Chelsea–MU: hatcsillagos döntetlen

2012.02.05. 16:59
A Premier League 24. fordulójának csúcsrangadóján a forduló előtt a tabellán a negyedik helyen álló Chelsea a második helyezett Manchester Unitedet fogadta. A gólokban gazdag és végig izgalmas mérkőzés végül döntetlenre végződött.

Hernández bólint, harmadszor is a Chelsea kapujában a labda (Fotó: Reueters)

A „vörös ördögökkel” szemben hazai pályán kilenc PL-mérkőzés óta veretlen Chelsea-nek mindenképpen győznie kellett, ha közelíteni akart az élbolyhoz. A londoniak a forduló előtt tisztes távolságból, 12 ponttal lemaradva követték a manchesteri csapatokat, de a harmadik Tottenham is hét ponttal állt előtte.

A mérkőzés előtt a hazaiaknál a rekordvétel Fernando Torres október óta húzódó góltalansága volt a legfőbb téma, a vendégeknél ellenben a nyáron szintén nem pár kabátgombért érkezett kapus, a szintén spanyol David De Gea „gólképessége”. Mi tagadás, ha utóbbi produkálna akkora mértékű folyamatos góltalanságot, mint honfitársa, új világklasszis születne az MU-ban. Ott még nem tartunk, egyelőre annak is örültek a „vörös ördögök” hívei, hogy De Gea a mérkőzés elején magabiztosan fogott vagy öklözött néhány veszélyes beadást, Torres pedig mellé lőtt a 16-os előteréből.

A találkozó elején egy-egy Ashley Young-, illetve Danny Welbeck-esés okozott felhördülést a nézőtéren (inkább utóbbi megúszása miatt adhat hálát a játékvezetőnek a Chelsea), de nagyobb helyzetet nem láthattunk. Nem ezért, de az első találat öngól volt, és éppen „szegény” De Gea közreműködésével: Daniel Sturridge csapta be nagyon a jobbon Patrice Evrát, a beadást a kapus reflexből az előtte álló Johnny Evansre rúgta, onnan pedig a hálóba pattant a labda.

A gól után nagy erőkkel támadott az MU, de Petr Cech legszebb napjait idéző módon röpködött, a fordulást követően pedig hamar eldőlni látszott a mérkőzés. Kezdődött azzal, hogy Torres jobb oldali beadását Juan Mata a túlsó ötös sarkáról elképesztő módon varrta fel kapásból a rövid felsőbe, majd Mata beívelését fejelte az ötösről David Luiz a bal felsőbe úgy, hogy a labda még megpattant Rio Ferdinandon is...

Nem adták fel azonban a „vörös ördögök”, és Wayne Rooney két büntetőből elért góljával a 70. percre visszajöttek a mérkőzésbe. A játékvezető, Howard Webb ismét főszerepbe került akaratán kívül, ugyanis Sturridge Evra elleni szabálytalansága egyértelmű volt, de Welbeck igen ügyesen futott bele Braniszlav Ivanovics nyújtott lábába.

Érezte André Villas-Boas a veszélyt, be is hozta a támadó Sturridge helyére a szűrő Oriol Romeut, míg Sir Alex Ferguson a jobbhátvéd Rafael helyett a karmester Paul Scholest dobta harcba.

Nagy erőkkel támadott az MU, így egy kontrából Torres betalálhatott volna, de csúnyán elcselezte hatalmas ziccerét. Meg is lett ennek a böjtje, ugyanis a 84. percben a Chelsea két középső védője között Javier Hernández a kapuba fejelte Ryan Giggs beadását, 3–3-ra alakítva az eredményt.

Amely végeredmény lett, köszönhetőn éppen De Geának, aki a ráadásban egy hatalmas vetődéssel kapta ki a bal felsőből Mata szabadrúgását, majd simogatta bravúrral a léc fölé Gary Cahill lövését.

Döntetlen lett „csak” a rangadó – no de milyen?!

20. Wigan 24 3 7 14 21–49 –28 16
90. perc Véget ért a csoda, döntetlen lett a Chelsea–MU.
90. perc Carrick távoli lövésére dől rá Cech, amott Cahill 25 méteres löketét piszkálta ki a léc alól De Gea.
90. perc Mata 18 méteres szabadrúgását piszkálja ki a bal felsőből De Gea egy hatalmas vetődéssel.
Négy perc a ráadás.
86. perc Welbecket Pak Dzsi Szung váltja.
84. perc Rooney tüzel jobbal két csel után 14-ről, Cech a jobb sarok elől kiüti oldalra a labdát, amelyet Giggs játszik vissza, és Javier Hernández öt méterről az aláfutó Cahill és a lemaradó Luiz között a kapu jobb oldalába fejel. 3-3
82. perc Ivanovics tisztáz az ötösnél, szöglet. Giggs beadja, Welbeck mellé fejel hat méterről, a szerb szorításában.
Erőteljesen betömörül a Chelsea, kissé tanácstalan az MU.
77. perc Torres lőhetne gólt az ötösről Ivanovics fejeséből, de két jó csel után belebukik a harmadikba. Evra mentett végül.
76. perc Malouda ad be balról, Torres lekészít középen mellel Essiennek, aki jobbal lő 18-ről, De Gea öklöz a léc alól. Szöglet.
74. perc Cahill ment nagyot Hernández elől Rooney passzánál, majd Giggs teszi ki jobbra Hernándeznek, aki 14 méterről, kissé jobbról a túlsó alsó mellé lő.
70. perc A támadó Sturridge helyén a labdaszerző középpályás Oriol Romeu.
69. perc Wayne Rooney ezúttal a bal sarkot választja, félmagasan. Cech amarra repült. 3-2
A bírónak nincs videója - mondták régen. Webb-kamera...
A Sors, illetve Webb igazságot szolgáltatott a Cahill-Welbeck karambolért...
68. perc Hernández gurítja középre a labdát a 16-os vonalánál, és Welbeck ügyesen belefut Ivanovics elé tett lábába. Büntető.
67. perc Giggs bepasszát Hernández perdíti Rooney elé, aki 17-ről jobbal lő, Cech véd a jobb alsónál.
66. perc Malouda passzából Mata veszélyeztet 17-ről, de De Gea véd a jobb alsónál, majd Rooney tüzel fölé középről, 18-ról.
Hatalmas az iram, lüktető a játék, de nincs újabb ziccer.
64. perc Rafael helyén Paul Scholes, így Valencia lesz az új jobbhátvéd.
58. perc Wayne Rooney kegyetlen erővel felvarrja a labdát a jobb felsőbe. 3-1
57. perc Büntető: a 16-osra bal oldalt betörő Evrát borítja fel a visszafutó Sturridge, Webb pedig a 11-es pontra mutat.
53. perc A. Young adja át helyét Javier Hernándeznek.
Szegény ördögöket a váll is húzza... De azért nem nevethetjük öngólnak.
50. perc A szabadot Mata adja be jobbról, ballal, az ötösön középen David Luiz pedig a bal felsőbe fejel úgy, hogy Rio Ferdinand vállán megpattan a labda. 3-0
50. perc Patrice Evra lép oda kőkeményen Sturridge-nek, sárga.
46. perc ..és 24 másodperc után Torres ad be jobbról, a túloldali ötös sarkánál Juan Mata ballal kegyetlen erővel a rövid felsőbe bombáz. 2-0
46. perc Elkezdődött a második félidő.
46. perc Két perc ráadás után véget ért az első félidő.
45. perc Braniszlav Ivanovics teríti le A. Youngot, sárga, majd Rooney teszi rá 22-ről Giggs legurított szabadrúgását, de véd a jobb alsónál a cseh Cech.
41. perc Rooney játszik össze A. Younggal, utóbbi a 16-os bal sarkáról lövésénél ismét nagyot hárít Cech, ezúttal is a bal alsónál.
39. perc Welbeck lő 16-ról ballal, Cech vetődve hárít a bal alsónál.
De Gea már nem tehet a gólról, Evans pedig nem reagálhatott az alapvonaltól erősen megküldött, a kapuson is megpattant labdára.
36. perc Egy öngóllal vezet a Chelsea: Sturrigde kavargat ügyesen a jobb oldalon Evra mellett, bead az alapvonalról, a rövid kapufánál közbelépő kapus jobb lábáról Johnny Evansre pattan a labda, aki középről, két lépésről saját kapujába helyezi azt. 1-0
31. perc Fernando Torres kap sárgát Evans megrúgásáért.
29. perc Valencia indítja balról Rooneyt, aki elhúz a rosszul helyezkedő Luiz mellett, keresztlabdáját viszont parádésan menti a túloldali ötös sarkán Ivanovics Welbeck elől.
26. perc Mata ad be egy szabadot balról, de De Gea öklöz az ötösön, kitűnően.
25. perc Az elmúlt tíz percben a küzdelem dominált, a nézőtéri hangulat viszont parádés.
A statisztika szerint 36 százaléknyi esélye van a hazaiaknak a győzelemre, a vendégeknek 32.
A spanyol 18 órája góltalan a PL-ben. Egyébként korábban négy gólt is lőtt az MU-nak.
21. perc Mata passzát lövi hat méterrel a bal sarok mellé Torres 21 méterről, középről, teljesen tiszta helyzetből.

18. perc Mata bal oldali beívelését fogja a kaputól 10 méterre kilépve De Gea.

14. perc A. Young rúgja fel hátulról Ivanovicsot, de nincs sárga, csak szabadrúgás.
11. perc Welbeck esik nagyot a 16-os előtt egy Cahill-becsúszás miatt, de nincs szabadrúgás. Se büntető, se piros lap...
10. perc Bosingwa lő kapura balról, 22 méterről, a labda lepattan, De Gea így is ölbe kapja.
9. perc A. Young esik nagyot az ellenfél ötösénél három védő között. Szabadrúgás kifelé.
5. perc Meireles szöglete után Carrick és De Gea egyesült erővel tisztáz, majd visszakerül a labda Meireleshez, aki balról, 14 méterről az oldalhálóba bombáz jobbal.
2. perc Rooney teker egy 18 méteres szabadrúgást balról egy méterrel a rövid felső mellé.
1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

A londoniaknál John Terry sérült, Ashley Cole eltiltott, Didier Drogba és Salomon Kalou az Afrikai Nemzetek Kupáján szerepel; a vendégeknél Nemanja Vidics, Darren Fletcher, Anders Lindegaard és Michael Owen maródi.

„A pályán kívül, mentálisan készen áll a meccsre, tudja, milyen felelősség hárul rá, és mit kell tennie. A pályán, az edzéseken próbálunk fejleszteni a megmozdulásain. Ez az egyetlen dolog, amit tehetünk, és csinálunk egy ideje. Azt gondolom, hogy egy góllal minden megváltozhatna, de meg kell várnunk, mi történik, mert a folytonosságra nagy szükség van″ – mondta róla menedzsere, André Villas-Boas.

A hazaiaknál a szintén spanyol Fernando Torres gólcsendje az örök téma. Az 50 millió fontos vétel október óta gólképtelen.

„A fiú tehetséges, ezt kár vitatni – magyarázta Sir Alex Ferguson. – Látszik rajta, egyelőre gondot jelent neki, hogy kitanulja az angol futballt. Olyan helyzetekbe kerül, amelyeket a spanyol ligában, az Atlético Madrid futballistájaként nem ismert meg. De nem kell mindig őt hibáztatni. A Liverpooltól kapott első gólunknál például a saját játékosaink nyüzsögtek körülötte, nem volt helye mozdulni. Még csak huszonegy éves, biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb beérik, két-három év múlva senki sem kérdőjelezi meg a képességeit.″

A Unitednél a legnagyobb gond a nyáron érkezett első számú kapus, David De Gea gyenge formája.

A hazaiak a 4., a vendégek a 2. helyen állnak a tabellán, a differencia ezen kívül 12 pont.

A billentyűknél: B.J.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Chelsea-Manchester United angol bajnoki rangadó online közvetítésében!