Atlétika: Takács Boglárka második és harmadik helyen Chorzówban

2024.05.18. 22:39
Takács Boglárka (Fotó: Szabó Miklós)
Takács Boglárka országos csúcstartó sprinter 100 méteren második, 200-on harmadik lett a Chorzówban rendezett ezüst kategóriás nemzetközi atlétikai viadalon.

A BHSE 22 éves sportolója előbb 100 méteren állt rajthoz, és 11.28 másodperces idejével második helyen ért célba a brit Imani Lansiquot (11.24 mp) mögött, míg 200-on 23.00 másodperccel harmadikként zárt. Ezen a távon Amy Hunt révén (22.85 mp) szintén brit győzelem született.

Az idei glasgow-i fedett pályás világbajnokságon 5., szintén országos rekorder Molnár Attila 45.98 másodperccel 4. lett 400 méteren a lengyel viadalon, amelyet ebben a számban a dél-afrikai Zakithi Nene nyert (45.32 mp).

Halász Bence világbajnoki bronzérmes kalapácsvető 75.18 méteres dobásával szintén 4. lett, ebben a számban a vb-győztes kanadai Ethan Katzberg diadalmaskodott (79.12 m).

Kozák Luca Európa-bajnoki ezüstérmes gátfutó is részt vett a versenyen, és bár kicsit beragadt a rajtnál, féltávig remekül jött a mezőnnyel, azonban a hatodik gátban elakadt és végül nem tudta befejezni a 110 méteres távot.