Elsőre inkább tűnik egy Mr. Bean-jelenetnek, mint a szigorú, izzadságszagú valóságnak, de ettől még igaz: ha van elég kitartásunk, és a pénzt sem sajnáljuk a sztorira, akár a nappalinkban is letekerhetjük a Tour de France-t.
Persze a kép úgy teljes, ha hozzátesszük, a 2011-es vagy a 2012-es viadalon tehetjük csak próbára magunkat, ráadásul ehhez is egy 400 ezer forintos szobakerékpárra lesz szükségünk. Viszont cserébe olyan gépet kapunk, amely az emelkedőket és a lejtőket illetően is 20 százalékos dőlésszögre képes, amelybe be vannak programozva a szakaszok, ráadásul egy hiper-szuper, sárga-fekete-szürke festésű bringát vehetünk. A TDF-szobakerékpár jópofa ötletnek tűnik, de valószínűleg nem lesz kasszasiker, mivel a 2011-es első és a 2012-es második generáció óta nem érkezett meg a harmadik kiadás, hiába volt ez a világ legjelentősebb kerékpárosversenyének hivatalos edzőbringája.
Ezzel együtt érdemes a szobakerékpárra hasznos eszközként gondolni, hiszen az edzőteremben is sokan pattannak nyeregbe, a spinning órák pedig végtelenül egyszerűek – szóval ha nem ragaszkodunk a teremhez, s egyedül is motiváltak vagyunk, hasznos társunk lehet a szobakerékpár. Jól mutatja a népszerűségét, hogy egy kutatás szerint Európában a 2014–2019 közti időszakban 3.9 százalékos növekedést prognosztizálnak, míg világszinten a 2013-ban még „csak” 417 millió dolláros piac 546 millió dollárosra nőhet.
A kerékpár kiválasztásakor fontos meghatározni, hogy milyen céljaink vannak, no meg legyünk tisztában az egészségi állapotunkkal. Idősebb felhasználóknak jobban ajánlottak a háttámlás kerékpárok, aki pedig kőkemény edzésre hajt, annak érdemes megfontolni egy spinning kerékpár vásárlását. No meg a terhelhetőségre is figyeljünk oda, főleg, ha nagyobb túlsúllyal kezdünk tekerni.