Nem jöttek be Ten Hag cseréi, az utolsó pillanatban kikapott a United a Brightontól

T. Z.T. Z.
2024.08.24. 15:35
Brighton & Hove Albion FC v Manchester United FC - Premier League
Amad Diallo betalált, ám így is kikapott a Manchester United (Fotó: Getty Images)
A Manchester United a 95. percben kapott góllal 2–1-es vereséget szenvedett a Brighton & Hove Albion otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén.

A Manchester United játékosa, Amad Diallo nem sokkal a meccs kezdete előtt értesült arról, hogy elhunyt az édesapja felesége, akire anyaként tekintett, ennek ellenére a kezdők között vállalta a játékot a Brighton & Hove Albion elleni idegenbeli bajnokin. A találkozó első félidejében szinte végig a United dominált, Casemiro és Diego Dalot is veszélyeztette a Brighton kapuját, de a fölény igazából meddőnek bizonyult. Már csak azért is, mert a hazai csapat amikor először felért az ellenfél kapujához, abból rögtön gólt is szerzett: a 32. percben a volt manchesteri, Danny Welbeck talált Onana kapujába, és ezzel lett az első olyan korábbi Manchester United-játékos, aki öt gólt is szerzett a Premier League-ben a „vörös ördögök” ellen. 1–0

Rögtön a középkezdés után egyenlíthetett volna a Manchester United, Rashford találatát azonban les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 60. percben viszont már érvényes gólt szerzett a vendégcsapat: a személyes gyászával is küzdő Amad Diallo kapott labdát a Brighton tizenhatosánál, bedobott egy szép cselt, majd kilőtte a rövid sarkot. 1–1

A 71. percben aztán ritkán látott jelenet játszódott le a brightoni kapu előtt: Garnacho egy szép manchesteri akció végén üresen érkezett a hosszú saroknál, majd az üres kapuba lőtte a labdát. Csakhogy a lövésébe térddel beleért a gólvonalon szerencsétlenül helyezkedő Zirkzee, aki lesen tartózkodott, így a találatot videózás után érvénytelennek nyilvánította a játékvezető. Valóban hihetetlen jelenet volt, hiszen Garnacho biztos gólt szerzett volna, ha nem helyezkedik ilyen szerencsétlenül amúgy vétlen csapattársa.

A meccs hajrájához közeledve Erik ten Hag mindent bevetett, sorozatos cserékkel próbált meg frissíteni csapatának, de ezen a délután az átütő erő hiányzott a United játékából, ráadásul a változtatások sem jöttek be. Az utolsó percekben előbb Casemirónak volt még egy nem túl veszélyes távoli kísérlete, viszont a Brighton is próbálkozott, a ráadás perceiben a csereként pályára küldött Julio Enciso lövése jelezte, hogy a hazaiak a három pont megszerzéséről sem mondtak le.

Olyannyira nem, hogy a hosszabbítás ötödik percében hangrobbanás következett a Brighton stadionjában: Joao Pedróról teljesen megfeledkeztek a manchesteri védők, így a portugál védő senkitől sem zavartatva bólinthatott Onana kapujába. 2–1

Egyenlíteni ezt követően már nem volt idő, Ten Hag cseréi nem sültek el jól, a United vereséggel hagyta el a Brighton otthonát.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Brighton & Hove Albion–Manchester United 2–1 (Welbeck 32., Joao Pedro 90+5., ill. A. Diallo 60.)
KÉSŐBB
Crystal Palace–West Ham United 0–2 (Soucek 67., Bowen 72.)
Fulham–Leicester City 2–1 (Smith Rowe 18., Iwobi 70., ill. Faes 38.)
Manchester City–Ipswich Town  4–1 (Haaland 12., 16., 88. – az elsőt 11-esből, De Bruyne 14., ill. Szmodics 7.)
Southampton–Nottingham Forest 0–1 (Gibbs-White 70.)
Tottenham Hotspur–Everton 4–0 (Bissouma 14., Szon Hung Min 25., 77., Romero 71.)
Aston Villa–Arsenal 0–2 (Trossard 68., Partey 77.)