ANDERLECHT–PARTIZAN BEOGRAD
Juhász Rolandék számára adva volt a helyzeti előny a hazai visszavágó előtt, legalábbis az idegenben elért 2–2-es döntetlenből kiindulva erre lehetett számítani. A szerbek azonban másként gondolták. Nagyon szervezett és motivált játékot mutattak be, védelmük ritkán engedte veszélyes területre a belga játékosokat, és helyzetig a hazai akciókat.
Nagy segítség volt a belgrádiaknak, hogy Cléo a 15. percben betalált – egy szöglet utáni fejesből volt eredményes –, méghozzá nem érdemtelenül. Az idő onnantól kezdve a vendégeknek dolgozott, a házigazdákat pedig szorította: helyzeti előnyük fertályóra alatt semmivé vált. A szünetig akart, támadott az Anderlecht – a védelmet biztosító Juhász Rolandnak, aki kezdőként kapott lehetőséget, és végig a pályán is maradt, semmi dolga nem akadt –, de igazán veszélyes helyzete abból adódott, hogy az amúgy magabiztos Ilics kapus hasra vetődött egy távoli lövésnél, és a labda kevéssel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.
A szünet előtt egyértelmű kiállítást úszott meg a Partizan: a tizenhatos előtti előreívelésnél Sztevanovics a levegőben szállva alkarral csúnyán tarkón vágta ellenfelét, de megúszta a piros lapot, csak sárgával honorálták tettét, ami egyrészt abszolút szándékos, másrészt látványos volt. Mégis kegyelmet kapott.
A fordulás után Cléót találta tökéletesen üresben egy jobb oldalról kapu elé ívelt labda (hogyan feledkezhetett meg ennyire a komplett hazai védelem az első gól szerzőjéről?), s a suta mozdulattal meglőtt labdája végül szerencsés pattanást követően a hazai kapuban kötött ki.
Ezt követően kockáztatnia kellett az Anderlechtnek, erőfeszítéseit tizenegy perccel később eredmény koronázta: egy bal oldali beadást Lukaku csúsztatott szintén szerencsésnek bizonyuló mozdulattal a szerbek kapujába. Juhász Roland ebben az időszakban már a védővonalat elhagyva középpályásként serénykedett, létszámfölényes helyzethez juttatva a hazaiakat. De még mindig kellett egy gól az Anderlechtnek legalább a túlórázáshoz. Ehelyett viszont Proto védett egy bravúrosat, mert az 1–3 bizony nagyon rosszul jött volna a vendéglátóknak.
Gillet egy jól eltalált távoli lövéssel a 71. percben egalizált, majd három perccel később Lukaku már a vezetést is megszerezte, bár utóbbi találatot – tévesen – lesállás miatt érvénytelenítették. Maradt a döntetlen. Az Anderlecht támadásban maradt, érett a győztes gólja, de az leginkább Juhász lábában maradt benne: a magyar középhátvéd egy akciót kísérve kapott ziccerben jó ütemű, pontos passzt, de kapásból kapura küldött, nyolcméteres lövése kevéssel a bal alsó mellett suhant el. Jöhetett a hosszabbítás.
Miután a belgák mezőnyfölénye ebben meddőnek bizonyult, tizenegyesekre került sor. Az Anderlecht első két rúgója, Suárez és Biglia az égbe lőtte a labdát – nagy esélyt kapott a Partizan, de azért a szerb lábak is megremegtek. Az utolsó pár előtt 2–2 volt az állás, csakúgy, mint a két találkozón. Az utolsó rúgók közül Sztankovics értékesítette a sajátját, ellenben Boussoufa, a rossz hazai hagyományokat folytatva, szintén a lelátót vette célba: kiesett az Anderlecht!
SHERIFF–FC BASEL
A hazai egygólos győzelem viszonylag visszafogott előnynek tűnik egy nemzetközi kupamérkőzésen, nem így gondolta ezt a svájci Basel, amely különösebb gond nélkül idegenben is le tudta gyűrni a moldovai Sheriffet. A kettős győzelem, ráadásul kapott gól nélkül, kétséget sem hagyott arra nézve, melyik együttes képviseli a nagyobb játékerőt és érdemli meg jobban a BL-csoportkörben való szereplést.
HAPOEL TEL-AVIV–SALZBURG
Az izraeli Hapoel Tel-Aviv idegenbeli győzelmében és pluszban szerzett három góljában bízhatott leginkább a hazai visszavágón az osztrák Salzburg ellen. A vendégek egy szünet előtti öngóllal mégis szépen tudtak volna búcsúzni, és a hajráig izgalmakat csempésztek a találkozóba, akkor azonban egyenlítettek a vendéglátók, és kiejtették az osztrák bajnokot.
SAMPDORIA–WERDER BREMEN
A Sampdoria kétgólos hátránnyal (1–3) várhatta a Werder Bremen elleni genovai visszavágót, de Pazzini tett arról, hogy a kezdés után 13 perccel már az olaszok érezzék magukat nyeregben. A gyorsan kétgólos hátrányba és immár a kiesés szélére sodródó Werder felébredt, és nyílt csatába bocsátkozott. A találkozón sok volt a szabálytalan megmozdulás, nem volt könnyű dolga a meccset vezető Kassai Viktornak. A színészkedéssel megspékelt, így igencsak véleményessé váló ütközések után mindkét fél részéről folyamatos volt a reklamálás, de a magyar játékvezető határozottan foglalt állást, ami idővel elvette a kedvét a játékosoknak a műbalhéktól.
Pazzini a 45. percben igen közel volt a mesterhármashoz, de Fritz a gólvonalon biztosítva a mezőnybe vágta az olasz támadó szöglet utáni fejesét. A második félidőben a németek próbáltak irányítani, de miután az olaszok gyorsan és veszélyesen visszakontráztak, ez óvatosságra intette őket. Aztán a hajrában Cassano jó ütemben érkezett egy jobb oldali centerezésre, és úgy nézett ki, eldöntötte a találkozót, valamint a továbbjutást. Egészen a 93. percig ez volt a helyzet, akkor Rosenberg bátor egyéni vállalkozásról tett tanúbizonyságot, amikor húsz méterről, a jobbösszekötő helyéről megcélozta a hazai kaput. Labdája a hálóban kötött ki – túlóra!
A hosszabbítás német helyzettel indult: Marin a kapufát találta telibe. A 100. percben Pizzaro nem kegyelmezett: jó ütemű támadás végén üresben vezethette rá a hazai tizenhatosra a labdát, majd nagy erővel, védhetetlenül kilőtte a bal alsót. Másodperceket kellett volna kibekkelnie a Sampdoriának a csoportkörhöz, így viszont húsz perce maradt a továbbjutást jelentő két gólhoz, ami egy padlóra került csapattól valóságos bravúr lett volna. Nem is sikerült. A németek ekkor már uralták a játékot, és nem adtak támadási felületet az olaszoknak.
A hazai csapatban Koman Vladimir végig a kispadról nézhette csapata búcsúját.
SEVILLA–BRAGA
A portugál Bragának a hazai 1–0-s siker is elégnek bizonyult a spanyol Sevilla elleni visszavágón a továbbjutáshoz. Ráadásul a hazaiak helyzetét kifejezetten reménytelenné tette, hogy az 58. percben a vendégek már 2–0-ra vezettek. A spanyol együttesben azonban volt erő az egyenlítésre, de egy perccel később Lima révén a vendégek visszavették a vezetést, majd ugyanő a 90. percben már a mesterhármasát ünnepelhette, amely végképp eldöntötte a továbbjutást. A Spanyol Szuperkupa visszavágóján gyengén muzsikáló Sevilla újabb fontos mérkőzésen mondott csődöt, ami esetében nehéz szezont sejtet.
SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓK BAJNOKCSAPATOK ÁGA | |
Sheriff (moldovai)–FC Basel (svájci) 0–3 (Streller 74., Frei 80., 87.) | |
Továbbjutott: a Basel, 4–0-val | |
Hapoel Tel-Aviv (izraeli)–Salzburg (osztrák) 1–1 (Zahavi 90., ill. Douglas 42. – öngól) | |
Tj: a Hapoel, 4–3-mal | |
Anderlecht (belga)–Partizan Beograd (szerb) 2–2 (Lukaku 64., Gillet 71., ill. Cléo 15., 53.) – 11-esekkel 2–3 | |
Tj: a Partizan Beograd, 4–4-gyel, 11-esekkel | |
NEM BAJNOKCSAPATOK ÁGA | |
Sampdoria (olasz)–Werder Bremen (német) 3–2 (Pazzini 8., 13., Cassano 85., ill. Rosenberg 93., C. Pizzaro 100.) – h. u. | |
Tj: a Werder, 5–4-gyel | |
Sevilla (spanyol)–Braga (portugál) 3–4 (Fabiano 60., Navas 84., Kanouté 91., ill. Matheus 31., Lima 58., 85., 90.) | |
Tj: a Braga, 5–3-mal |