később sérülés miatt le kellett cserélni, Marcos Rojo váltotta, aminek később volt jelentősége. A Watford előtt több lehetőség is adódott az egyenlítésre, ám David de Geában ezúttal sem kellett csalódniuk az MU-szurkolóknak.

A 87. percben már a spanyol kapus sem tudott hárítani, Troy Deeney hidegvérrel értékesítette a Rojo szabálytalansága miatt megítélt büntetőt. A „vörös ördögök” 641 perc után kaptak újra gólt minden sorozatot figyelembe véve. 1–1

Deeney
nem sokkal később a saját kapuja előtt volt aktív, túlságosan is, mivel ha nem ér bele a Bastian Schweinsteiger által éles szögből középre lőtt labdába, Heurelho Gomes valószínűleg védett volna, így viszont öngól lett a vége és manchesteri győzelem. 1–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ

Watford–Manchester United 1–2 (Deeney 87. – 11-esből, ill. Depay 11., Deeney 90. – öngól)