Hogy az előzményekkel is képben legyünk: a Manchester United a csoportkörben az AS Romával, a Sportinggal és a Dinamo Kijevvel került egy csoportba, majd elsőként továbbjutva a Lyon, ismét a Roma, valamint az FC Barcelona került az útjába a fináléig vezető úton.
A Chelsea szintén csoportelső lett: a londoniak a Schalkét, a Rosenborgot és a Valenciát utasították maguk mögé, majd megnyerték az Olympiakosz Pireusz, a Fenerbahce és a Liverpool FC elleni párharcot.
Így érkeztünk el a moszkvai döntőhöz. Az első percek tapogatózása után a 26. percben jött az első gól: Brown beadásánál Essien lemaradt a középen emelkedő Cristiano Ronaldóról, aki Cech kapujába fejelt.
Még az első játékrész végén jött a válasz: Essien távoli lövése először Vidicsen, majd Ferdinandon változtatott irányt, s az így ziccerbe kerülő Frank Lampard kihasználta a lehetőséget.
A második félidőben és a hosszabbításban sem született gól, így a tizenegyespárbaj következett. A manchesterieknél csak CR hibázott, míg a londoniaknál az elcsúszó Terry mellett Anelka is rontott – illetve Van der Sar védett –, így a Manchester United emelhette fel a trófeát egy végletekig kiélezett finálé után, története során harmadszor (BEK/BL).