Az öt év múlva sorra kerülő viadalt a katari főváros Eugene-nel és Barcelonával szemben nyerte el. A többek között ötkarikás híreket szolgáltató insidethegames.com cikke szerint José María Odriozola, a spanyol sportági vezető – aki az IAAF tanácsának is a tagja – a keddi döntés után kijelentette, hogy az IAAF azért a dohai kandidálást favorizálta, mert a katariak kevéssel a szavazás előtt két, összesen 37 millió dollár értékű támogatói szerződést kötöttek a szervezettel.
„A lehető legrosszabb módon nyerték el a rendezést, nincs másuk, csak pénzük – kelt ki magából Odriozola, hozzátéve, hogy a katariak november 7-én tették a szponzori felajánlásokat, a pályázatok összesítésének határideje után. – Dühös vagyok és elkeseredett, én biztos nem megyek el Dohába. Szerintem az atlétikának rosszat tett mindez.”
A szervezet elismerte, hogy egy katari bankkal 30 millió dollár értékű, öt évre szóló szerződést köt majd, s további hétmillió dolláros megállapodást ír alá, mely által abban a 21 tagországban, melyben nincs atlétikai pálya, építkezni tudnak. Az IAAF ugyanakkor emlékeztetett rá, hogy hasonló szponzori szerződések a korábbiakban is születtek, példaként a 2011-es tegui vb pályázati ideje alatt a Samsunggal kötött megállapodást, illetve a 2013-as moszkvai világbajnokág kandidálási időszakában az orosz VTB Bankkal aláírt szerződést hozta fel.
A nemzetközi szövetségnél azt is kiemelték: Doha a 2017-es vb-pályázatot elbukta Londonnal szemben, annak ellenére, hogy akkor az ígéreteik között szerepelt egy 236,2 millió dolláros sportági befektetés. Ebből 80 milliót költöttek volna a rendezésre, illetve 29 milliót szponzorációra, sőt, a világbajnokság 7,2 millió dolláros pénzdíját is állták volna.
A keddi szavazás eredményeit is nyilvánosságra hozták, e szerint az első körben Barcelona esett ki a jelöltek közül, a másodikban pedig Doha mindössze három vokssal, 15–12-re nyert az amerikai várossal szemben.