BL: az Ajax trénere a Guardiola-féle játékot próbálja leutánozni

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.02.13. 16:44
null
Még sokat kell tanulnia Ten Hagnak (Fotó: AFP)
Erik ten Hag, a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Ajax vezetőedzője a szerdai Bajnokok Ligája-összecsapás előtt az As-nak adott nyilatkozatában arról beszélt, hogy a Manchester City menedzsere, Josep Guardiola által alkalmazott támadó felfogású futballt szeretné ő is tökéletesíteni a klubjánál.

 

„Guardiola egy innovátor, inspiráció számomra, a filozófiája lenyűgöző, ezt megmutatta a Barcánál, a Bayernnél és már a Citynél is. Az ő támadófutballja nagyon vonzó, és én is ezt akarom kivitelezni az Ajaxnál” – mondta az As-nakErik ten Hag, az Ajax vezetőedzője.

Nem véletlenül gondol „mestereként" a spanyol menedzsere. A két szakember egyszerre dolgozott a Bayernnél, még 2013 és 2015 között. Guardiola mint az első csapat trénere, a holland pedig a második számú együttest irányította. Itt megfigyelhette, hogyan is tartja az edzéseket és miként viszi sikerre a csapatát a katalán szakember, hiszen az idő alatt két Bundesliga-serleget is felemelhettek a bajorok.

A holland rekordbajnok formája hagy kívánnivalót maga után, az idén négy Eredivisie-mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni és lemaradása az éllovas PSV-vel szemben hat pont.

Igaz, gólok tekintetében már a példakép tréner jelenlegi, manchesteri gárdájához hasonlóan jól teljesít a mostani idényben, hiszen a City 74 gólnál jár a bajnokságban, ezzel a legjobb a jelentősebb európai ligákat tekintve, míg az Ajax 72-vel a második legjobb.

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ

1. MÉRKŐZÉSEK
Február 12., kedd

Manchester United (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 0–2
AS Roma (olasz)–FC Porto (portugál) 2–1

Február 13., szerda
21.00: Ajax (holland)–Real Madrid (spanyol) (Tv: M4 Sport)
21.00: Tottenham Hotspur (angol)–Borussia Dortmund (német) (Tv: Spíler2)
Február 19., kedd
21.00: Liverpool (angol)–Bayern München (német)
21.00: Lyon (francia)–FC Barcelona (spanyol)
Február 20., szerda
21.00: Schalke 04 (német)–Manchester City (angol)
21.00: Atlético Madrid (spanyol)–Juventus (olasz)

VISSZAVÁGÓK
Március 5., kedd
21.00: Real Madrid (spanyol)–Ajax (holland)
21.00: Borussia Dortmund (német)–Tottenham Hotspur (angol)
Március 6., szerda
21.00: Paris Saint-Germain (francia)–Manchester United (angol)
21.00: FC Porto (portugál)–AS Roma (olasz)
Március 12., kedd
21.00: Manchester City (angol)–Schalke 04 (német)
21.00: Juventus (olasz)–Atlético Madrid (spanyol)
Március 13., szerda
21.00: Bayern München (német)–Liverpool (angol)
21.00: FC Barcelona (spanyol)–Lyon (francia)

Legfrissebb hírek

Gulácsi megsérült, odahaza botlott a ligautolsóval meccselő RB Leipzig

Német labdarúgás
2025.04.19. 17:41

A Real Madrid „lesimázta” a Bayernt, teljes az Euroliga rájátszásmezőnye

Kosárlabda
2025.04.18. 23:27

Dupla Tízes: elmaradt a csoda – mentálisan gyengébb Real Madrid vagy feltörhetetlen Arsenal? 

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 15:40

Az Optánál a legesélytelenebb, a fogadóirodáknál a favorit a Barcelona a BL-ben

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 13:35

„Egy dolog nem fordítani, egy másik dolog meg sem próbálni” – nemzetközi sajtóvisszhang a Real Madrid kiesése után

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 12:16

Müller utolsó müncheni BL-mérkőzésén beérte Messit; Viníciús Júnior a legeredményesebb madridi brazil

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 11:41

„Valószínűleg a családomnak érzelmesebb volt ez, mint nekem” – Thomas Müller az utolsó müncheni BL-meccse után

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 09:11

Lautaro Martínez: Megmutattuk, hogy nagy dolgokra vagyunk képesek

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 00:09
Ezek is érdekelhetik