REAL MADRID–MANCHESTER CITY
Az IFFHS gyűjtéséből kiderül, hogy a Real Madrid és a Manchester City a hatodik párharcát vívta, és rendre az a csapat esett ki, amelyik az első gólt szerezte. Most az odavágón Erling Haaland lőtte az elsőt. Érdekesség, hogy a Real mindig elhódította a BL-trófeát, amikor a manchesterieket búcsúztatta a sorozatból, korábban 2016-ban, 2022-ben és 2024-ben is Pep Guardiola együttesén keresztül vezetett a madridiak útja a végső győzelemig.
A Cityvel harmadjára fordult elő, hogy indult a BL-ben, de nem jutott a legjobb 16 közé, ezt megelőzően a 2011–2012-es és a 2012–2013-as idényben történt hasonló. Pep Guardiola edzői pályafutása során először nem került be a legjobb 16 közé, ráadásul először szenvedett legalább 13 vereséget egy idényen belül. A Real Madrid győzelme teljesen megérdemelt volt, az Opta statisztikái szerint Carlo Ancelotti csapata a két mérkőzésen 35 lövéssel próbálkozott, ami a legtöbb a sorozatban Guardiola aktuális együttese ellen. Ancelotti az öt Guardiola elleni BL-párharcából négyet megnyert.
Kylian Mbappé az egyetlen futballista a Bajnokok Ligája történelmében, aki a Santiago Bernabéuban és a Camp Nouban is mesterhármast ért el, a Barcelona otthonában még 2021-ben, a PSG színeiben talált be háromszor. A francia támadó mindössze a negyedik Real Madrid-játékos, aki triplázik a BL egyenes kieséses szakaszában. Mbappé ezzel Ronaldo, Cristiano Ronaldo és Karim Benzema nyomdokaiba lépett. Mbappé már a hetedik gólját szerezte Guardiola aktuális alakulata ellen a BL-ben, ezzel beérte Lionel Messit ebben a mutatóban. A 26 éves támadó a szerda esti három találatával felnőttkarrierje során már ötszáz gólban vállalt szerepet (358 gól, 142 gólpassz).
Real Madrid (spanyol)–Manchester City (angol) 3–0
PSG–BREST
Valószínűleg nem hat meglepetésként, hogy a PSG történelme legnagyobb győzelmét aratta az összes európai kupasorozatot figyelembe véve. A párizsiak az idényben 18 gólt szereztek a Brest ellen, ami a legtöbb egy ellenféllel szemben. A Paris Saint-Germain összesítve tízgólos különbséggel nyert, ezt csak a Bayern München múlta felül, a bajorok 2009-ben 12–1-es összesítéssel ütötték ki a Sportingot.
A 7–0-s győzelem azonban nem rekord a BL-ben, az egyenes kieséses szakaszban a Bayern a Baselt (2012) és a Sahtar Donecket (2015), míg a Manchester City a Schalkét (2019) múlta felül hét góllal. A csoportkörben a Liverpool a Besiktas (2007), míg a Real Madrid a Malmö (2015) ellen nyert 8–0-ra.
PSG (francia)–Brest (francia) 7–0
DORTMUND–SPORTING CP
Niko Kovacnak ez volt a 13. BL-mérkőzése edzőként, ebből pedig csupán egyet vesztett el. A legalább tíz meccsel rendelkező trénerek közül csak Hansi Flicknek van alacsonyabb vereségmutatója. A gól nélküli visszavágó legnagyobb helyzete Serhou Guirassy előtt adódott, a guineai csatár azonban büntetőt rontott, ezzel véget ért a tíz BL-mérkőzés óta tartó sorozata, amely során mindig legalább egy gólban közreműködött.
Borussia Dortmund (német)–Sporting CP (portugál) 0–0
PSV–JUVENTUS
A Juventus most először esett ki a BL-ből úgy, hogy a párharc első mérkőzését megnyerte, az ezt megelőző 11 alkalommal továbbjutott a torinói csapat. Ellenben a PSV 2001 novembere óta először jutott tovább az egyenes kieséses szakaszban úgy, hogy az első meccsen vereséget szenvedett, akkor a PAOK elleni UEFA-kupa-párharcban sikerült a fordítás. A hollandok első gólját Ivan Perisic szerezte, a 36 éves játékos a legidősebb a BL történelmében, aki egymást követő két egyenes kieséses találkozón is betalált.
A Feyenoord mellett a PSV is továbbment, így 2006 után másodjára van a BL legjobb 16 csapata között két holland.
PSV (holland)–Juventus (olasz) 3–1 – hosszabbítás után
BAJNOKOK LIGÁJA
FEBRUÁR 19., SZERDA
Borussia Dortmund (német)–Sporting CP (portugál) 0–0
Továbbjutott: a Dortmund, 3–0-s összesítéssel
PSG (francia)–Brest (francia) 7–0
Továbbjutott: a PSG, 10–0-s összesítéssel
Real Madrid (spanyol)–Manchester City (angol) 3–0
Továbbjutott: a Real Madrid, 6–3-as összesítéssel
PSV (holland)–Juventus (olasz) 3–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a PSV, 4–3-as összesítéssel