Kejelcha megdöntötte a férfi félmaratoni világrekordját Valenciában

2024.10.27. 12:37
Az etióp Yomif Kejelcha világcsúccsal nyerte meg a félmaratoni futóversenyt Valenciában vasárnap.

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) honlapjának beszámolója szerint az afrikai hosszútávfutó 57:30 perc alatt ért célba. Az előző legjobb eredmény Jacob Kiplimo nevéhez fűződött, az ugandai atléta 2021 novemberében a lisszaboni félmaratonin 57:31 perc alatt teljesítette a 21.1 kilométert.

A 27 éves, 3000 méteren kétszeres fedett pályás világbajnok Kejelcha a spanyolországi viadalon közvetlenül a harmadik kilométer előtt vette át az irányítást, s onnantól már nem engedte át a vezetést másnak.

A nőknél sem sok hiányzott a világcsúcsdöntéshez: a győztes kenyai Agnes Ngetich 1:03:04 óra alatt tudta le a versenyt, ami a második leggyorsabb teljesítmény a női félmaratoni történetében. Itt a világrekordot az etióp Letesenbet Gidey tartja 2021 októbere óta 1:02.52 órás idővel.