Százszor száz kilométer a szobában

Márványkövi FerencMárványkövi Ferenc
Vágólapra másolva!
2020.06.23. 13:41
Március közepén kezdte, s a napokban fejezte be a maga által kitalált kihívást a brit Russell Kelsey, aki megfogadta, több mint három hónapon keresztül napi száz kilométert teker otthonában.

A brit Russell Kelsey március közepén éppen az idei Race Across America elnevezésű, 4828 kilométeres ultrakerékpáros országúti versenyre készült, amikor az Egyesült Királyságban is felütötte fejét a koronavírus-járvány. Emiatt a négy fal közé kényszerült, és szobakerékpáron kezdte meg a felkészülést.

Kis idő múlva azonban törölték a világversenyt, Kelsey pedig elhatározta, kárpótlásként 100 napon keresztül napi 100 kilométert teker le szobabiciklin. A pszichoterapeutaként dolgozó szakember szabadságot vett ki, hogy teljesíthesse vállalását.

 

 

„Szerettem volna felhívni az emberek figyelmét, hogy a járvány alatt inkább szobában kerékpározzanak, mintsem hogy a szabadban megfertőződjenek. Eleinte nem tudtam, valójában mennyi időre lesz szükségem a tízezer kilométer teljesítésére, és amiatt is nyugtalan voltam, bírom-e kajával, és nem futok-e ki az időből.”

A brit kerékpáros egész életében a négy fal közötti bringázás híve volt, részt vett számos világeseményen is. Ilyen volt a Világ egy nap alatt elnevezésű is, amelyen tizenegy órát töltött a nyeregben megállás nélkül. A kezdeményezés során az indulók a brit Nemzeti Egészségügyi Szolgálatnak (National Health Service) gyűjtöttek adományt, összesen 231 000 fontot, hozzávetőlegesen 88 millió forintot.

Kelsey teljesítménye azért is figyelemre méltó, mert csupán öt évvel ezelőtt kezdett el kerékpározni, s két hónappal később csaknem meghalt.

„Kétezertizenötben éppen nyaralni voltam a lányommal, amikor elájultam. Később kiderült, mellékvese-daganatom van, amelyről korábban nem tudtam, mert nem volt tünete. Többek között azért éltem túl, mert mindig is sportoltam, és néhány hónappal azelőtt kezdtem el erőteljesebben szobakerékpározni. Mivel az ilyen esetek kilencven százaléka halállal végződik, nyugodtan kijelenthetem, rendkívül szerencsés vagyok. A bringázás mentette meg az életem.”

A brit csodapszichiáter úgy tervezte, elindul a Race Across America virtuális versenyen is, amely június 16. és 28. között zajlik. Bár nem tudjuk, sikerült-e végül elindulnia, és ha igen, teljesíti-e célját, hogy 12 nap alatt letekeri a távot. Szerénységét és alázatát mi sem bizonyítja jobban, mint alábbi nyilatkozata.

„Túl nagy elvárásaim nincsenek magammal szemben, mert tudom, nem ülhetek egy asztalnál olyanokkal, mint Chris Hopkinson, James Golding vagy Marko Baloh. Kétezertizenkilencben megnyertem ugyan az NCOM-versenyt, amelyen Texasban közel ezerhétszáz kilométert kellett tekernem, de ez azért nem volt olyan nagy esemény. Sajnos a testsúlyom ellenem dolgozik, igyekszem mégis tizenkét nap alatt befejezni a viadalt.”

A virtuális Race Across America (VRAA) eredményeiről itt találhatunk részletes információt.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik