A saját testsúlyos gyakorlatok legnagyobb előnye az, hogy az ember nem tud extrém nagy súlyoknak nekiesni, ezáltal a sérülésveszély is kisebb. A saját magunkkal végzett gyakorlatoknál a mozgástartomány is mindig reálisabb, arról nem is beszélve, hogy összességében is elmondható, sokkal inkább felkészít a hétköznapi élet kihívásaira, mint a gépeken történő, kissé irreális munkavégzés. Vagyis, jobban és szebben erősödik tőle az ember, ráadásul kíméli az ízületeit, és okosan terheli az izomzatát. Ezek közül is az egyik leghatékonyabb gyakorlat a húzódzkodás.
Sokak számára nagyon távoli célnak tűnik a húzódzkodás megvalósítása, pedig könnyebb, mint hinnénk. A kezdetekkor igénybe lehet venni gumiszalagot, amelyet ráakasztunk a húzódzkodórúdra, valamint a lábunkra (lehet csak az egyikre, de mindkettőre is) és így, a gumiszalag segítségével végre tudja hajtani a húzódzkodást az is, akinek amúgy nem menne. Ha a kétlábas verziót használjuk, előbb-utóbbi át lehet térni arra, hogy csak az egyik lábunkat akasztjuk a gumiszalagba, sok gyakorlás után pedig megy már szalag nélkül is.
Társunk segítségét is igénybe lehet venni otthon, olyan formában, hogy az, aki a húzódzkodást végzi, behajlítja mindkét térdét, keresztbe rakja a lábait, és az alul lévőt a segítő két kézzel megtartja, a segítő kezeket pedig a saját térdén megtámasztja. Minden egyes ismétlésnél a húzó mozgásnál rásegít, tolja felfelé a társát, majd a visszaengedésnél óvatosan csak annyit segít, amennyit kell.
Megoldás lehet a negatív ismétlésekkel való kezdés is. Lendületben felhúzza magát az ember, majd lassan igyekszik leengedni magát. A sok ismétlés előbb-utóbb meghozza az eredményt, hiszen erőteljes izommunkára van szükség eközben is: aki sokat gyakorol, az egész biztos, hogy eljut a sikeres húzódzkodó mozgás kivitelezéséhez.