PL: ismét hengerelt a Klopp által dirigált Liverpool

2016.10.29. 20:30
A Liverpool a Crystal Palace ellen is remekelt (Fotó: AFP)
A Liverpool a Premier League 10. fordulójában sem kímélte ellenfelét: Jürgen Klopp csapata 4–2-re nyert a Crystal Palace otthonában.

Igencsak eseménydúsra sikeredett a mérkőzés első félideje, a két csapat ugyanis ötször betalált – ez a 2016–2017-es kiírás első olyan angol élvonalbeli találkozója, amelyen legalább ennyi gól esett.

Emre Can villanásával kezdődött minden a 16. percben. A német válogatott játékos Alberto Moreno beadása után lőtt a bal alsó sarokba, igaz, szerencséje volt, hiszen a labda megpattant egy hazai futballista lábán, és irányt változtatott.

Nem örülhetett azonban sokáig a Liverpool, két perccel később James McArthur egyenlített! A skót futballista Dejan Lovren elképesztő hibáját használta ki.

Lovren a 21. percben valamit jóvátett, egy szöglet után hat méterről a bal alsó sarokba bólintott (1–2). A 33. percben azonban ismét jött McArthur, és egy beadás után öt méterről, Lovren mellől a bal felsőbe fejelte a labdát (2–2).

A félidő előtt nem sokkal Joël Matip is gólt fejelt, amivel a „vörösök” harmadszor is megszerezték a vezetést.

A második játékrészben Roberto Firmino alakította ki a 2–4-es végeredményt. A brazil támadó Jordan Hendersontól kapott fantasztikus passzt, és nem is hibázott, flegmán átemelte a labdát a kimozduló kapus fölött.

Sikerével Jürgen Klopp csapata pontszámban beérte a listavezető Manchester City, Arsenal duót.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ

Crystal Palace–Liverpool 2–4 (McArthur 18., 33., ill. Can 16., Lovren 21., Matip 44., Firmino 71.)
Manchester United–Burnley 0–0
Middlesbrough–Bournemouth 2–0 (Ramírez 39., Downing 56.)
Tottenham Hotspur–Leicester City 1–1 (Janssen 44. – 11-esből, ill. Musa 48.)
Watford–Hull City 1–0