Életmentő bukósisak

SCHLEINIG ÁDÁMSCHLEINIG ÁDÁM
Vágólapra másolva!
2018.05.27. 16:10
A hollandok szinte egyáltalán nem viselik e védőfelszerelést a biciklizéshez, de a magyaroknál is csak addig tekernek sokan felelőtlenül, amíg még nem buktak egy hatalmasat.

 

Általában addig állítja mindenki, hogy a biciklizéshez a bukósisak kényelmetlen, csúnya, túl meleg, egy szóval felesleges, amíg egy jókorát nem esik. Akkor aztán utólag a legjobb esetben is csupán annyit mondhat: megúsztam. Ugyanakkor biztosan felismeri, hogy a dizájnnál fontosabb a biztonság. Az okos ember egyébként más kárából tanul (a mondás szerint a buta meg sajátjából sem…), tehát biztonságunk érdekében megelőzésképpen is beruházhatunk. Még úgy is, ha a kerékpárosoknak Magyarországon a bukósisak csak akkor kötelező felszerelés, ha lakott területen kívül több, mint negyven kilométer per órával tekernek.

Az egyetlen ellenérv talán a sisakviselés kötelezésével kapcsolatban, hogy az emberek kevesebbet használnák a kerékpárt, ha a rendelkezéssel azt sugallják, igencsak veszélyes sport.

Szóval vegyünk – itt pedig kapaszkodót nyújtunk, hogy milyet!

Az elsődleges szűrő szinte valamennyiünknél a küllem, vagyis, hogy tetsszen a színe, az alakja, második a forma, hogy illeszkedjen a fejünkre, kényelmes legyen, és csak ezek után következik a minőség kérdése, miközben a sorrend alighanem fordítva lenne ideális.

Manapság az utcai kerékpározásban is elengedhetetlen a védőfelszerelés
A dizájn nem feltétlenül feltétel a megfelelő sisak kiválasztásához

Csalóka hollandok

Ha Hollandia, akkor tulipán és bicikli! Esetünkben utóbbi az érdekes, és tény, hogy átlagemberként (értsd: nem hollandként) gyakorlatilag felfoghatatlan mennyiségű kerékpáros szeli a holland városokat. Gondolhatnánk, hogy a bicajt ennyire hétköznapian használó embereknek alapkellék a bukósisak…

„Hollandiában szinte senki sem hord sisakot, csak a versenyezők – jelentette ki Danick Snelder, a Ferencvárosban profiskodó holland kézilabdázó, aki maga is rengeteget jár biciklivel. – Nálunk ennek hatalmas kultúrája van, egyrészt mindenfelé bicikli utakon mehetünk, másrészt, mivel fő közlekedési eszköz, az autósok fokozottan figyelnek a bicajosokra.”


Az utolsó alapszabály, hogy sérülése esetén azonnal cserélni kell, mert csökken a védelmük, de ha egyszer sem éri ütés, használattól függően három-öt év elteltével érdemes újat venni, mert az időjárás, különösen a napsütés alaposan kikezdi az anyagot.

 

 

Legfrissebb hírek

Párizs 2024: Evenepoel sikere a kerékpárosok időfutamában, Valter a 22.

Párizs 2024
2024.07.27. 18:09

Párizs 2024: hatalmas fölény a női kerékpárosok időfutamában

Párizs 2024
2024.07.27. 16:12

Még mindig nem hordanak elegen bukósisakot

Csupasport
2023.11.29. 20:18

Így válasszuk ki a megfelelő nyerget a kerékpárunkra

Csupasport
2023.10.03. 12:12

Tavak, erődök, várak a Vértesben – könnyen bejárható útvonalak bringával

Csupasport
2023.08.31. 12:30

Ismét beleszeretett a kerékpározásba, bár jelenleg agyrázkódásból lábadozik

Csupasport
2023.08.24. 20:22

Profi körítéssel amatőr bringaverseny lesz a tavalyi Giro-rajt évfordulóján

Csupasport
2023.02.16. 13:11

Ha már télen sem pihen a bringánk, így tartsuk tisztán a sáros időben

Csupasport
2023.01.04. 10:18
Ezek is érdekelhetik