A speciális felépítésű teremkerékpárt, az úgynevezett spinnert a dél-afrikai Johnny Goldberg (Johnny G.) kerékpárversenyző alkotta meg 1987-ben saját, otthoni felkészülését segítendő, miután egy éjszakai edzésén elütötte egy autó. Abban különbözik a szobakerékpártól, hogy lendkerék irányítja, ezáltal megmarad a kinti edzés érzete és élménye. A 2000-es évek óta Magyarországon is tartanak csoportos spinningórákat, amelyek egyre népszerűbbek mind az amatőr, mind a profi sportolók körében.
Makár Tamás atlétikaedző, spinningoktató kilenc éve tart csoportos órákat. Elmondása szerint a spinningedzés pontosan úgy épül fel, mint minden más foglalkozás.
Rengeteg emberi történet, számos nagy verseny, sok-sok csodálatos bringatúra legújabb magazinunkban. A 84 oldalas kiadvány kapható az újságárusoknál, az ára 695 forint.
„Nagyon sok vendégem van, aki az évek során húsz-huszonöt kilót ledobott. Látványos eredményeket lehet elérni viszonylag könnyen. Dinamikus zenére tekerünk, ami szintén pluszlöketet ad. A társaság is rengeteget számít, hogy nem egyedül edzel, hanem együtt vagy másokkal. Az évek során láttam, hogyan alakulnak ki ismeretségek, barátságok, kapcsolatok.
A csoportos edzéseknek mindig nagyon jó a kohéziós erejük. Ráadásul társaságban gyorsabban telik az idő, emellett hatalmas motivációt ad a többiek teljesítménye is.
Miért jó a spinning?
Fotók: shutterstock
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!