Gomez lesipuskás ösztöne döntött, a Bayern megverte az Intert

Vágólapra másolva!
2011.02.23. 20:39
null
A döntő pillanat: Júlio César hibája után Mario Gomez (balra) betalál (Fotó: Reuters)
Folytatta „hagyományát" a Bayern München: a német rekordbajnok ismét győzni tudott Milánóban az Internazionale ellen, Mario Gomez 90. percben szerzett góljával 1–0-ra – a bajorok gólzsákja Júlio César hibáját használta ki. A Bayern visszavágott a 2010-es BL-finálé kudarcáért, és sokkal kedvezőbb helyzetből várhatja a márciusi visszavágót.

 

A Giuseppe Meazzában szerdára már csak néhány ezer jegy maradt eladatlanul, ezek kora estére gazdára találtak – telt ház előtt kezdődhetett Milánóban a két csapat mérkőzése. Az Internél a Bayernt a legutóbbi BL-döntőben elintéző Diego Milito hiányában Samuel Eto'óra várt kulcsszerep – a La Gazzetta dello Sport a mérkőzés előtt fel is szólította a kameruni csatárt, hogy „gondoskodjon” a bajorokról.

Az első helyzet (nem is kicsi) az Inter fiatal középhátvédje, Andrea Ranocchia előtt adódott a 2. percben, Louis van Gaal megkönnyebbülten fújtatott, amikor a labda elment a kapu mellett. Nem a németeken múlott, hogy maradt a 0–0 az eredményjelzőn...

Az első veszélyesebb Bayern-akciónál Robben és Ribéry játszott össze, a francia szélső elesett a büntetőterületen belül, de senki sem bántotta – Kassai továbbot is intett. Az első percekben a türelmesen futballozó Bayernnél volt többet a labda, az Inter felpasszolt labdái Eto'o helyett rendre a német védőket találták meg.

Ha már elsők: az első ápolásra 11 percet kellett várni, Lahm Wesley Sneijder elég vadra sikerült belépője után ismerkedett meg a San Siro gyepével. A Bayern két blokkolt lövéssel veszélyeztetett – a bajorok elég jól ki tudták alakítani a lövőhelyzeteket, de mindig maradt egy fekete-kék mezes védő, aki be tudott vetődni. Leonardónak az Inter kispadján két figyelmeztető jel is szemet szúrhatott: a Bayern egyrészt a széleken jól nyitotta meg a folyosókat, másrészt a milánóiak gyakorlatilag képtelenek voltak támadásokat építeni – a szűrők előtt nem kapott elég támogatást a Sneijder, Sztankovics, Eto'o trió.

Hosszabb idő után az Inter a 17. percben került helyzetbe, Maicon beadása után Kraft hatalmasat repülve ütötte el Sztankovics feje elől a labdát. A válasz nem váratott magára sokáig, Luiz Gustavo próbálkozott messziről, a gonoszul csapódó labda elment a jobb sarok mellett. A megkönnyebbülés után a felháborodás hangjait hallatták az olaszok: Eto'o betört a tizenhatos bal oldalán, elesett védője mellett, Kassai nem ítélt tizenegyest. A Bayern kontráját Zanetti sárga lapot érően állította meg.

Felpörgött a találkozó, egy újabb (szögletre vágódó) Luiz Gustavo-lövés után az Inter vezethetett ellentámadást, Maicon és Eto'o megbolondította a német védelmet, majd Sneijder került ziccerbe, de lövését a kirobbanó Kraft menteni tudta. Nem álltak meg a csapatok: egy jobb oldali Robben-beadás után a holland megtalálta szélsőtársát, a középre húzódó Franck Ribéryt, akinek fejese (ritka jelenet!) a lécről pattant fölé.

A milánói szurkolók türelme elfogyott a 28. percre, jött is a fütty: a Bayern megint a szélen vezetett akciót, Mario Gomez azonban nem a Bundesliga-formáját hozta a beadás után, magasan kapu fölé lőtte a helyzetet. Az Inter is lépett: a Sneijder kezdeményezte összjátékok kétszer is kis híján helyzethez vezettek – a nagyobbik lehetőség Sztankovics előtt adódott, aki elől Badstuber mentett. Jött aztán a ziccer is, Samuel Eto'o fordult be és lőtt kapura, Kraft hatalmas bravúrral kitolta a kameruni lövését!

Louis van Gaal kényszerült elsőként változtatni az edzők közül, mivel Pranjic megsérült, akit Breno váltott; a fiatal védő középre állt be, Badstuber kihúzódott balra. Az újonnan beálló brazil majdnem hibázott is egy nagyot, a felrobogó Maicon beadását ugyanis suta mozdulattal épphogy szögletre tudta tenni – kis híján elment a talpa alatt a labda, és mögötte Inter-játékos helyezkedett...

Már a félidő hosszabbításában megint jött Maicon, aki ezekben a percekben szinte állandóan a támadásokkal volt elfoglalva: betört a tizenhatoson belülre, éles lövése azonban elzúgott – 0–0 az első félidő után.

A játékosok átlagos pozíciója az uefa.com grafikáján, 1. félidő. 
Az Inter éke (Eto'o) és a két támadó középpályás végig balra tolódott, hogy helyet csináljon az egyre támadóbban fellépő Maiconnak (13). Cambiasso (19) az első 20 perchez képest lényegesen előrébb lépett, Eto'o viszont végig elég távol volt a támogató társaktól.
A játékosok átlagos pozíciója az uefa.com grafikáján, 1. félidő. Az Inter éke (Eto'o) és a két támadó középpályás végig balra tolódott, hogy helyet csináljon az egyre támadóbban fellépő Maiconnak (13). Cambiasso (19) az első 20 perchez képest lényegesen előrébb lépett, Eto'o viszont végig elég távol volt a támogató társaktól.

2. FÉLIDŐ

A második 45 perc óriási Bayern-helyzettel indult, Arjen Robben jobbról ívelt be ballal, Thomas Müller viszont nem tudott jól rábólintani az egyébként kitűnő beadásra – megúszta az Inter! Mint ahogy Lúcio is megúszott egy sárgát, aki Müllerrel küzdve „evezett”, és szájon is kapta a német támadót...

STATISZTIKÁK
Inter Bayern
Gól 0 1
Lövés (összesen) 12 18
Lövés (kapura) 5 3
Szöglet 8 6
Labdabirtoklás (százalék) 45 55

A következő próbálkozás Robbené volt, aki balról indulva kifelé indított szólót, majd a jobb oldalra átsodródva jobbal lőtt, Júlio César megkönnyebbülten konstatálta, hogy a kapufa védett helyette. A második félidő eleje egyértelműen a münchenieké volt.

Óriási helyzetre óriási helyzet volt a válasz: az 57. percben Eto'o lövését Kraft mentette, de a kipattanóra Esteban Cambiasso teljesen üresen érkezett, viszont fölé is lőtte a ziccert (a Bayern-kapusnak ekkor már nem sok köze volt az eseményekhez). Robben védjegyszerű villanással felelt, jobbról balra cselezett, majd lőtt – nem találta el a kaput.

Nem lankadtak a csapatok, a Maiconnál támadásban lényegesen aktívabb Chivu lépett fel egy akcióval, a hosszúra ívelt át, Sztankovics kapáslövésébe viszont nem tudott beleérni egyik Inter-játékos sem. A 65. percben Júlio César tisztázott jó kifutással Gomez elől.

Leonardo Samuel Eto'ót vonta félre egy kis eszmecserére, míg állt a játék – Ranocchia térdét kellett ápolni. A játékostársak reakciójából ítélve akár súlyos sérülést is szenvedhetett a fiatal középhátvéd –az Inter trénerének cserélnie kellett, Hardzsát küldte be. A cserejátékos a középpályára jött, Chivu középhátvédbe húzódott, Zanetti pedig visszament balhátvédbe.

A lehetőségek mindkét oldalon megritkultak, az ápolási szünetek viszont szaporodtak, Sneijder is fájdalmas arccal maradt lent egy ideig, de ő folytatni tudta. A szabadrúgás után Hardzsa laposan lőtt középre a jobb szélről, de a Bayern-védelem szerencsével és üggyel-bajjal menteni tudott.

Az Inter a hajrára rákapcsolt (csak rájöttek a fekete-kékek, hogy a 0–0 nem annyira jó nekik...), sorozatban rúghatta a szögleteket; Thiago Motta fejesét Kraft védte. A Bayern igazából először szorult be a meccsen, Eto'o megpattanó lövése centikkel ment el, a megdermedt Kraft csak nézte a labdát...

A 90. percben aztán megszerezte a vezetést a Bayern, meglehetősen váratlanul: Robben távoli lövése nyomán Júlio César rossz helyre ütötte ki a labdát, Gomez pedig azt tette, amit egész évben: pont jó helyen „lesipuskázott”, és az üres kapuba lőtt – 0–1!

INTERNAZIONALE–BAYERN MÜNCHEN 0–1

 

A mérkőzés kétségtelenül inkább a Bayern elképzelései szerint alakult addig is, de ez a gól könnyen lehet, hogy betette a kaput a címvédésről szőtt Inter-álmok előtt: egy hiba és egy villanás döntött, a 2010-es győztes milánóiak a kiesés szélére sodródtak.

kerdes=Melyik csapat jut tovább a párharcból?|opcio1=Az Inter|opcio2=A Bayern|
cikkertekelo_szavazas

Szavazz!

Melyik csapat jut tovább a párharcból?
mceBlockPasteEnd
TÉNYEK, ADATOK
Bár a Bayern München 2–0-ra elbukta a tavalyi Bajnokok Ligája-döntőt az Interrel szemben, a bajorok mérlege eddig kiváló a fekete-kékek ellen Milánóban: mindkét korábbi meccset a német együttes nyerte meg. Az elsőt az UEFA-kupa 1988–1989-es nyolcaddöntőjében (a Bayern jutott tovább), a másikat a BL 2006–2007-es kiírásának csoportkörében.
A december végén kinevezett Leonardo az első meccsére készül az európai kupaporondon az Inter vezetőedzőjeként.
A Bayern jól zárta a csoportkört: 15 pontot gyűjtött az E-csoportban (ennél többet csak a Real Madrid szerzett), és 16 gólig jutott (nála többet csak az Arsenal és a Tottenham ért el).
Az Inter a legutóbbi tíz hazai BL-meccséből egyet sem veszített el, előző hét találkozóját győzelemmel zárta a Giuseppe Meazza Stadionban.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
INTERNAZIONALE (olasz)–BAYERN MÜNCHEN (német) 0–1 (0–0)
Milánó, Giuseppe Meazza Stadion, 20.45. Vezette: Kassai Viktor (magyar)
INTER: Júlio César – Maicon, Ranocchia (Hardzsa 73.), Lúcio, Chivu – J. Zanetti, Cambiasso, Th. Motta – Sneijder, Sztankovics – Eto’o. Vezetőedző: Leonardo
BAYERN: Kraft – Lahm, Timoscsuk, Badstuber, Pranjic (Breno, 38.) – Schweinsteiger, Luiz Gustavo – Robben, Th. Müller, Ribéry – Gomez. Vezetőedző: Louis van Gaal
Gólszerző: Gomez (90.)
A visszavágót március 15-én rendezik Münchenben.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik