Néhányan előbb eljöttek a munkahelyükről, van aki az iskolát is kihagyta – a Newcastle-szurkolók hosszú ideje vártak a pillanatra, amikor a sokat kritizált Mike Ashley átadja a stafétát egy új tulajdonosnak, akivel a tervek szerint sikeresebb éra következik a klub életében.
Ez nem tűnik lehetetlen küldetésnek, mivel a „szarkák” új tulajdonosi körének van mit a tejbe aprítania: vagyonuk 434 milliárd euróra rúg. Összehasonlításképp: a Premier League eddigi leggazdagabb klubtulajdonosa, a Manchester Cityé volt, Manszur bin Zayed Al-Najan sejk becsült vagyona 27 milliárd euró. Az sem elhanyagolható tény, hogy a csapat legutóbb 1955-ben nyert hazai trófeát, és 1927 óta nem volt bajnok az élvonalban. A Premier League-ből kétszer is kiesett, 2012 óta nem végzett a tizediknél jobb helyen – ilyen háttérrel feltehetőleg nem lesz nehéz jobb pozíciót kiharcolni.
A drukkerek a legendás Sir Bobby Robson szobra mellett gyülekeztek, a hatalomátvétel hivatalos bejelentése után pedig zendültek a dalok, repültek a sörök, s folytak az örömkönnyek.
„Mindkét unokám 30 éves már, és még sohasem tapasztalták meg, milyen érzés, amikor a klub trófeát nyer. A fájdalom, amit az arcukon láttam, összetörte a szívemet” – mondta az angol napilapnak, a The Guardiannak a 80 esztendős Jean Sproul, aki egész életében a Newcastle-nek szurkolt, s emlékszik még arra, hogy 1969-ben szeretett csapata nyerte meg a Vásárvárosok Kupáját.
Akadnak azért olyan szimpatizánsok is, akik nem fogadták kitörő örömmel a szaúdi vezetésű konzorciummal történő megállapodást, mert tartanak attól, hogy a szaúdi állam irányítja majd a klubot. Az aggodalmuk alapja, hogy a PIF elnöke Mohammed bin-Szalman koronaherceg.