Idegenben győzte le a Wolverhamptont, és a tabella élére állt a Liverpool

2024.09.28. 20:30
Szoboszlai közel járt a gólhoz (Fotó: Getty Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában a Liverpool a Wolverhampton Wanderers otthonában lépett pályára. Arne Slot együttese az első félidő hosszabbításában szerezte meg a vezetést Konaté fejesével. A második félidő elején a hazaiak szinte a semmiből egyenlítettek, azonban a Liverpool Szalah 11-esének köszönhetően 2–1-re megnyerte a találkozót.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
WOLVERHAMPTON–LIVERPOOL 1–2 (0–1)
Wolverhampton, Molineux Stadion. Vezette: A. Taylor
WOLVES: S. Johnstone – N. Semedo, Bueno (Doyle, 77.), Toti, Ait-Nouri – André – Bellegarde (Forbs, 52.), J. Gomes, Lemina, M. Cunha – J. S. Larsen (Hvang Hi Csan, 69.). Vezetőedző: Gary O'Neil
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, A. Robertson (J. Gomez, 89.) – Gravenberch, A. Mac Allister – Szalah, Szoboszlai (C. Jones, 73.), Luis Díaz (Gakpo, 73.) – Diogo Jota. Vezetőedző: Arne Slot
Gólszerző: Ait-Nouri (56.), ill. Konaté (45+2.), Szalah (61. – 11-esből)

Nagy esélyt kapott a Liverpool. A címvédő Manchester City szombat kora délután 1–1-es döntetlent játszott a Newcastle vendégeként, így Arne Slot csapata már abban a tudatban léphetett pályára a Wolverhampton ellen, hogy ha győz, akkor a tabella élére ugrik. A hazaiak nyeretlenül, tizennégy kapott góllal, mínusz kilences gólkülönbséggel készültek az összecsapásra, ám tévedett, aki azt gondolta, hogy könnyed mérkőzés vár Szoboszlai Dominik együttesére. A magyar válogatott középpályás természetesen a kezdőben kapott helyet, ám az elején nem igazán ment a játék a Liverpoolnak. Az első fél órában többet volt a labda a Wolverhamptonnál, a vendégeknek pedig egyetlen kaput eltaláló lövésük sem volt. A 31. percben aztán jó helyről kapott szabadrúgást a Liverpool, Mohamed Szalah és Trent-Alexander Arnold mellett Szoboszlai Dominik is ott állt a labda mögött, s az angol védő lövését könnyedén védte a hazaiak kapusa.

A negyvenedik percben a magyar válogatott középpályás majdnem megszerezte idénybeli első gólját. Andrew Robertson adta bal oldalról középre a labdát, Szoboszlai pedig közelről lőtt, Sam Johnstone azonban bravúrral védett. Óriási lehetőség volt, amit bizony illett volna kihasználni. Az első félidő hosszabbításában újabb bal oldali beadás után Ibrahima Konaté fejjel megszerezte a vezető gólt a Liverpoolnak. A második félidő elején védelmi megingás után Mohamed Szalah lőhetett az üres kapura, de elszalasztotta a lehetőséget. Akár három góllal is vezethettek volna a vendégek, de így továbbra is nyílt maradt a mérkőzés. Nem sokkal később büntetett is a Wolverhampton, az első gólt szerző Konaté bizonytalanságát és ügyetlenkedését kihasználva egyenlítettek a hazaiak. Sokáig azonban nem örülhettek, mert szinte egyből utána tizenegyest kapott a Liverpool, Mohamed Szalah pedig ezúttal már nem hibázott.

A Wolves nem adta fel, de igazán nagy egyenlítési lehetőséget már nem tudott kialakítani. A Liverpool játékában viszonylag sok volt a hiba, de így is jobban futballozott, megérdemelten győzött, és listavezetőként várhatja a következő fordulót. A folytatás azonban nem ígérkezik egyszerűnek, a bajnokságban a következő három fordulóban a Crystal Palace (idegenben), a Chelsea (otthon) és az Arsenal (idegenben) lesz az ellenfél. Mi pedig abban reménykedhetünk, hogy Szoboszlai Dominik a következő nagy helyzeténél már nem hibázik, és a BL után végre a Premier League-ben is megszerzi idénybeli első gólját. 1–2