Azért nem ugyanaz, mintha valaki, mondjuk, kajak-kenuban és labdarúgásban lenne egyszerre kiemelkedő, de mindenképpen figyelemre méltó, amit az amerikai JuVaughn Harrison képvisel. A 21 éves atléta két héttel ezelőtt hazája Fayetteville-ben rendezett fedett pályás egyetemi bajnokságán megnyerte a magas- és a távolugrást is, ráadásul ugyanazon a napon, fantasztikus teljesítménnyel!
Az LSU versenyzője könnyedén győzött magasugrásban 230 centiméteres egyéni rekorddal, amellyel a 2018-as fedett pályás világbajnokságon bronzérmes lett volna… (Abban az évben egyébként Harrison a junior-vb-n ünnepelt a dobogó harmadik fokán.)
Aztán három óra elteltével odaállt a távolugráshoz, amelyben még inkább elkápráztatta a sportág rajongóit, hiszen 8 méter 45 centivel győzött, amivel rögvest a világranglista élére ugrott (a fedett pályás világcsúcsot 8.79-cel tartja Carl Lewis, hősünké minden idők harmadik legjobb amerikai és a világ nyolcadik legjobb eredménye volt)!
Harrison így az első ember lett a történelemben, aki képes legalább 8.40-es távolugrásra és 230 centiméteres magasugrásra.
Ezzel elszomorította az addig favoritnak tetsző Isaac Grimest, aki Harrison produktumára „csak” 8.35-tel tudott válaszolni, amellyel legalább Carey McLeod 8.26 méteres eredményét lepipálta.
2019-ben már sikerült a duplázás az egyetemi viadalon JuVaughn Harrisonnak, de akkor szerdán és pénteken diadalmaskodott, vagyis jócskán volt lehetősége feltöltődni a két szám között. A címeit mindenesetre extrém körülmények között is megvédte az NCAA-bajnokságon.
„Remek érzés – mondta Harrison, amikor megkérdezték a teljesítményéről –, a jövőben szeretném még inkább kitolni a határokat. Elértem valamit, és mostantól mindenki rám feni majd a fogát, aki magas- vagy távolugrással foglalkozik. A magasugrásom technikailag nem sikerült a legjobban. Eleinte sok mindent rosszul csináltam, de az utolsó két-három kísérletemet sikerült összerakni, és átugrottam a magasra tett lécet. Valamelyest megéreztem, hogy nem volt pihenőidőm, de nem annyira, mint gondoltam. Általában mindkét versenyszámot ugyanaznap teljesítem, különösen az egyetemi eseményeken.”
Ha megrendezik a tokiói ötkarikás játékokat, megvan az esély rá, hogy Harrison mindkét számban lehetőséget kapjon az amerikai csapatban, ami nem mindennapi fegyvertény lenne – pláne, hogy mindkettőben éremben reménykedhetne.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!