Mielőtt alternatív mozgási lehetőség után nézne a négy fal közé visszaszorult bringás, érdemes felmérni, hány fokig tud edzésértékű időt a szabadban tölteni. Aki jól bírja a hideget, és még jó öltözéke is van, mínuszokban is képes lehet „értelmes” időt tekeréssel tölteni.
Fontos, ha hideg van, akkor eddzünk, ha száraz is az idő, országútival elég veszélyes a nedves-fagyos talaj.
Úszás: Amellett, hogy szintén remekül karbantartja az állóképességet, jót tesz a hátnak, deréknak, gerincnek, és a teljes testet átmozgatja. Nem mellékes, hogy aki úszik, karnyújtásnyira van a szaunától is, ami még az anyagcsere-háztartásnak is fullszervizt jelent.
Sífutás: mondanánk, hogy ez a tökéletes bringás keresztedzés, de tisztában vagyunk vele, hogy itthon sajnos csak ritkán és kevés helyen van lehetőség űzni: utazni kell hozzá, és rendkívül költséges is. A hatása bringás szempontból viszont több mint tökéletes: tetőtől talpig igénybe veszi az embert, akármilyen hidegben űzhető, állóképességet, testi és mentális erőt is fejleszt, arról nem beszélve, hogy lenyűgöző látvánnyal ajándékozza meg a becsületesen edzőt a természet.
Jóga: A jóga egyrészt nem sport, másrészt nem arról híres, hogy (fizikai) állóképességet fejleszt (azoknál legalábbis nem, akik eleve ilyen sportot űznek) – de az izmok, ízületek, belső szervek állapotára rendkívüli hatást gyakorol, nagyon sokat hozzátesz a koncentrációs képességhez, és oldja a stresszt. Nemcsak a téli időszakban, hanem a teljes tekerési szezonban is érdemes „keresztedzésként” megtartani.
Konditerem – a lehetőségek tárháza: Egy jó edzőterem és egy okosan összeválogatott edzésterv a téli időszakban kincset ér. Aki nem bírja a fagyot, télen a négy fal közt is tud kardiózni (spinningedzés, futópad, szobabicikli stb.), és minden lehetőség adva van az izomfejlesztésre is (lásd a súlyzós edzéseket). A legtöbb teremben változatos órákat kínálnak: egy kerekes csak jól járhat például az intenzív, de rövid sorozatokból álló crossfit- vagy a TRX-órákkal. Ahogy a jóga esetében, itt is érdemes megfontolni, hogy az izmok erősítését ne csak télen iktassuk be az edzésrendünkbe; a törzs- és háterősítés ugyanis a bringásoknak – főleg a sérülések és krónikus fájdalmak elkerülése érdekében – kötelező! (Csakúgy, mint a nyújtás!)