Az IAAF közleménye szerint a 28 atlétából – akik összesen 32 gyanús doppingmintát adtak – már nagyon kevés aktív, és egyik sem indul a 2015-ös, pekingi világbajnokságon. Jogi okokból a gyanús mintát adók egyikét sem nevezhetik meg. A sportolók mintájuk újratesztelésén akadtak fenn.
Augusztus elején a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) riasztónak nevezte az angol Sunday Times és a német ARD/WDR tényfeltáró anyagát, amely szerint 2001 és 2012 között az olimpiákon és világbajnokságokon kiosztott 55 atlétikai aranyérmet és 146 érmet szereztek meg gyanús, doppingolásra utaló módon a versenyzők. A két médium egy kiszivárogtatott IAAF-adatbázis alapján készítette el tényfeltáró anyagát.
A szövetség tudatta ekkor: részletes választ ad mindkét médiumnak, ha szükséges, jogi lépéseket tesz, és megvédi az IAAF, valamint az atléták jogait. A szövetség ugyanakkor elismerte: a két médium megszerezte vizsgálati eredmények valósak és valóban az IAAF adatbázisából származnak.
Egyelőre nem tudni, van-e összefüggés a most nyilvánosságra hozott esetek és a Sunday Times, valamint az ARD/WDR kirobbantotta botrány között.