Liverpool: botrány – nácikhoz hasonlították Gulácsi klubját

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.08.03. 12:01
Az egyik liverpooli újságíró nem vette túl jó néven, hogy a Bundesligában szereplő RB Leipzig labdarúgócsapata nem hajlandó eladni a játékosát a „vörösöknek”.

Derek McGovern, a Liverpool Echo nevű portálon felháborodva ecsetelte, hogy a lipcsei együttes a Pool mintegy 73 millió eurós ajánlatát is elutasította a 22 esztendős középpályásért, Naby Keitáért.

McGovern ennek kapcsán arról írt, hogy az RB Leipzig Németország leggyűlöltebb csapatai közé tartozik – az újságíró egyenesen az SS-hez, a náci Németország rettegett katonai szervezetéhez hasonlította a klubot.

„Utálják őket, mert a profit céljából működnek, nem pedig a labdarúgás miatt. Kijelenthetjük, hogy Németországban nem volt ennyire gyűlölt szervezet az SS óta. A Liverpool két ajánlatot is tett Naby Keita játékjogáért, amire csak annyival reagált a Leipzig: »Mutasd a pénzt!«”

Noha a cikkből azóta kivették a hasonlatot, az interneten természetesen „nyoma maradt”, és rengeteg panasz érkezett a portálhoz. A Liverpool Echo szerkesztője a The Independent megkeresésére reagálva bocsánatot kért az írás miatt – mint mondta, szerencsétlen hiba folytán csúszott át a szövegrész az ellenőrzésen.


Legfrissebb hírek

Micsoda egybeesés: Kompany utolsó Bundesliga-meccsén debütált a Bayernben 500 bajnokiig jutó Thomas Müller

Német labdarúgás
5 órája

Először bajnok magyar játékos a Premier League-ben – íme, az eddig győztes nemzetek

Angol labdarúgás
21 órája

Schäfer Andrásék egy pontot szereztek Bochumban

Német labdarúgás
23 órája

Lőw Zsolt: Nagy terveink voltak, egészen másképp akartunk játszani

Német labdarúgás
Tegnap, 14:20

Vasárnap este bajnoki aranyérmet ünnepelhet Szoboszlai Dominik

Angol labdarúgás
Tegnap, 8:55

Oda Lőw Zsolt bajnoki veretlensége, a Frankfurt nyerte meg a rangadót

Német labdarúgás
2025.04.26. 20:28

Simán nyert a Bayern München Thomas Müller 500. bajnokiján, de még nem bajnok

Német labdarúgás
2025.04.26. 17:55

Hazai pályán kapott ki a Stuttgart a kiesőjelölttől

Német labdarúgás
2025.04.25. 22:29
Ezek is érdekelhetik