
Az eredeti dobogósok közül már csak Semenya (balra) érmes, most Gulijeva (jobbra) bronzból lett ezüstjét is elvették (Fotó: Getty Images)
Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottsága – a sportági világszövetség (WA) eredménymódosítása után – kizárta és megfosztotta ezüstérmétől a 34 éves török Jekatyerina Gulijevát, aki még oroszként végzett másodikként a londoni olimpián.
Az ötkarikás érmek újraelosztásáról szóló NOB-döntést a TASZSZ orosz állami hírügynökség kedden ismertette, emlékeztetve rá, hogy utóbb – 2017-ben – a szám eredeti aranyérmesét, a szintén orosz Marija Szavinovát is doppingvétség miatt diszkvalifikálták.
A jelenleg érvényes határozat szerint a 14 évvel ezelőtti játékok női 800-as olimpiai bajnoka az amúgy vitatott nemiségű, eredendően második dél-afrikai Caster Semenya, az ezüstérmes a kenyai Pamela Jelimo, a bronzérmes pedig az amerikai Alysia Montano. Jelimo Londonban negyedikként, Montano pedig ötödikként ért célba. A NOB a végső, hivatalos éremújraosztást az utolsó fellebbezések lezárulta után hagyta jóvá.
Legfrissebb hírek

Kerékpár: pozitív lett Makrai Bálint doppingtesztje
Kerékpár
2026.04.17. 09:20

Másfél évre tiltották el a doppingoló olimpiai bajnokot
Téli sportok
2026.04.02. 13:32

Szankciómentes az orosz atlétika
Atlétika
2026.03.24. 15:03
Ezek is érdekelhetik





