BL-selejtező: a Fenerbahce és a Sparta Praha is megoldotta otthon a továbbjutást, kiesett a KÍ

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.07.30. 22:40
A Qarabag támadója, Juninho három gólt rúgott a gibraltári csapatnak (Fotó: Qarabag FK/Facebook)
A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójában az azeri Qarabag 5–0-ra kiütötte a gibraltári Lincoln Red Impst a párharc visszavágóján, és simán továbbjutott. A török Fenerbahce, a cseh Sparta Praha és a szlovák Slovan Bratislava szintén hazai sikerrel lépett tovább, míg a ciprusi APOEL döntetlennel. a svéd Malmö vereséggel harcolta ki a következő körbe lépést.

A Qarabag az idegenbeli kétgólos győzelem után a hazai visszavágót hamar eldöntötte azzal, hogy a brazil Juninho mesterhármast ért el az első félidőben. A támadó a második játékrészben még kiosztott két gólpasszt, így csapata mind az öt találatából kivette a részét a gibraltári Lincoln Red Imps ellen (5–0).

A Sparta Praha ellen kétszer is egyenlített a Shamrock Rovers, de az újabb két cseh gólra már nem volt válasza az ír csapatnak, így a prágaiak simán továbbjutottak (4–2). A Fenerbahce az idegenbeli 4–3-as siker után otthon már a 7. percben hátrányba került, ám Edin Dzeko az 59. percben egyenlített, majd Sebastian Szymanski a hajrában eldöntötte a meccset, így a törökök kiütötték a Luganót a nem bajnoki ágon (2–1).

A hazai egygólos győzelem után az APOEL egy óra elteltével hátrányba került a Petrocub Hincesti otthonában, ám öt perccel később egyenlített, és kiharcolta a továbbjutást (1–1). A Slovan Bratislava idegenben csak 1–1-et játszott a Celjével, ám a visszavágón a szlovénok negyedóra elteltével emberhátrányba kerültek, a szlovák csapat pedig ezt követően bedarálta őket, és öt gólt lőve, magabiztosan jutott tovább (5–0). A játéknap utolsó mérkőzésén a feröeri -nek kevés esélye volt a továbbjutásra az első meccsen elszenvedett 4–1-es vereség után. Bár a Klaksvík vezetést szerzett, a Malmö fordított – ennek ellenére összejött a győzelem a feröeri együttesnek, azonban a BL-ben így sem folytathatja, csak az Európa-ligában (3–2).