A The Athletic becslése szerint a Premier League futballistáinak 63 százaléka nem beszéli anyanyelvi szinten az angolt, és bár a pályán használt alapszavakat nem nehéz elsajátítani, a mérkőzés előtti értekezleten az edzői utasítások megértéséhez már jobb nyelvtudás szükséges. Ezzel küzd a leginkább Darwin Núnez, akinek a Liverpool két segédedzője, Pepijn Lijnders és Vítor Matos magyarázza el a teendőket.
„Amikor Jürgen Klopp a csapathoz beszél, mellettem ülnek – árulta el az uruguayi futballista a TNT Sport Brasilnak. – Elmondják, milyen taktikával lép pályára a csapat, mi lesz a feladatom. Ha nem segítenének, úgy mennék fel a pályára, hogy fogalmam sem lenne, mit kell tennem. A mesterrel nem beszélgetek. Én nem értek angolul, ő nem tud spanyolul.”
Az Angliába igazoló futballisták között ritka, aki alapszinten sem beszéli az angolt. Amikor Marouane Fellaini az Evertonhoz, Roman Pavljucsenko a Tottenhamhoz érkezett, Darwin Núnezhez hasonlóan egy szót sem értett, a menedzserek közül pedig Marcelo Bielsát lehet említeni, aki spanyolul mutatkozott be játékosainak és a médiának, amikor 2018-ban munkába állt a Leeds Unitednél. A brit klubok most már külön személyzetet alkalmaznak az angolul nem értő futballisták segítésére, intézik hivatalos ügyeiket, valamint nyelvtanárhoz irányítják őket.
„A zene kiválóan segíti az angolul tanulást – nyilatkozta a The Athleticnek Sussi Lassen nyelvtanár, aki sok profi futballistával dolgozik. – Az órákon sokszor dalokat hallgatunk, miközben olvassuk, értelmezzük a szöveget. Fontos, hogy az előadók tisztán énekeljenek, ezért Adele, Ed Sheeran és a Beatles számait használom, esetleg rajzfilmslágereket. Az Oroszlánkirályt mindenki kedveli.”
Azt nem tudni, hogy Darwin Núnez milyen módszerrel tanul angolul, de a saját érdeke is, hogy gyorsan fejlődjön. Pozitív példaként állhat előtte Éric Cantona, Patrice Evra és Antonio Valencia példája, akik hozzá hasonlóan küszködtek az angollal, ám elismerésre méltó karriert futottak be a Premier League-ben.