PL: a Brentford Toney nélkül is legyőzte a Crystal Palace-t

D. Á.D. Á.
2024.08.18. 17:01
A Brentford gólszerzői, Yoane Wissa (balra) és Bryan Mbeumo (jobbra) (Fotó: Getty Images)
A Brentford 2–1-re legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában.

Úgy néz ki, hogy Ivan Toney nem sokáig lesz a Brentford játékosa: az angol válogatott csatár kimaradt a meccskeretből, Thomas Frank menedzser pedig a Sky Sportsnak elmondta, több klub is érdeklődik a támadó iránt, s bár egyelőre konkrétumokkal nem szolgálhat, a háttérben zajlanak a tárgyalások.

A Crystal Palace kezdte veszélyesebben az összecsapást, a 26. percben Eberechi Eze szemfüles szabadrúgásból be is vette Flekken kapuját. Sokáig nem örülhetett a támadó középpályás, a bíró ugyanis egy szabálytalan blokkolás miatt a sípjába fújt, a gól így nem volt érvényes – az esetet a VAR is visszanézte, de nem írta felül a döntést. Néhány perccel később már a hazaiak örülhettek: Bryan Mbeumo a tizenhatoson belül a bal lába felé cselezett, majd nagyjából nyolc méterről pontosan kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

A fordulás után a szerencse a Palace mellé szegült, Munoz fejesébe Ethan Pinnock ért bele úgy, hogy a labda a Brentford kapujában kötött ki. 1–1

Az állás sokáig nem változott, de a Brentfordnak a 76. percben csak sikerült megszereznie a második gólt. Yoane Wissa érkezett elsőként egy kipattanóra, Henderson hiába próbált menteni, ráütötte a labdát a csatár lábára, akinek csak be kellett azt sodorni az üres kapuba.

Hiába próbálkozott becsülettel a Crystal Palace, a hajrában már nem tudott egyenlíteni – 2–1 a vége.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Brentford–Crystal Palace 2–1 (Mbeumo 29., Wissa 76., ill. Pinnock 57.)
Chelsea–Manchester City 0–2 (Haaland 18., Kovacic 84.)
HÉTFŐN
21.00: Leicester City–Tottenham Hotspur (Tv: Match4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Ipswich Town–Liverpool 0–2 (Diogo Jota 60., Szalah 65.)
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Havertz 25., Saka 74.)
Everton–Brighton & Hove Albion 0–3 (Mitoma 26., Welbeck 56., Adinga 86.)
Kiállítva: Young (66., Everton)
Newcastle United–Southampton 1–0 (Joelinton 45.)
Kiállítva: Schär (28., Newcastle)
Nottingham Forest–AFC Bournemouth 1–1 (Wood 23., ill. Semenyo 86.)
West Ham United–Aston Villa 1–2 (Paquetá 37. – 11-esből, ill. Am. Onana 4., Durán 79.)